Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A home office-t úgy kell...

A home office-t úgy kell elképzelni, hogy 8 órát gép előtt kell ülni és folyamatosan csinálni valamit amíg letelik a munkaidő?

Figyelt kérdés

Ha egy cégnél 8:30-tól 17:30-ig tart a munkaidő (1 óra szünet), akkor azt úgy kell elképzelni hogy megállás nélkül a gépnél ülsz és ellenőrzik különböző szoftverekkel, hogy dolgozol-e?

IT területen, nagy multinál általában mi az általános? Vagy nagyon cégfüggő?

Esetleg csak kiosztják a csinálnivalót, amit akkor csinálsz meg amikor akarsz, plusz készen állsz bármikor hogy meetingekre csatlakozz be?


Nálatok milyen a home office?



2022. márc. 11. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőre ismerek példát
2022. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Sosem talalkoztam meg ellenorzessel, nem is dolgoznek ilyen cegnel. A 2-3 hetes sprintre vallalt munka legyen kesz, meg menjek be a kotelezo meetingekre, a tobbi le van szarva.
2022. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vezetni kell, hogy mivel mennyi időt foglalkoztunk és nagyjából ki kell jönnie a 8 órának, de ez HO előtt is így volt. Hogy ez mennyire valós az már más kérdés. Meetingeken ott kell lenni. Az is elvárt, hogy törzsidőben azért elérhetőnek kell lenni. Szoftverekkel nem monitoroznak. Hogy törzsidőn kívül mikor dolgozol az igazából nem érdekel senkit.
2022. márc. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Munkáltatótól, a munkától függ.

A feleségem clinical coder, akkor dolgozik amikor jól esik neki.

Az óráit nem ellenőrzik, ha a munkája rendben van, akkor mindenki boldog.

2022. márc. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Apáméknál nézik, hogy ki mennyit dolgozik. Pörög az óra, hogy mikor aktív a gép elött. - közmű, mérnök pozíció.

Nekem eddig egyik cégnél se nézték ahol dolgoztam. Ha így lenne se zavartatnám magam. A munkám mindig kész volt és ha végeztem sem csak a falat bámultam. De ha épp dolgom van és nincs meetingem közben akkor felállok és otthagyom a gépet és elvégzem. Tegnap pl oltásra vittem a kutyát. A gépem nálam volt, mobilnetem van elég, így ha kellek belépek. Senki egy szót nem szól érte.

Volt hogy munkaidő közepén hazamentem mert dolgom volt és otthonról folytattam. A hazautam kb 40 perc volt + a még újra géphez ültem még 15 perc. Ennyit elbasznak az emberek kávézással is az irodában. Nem szól érte senki, pedig a fönököm is tisztában van vele.


Szóval nagyban függ a cégtől.

2022. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit mond a munkáltató.

Mindkettő létezik.


Sógornőmnek pl. ott kellett ülnie a gép előtt 8:00 és 16:30 között, figyelték hogy aktív-e.

Nálunk kiadták, hogy 9 és 15 óra között elérhetőnek kell lennünk ha keresnek munkaügyben, ezen kívül azt csinálunk amit akarunk, csak legyen kész a munka határidőre az elvárt minőségben. Akkor tudtam pl. napközben takarítani, csak hangot kellett adnom a gépemre hogy halljam ha jön email.

2022. márc. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő létezik, az előző munkahelyemen ugyan szoftverrel nem figyeltek, de azért a főnöknek szokása volt azt nézegetni, hogy ki mikor aktív meg elérhető teamsen, illetve ahogy már előttem is írták, a napi nyolc órát fel kellett vinnünk egy direkt erre kitalált programba, hogy mikor mivel foglalkoztunk. Kis cég volt, azzal a felfogással, hogy ha nem vagy az irodában biztos semmit nem csinálsz otthon, pedig határidős munkákon dolgoztunk, amiket valahogy home office ideje alatt is sikerült időre lehozni. :)


Most multinál vagyok, senkit nem érdekel ki mikor elérhető vagy mikor dolgozik. Kötelező meetingeken legyünk ott és határidős feladatokkal végezzünk időben, de ha nincs munka, akkor nem adnak felesleges feladatokat, csak hogy csinálj valamit. Ha végeztél mindennel, akkor akár háromkor is kikapcsolhatod a gépet, nem érdekel senkit.

2022. márc. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Az előző cégemnél egy szoftver monitorozta folyamatosan a munkát, az figyelte a kurzor mozgását meg a leütött billentyűk számát, az alapján állított ki statisztikát. Amikor konkrétan nem írtál semmit a gépen, csak olvastad a monitoron lévő adatokat például akkor is mozgatni kellett közben az egeret, különben úgy érzékelte a szoftver, hogy nem dolgozol, és leállította a számlálót. A szoftver számolta, hogy hány percet dolgozol és az alapján kaptad a fizut. Szóval ha leállt a számláló, akkor arra az időre nem kaptál fizetést. Elég nagy szívás volt, egész nap a gép előtt kellett ülni és gépelni meg mozgatni az egeret, még akkor is, amikor éppen nem volt mit csinálni, különben levonták a béredből a kieső időt.


A mostani cégemnél hála égnek nincs ilyen, bár egy ideig itt is volt, de aztán visszavonták. Most csak az üzenetküldőt figyeli a főnök, hogy ott elérhető állapotban vagy-e vagy sem munkaidőben. Azt meg ugye ki lehet játszani, csak hát nem érdemes túl messzire menni a számítógép elől akkor sem, mert a legváratlanabb pillanatokban ír a főnök, és ha nem válaszolsz neki azonnal, akkor nagyon felkapja a vizet. Én egyszer vécén voltam, amikor írt, ezért 2 perccel később válaszoltam, aztán felhívott és leordította a fejemet, hogy lógok a munkából.

2022. márc. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk hála Istennek már sokkal felvilágosultabb a vezetőség. Senkit nem érdekel, hogy közben bedobsz e egy mosást, a kiadott feladatoknak határidőre el kell készülni és elérhetőnek kell lennünk,ha adódik valami teendő. Van, hogy egész nap dolgozom, van, hogy kész vagyok egy óra alatt.
2022. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 típusú HO-m volt az egyik, amikor programmal mérték az időt, az borzasztó volt, mert állandóan meg kellett adni egy kódot, hogy most épp mivel foglalatoskodom egy bizonyos pillanatban.. de állandóan elfelejtettem beállítani, mert én szeretek multitaskingolni és nem lehet azt értelmesen lekövetni. A mostani helyen jó hála istennek, itt csak azt nézik, hogy elérhetők vagyunk-e és kész-e a munka
2022. márc. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!