Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A home office-t úgy kell...

A home office-t úgy kell elképzelni, hogy 8 órát gép előtt kell ülni és folyamatosan csinálni valamit amíg letelik a munkaidő?

Figyelt kérdés

Ha egy cégnél 8:30-tól 17:30-ig tart a munkaidő (1 óra szünet), akkor azt úgy kell elképzelni hogy megállás nélkül a gépnél ülsz és ellenőrzik különböző szoftverekkel, hogy dolgozol-e?

IT területen, nagy multinál általában mi az általános? Vagy nagyon cégfüggő?

Esetleg csak kiosztják a csinálnivalót, amit akkor csinálsz meg amikor akarsz, plusz készen állsz bármikor hogy meetingekre csatlakozz be?


Nálatok milyen a home office?



2022. márc. 11. 12:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Informatikai multi, senki se figyeli. A munka legyen kész, a telefont vegyem fel, ha hívnak és menjek be a meetingekre. Azon kívül teljesen szabad kezem van. Ha laza napom van, akkor kitakarítok, megfőzök közben, nézek egy-egy részt a sorozatomból. Vagy elmegyek délben ebédszünetben nagybevásárolni, amikor kevesen vannak.
2022. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#8

Hogy vagy képes ilyen helyen dolgozni?

De komolyan. Ez még a vicc kategóriának is rossz.

Meg mi az, hogy ha nem válaszolsz azonnal felhív? Óránként amúgy is jár 10 perc szünet monitoros munkavégzésnél. Ez törvényileg van előírva. Szóval nyalja meg a zsákom az a főnök aki azonnali választ vár.

2022. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanaz, mint az irodában, tehát munkaidőben ott vagy (bent is rugalmasban dolgoztunk, de nem lehetett csak felállni, hogy most megyek, telefonok miatt egyeztetni kellett, hogy valaki mindig legyen ott 9-17 közt. )

Azzal senko nem foglakozik , hogy mennyi ideig voltam vécén, beraktam -e egy mosást, átvettem egy csomagot.

Folyamatos kapcsolattartás van a kollégákkal, teams chaten .

A főnök biztat arra, hogy ne csak munkáról beszéljünk, hiszen az irodában is csevegnénk. A munka elvégzése a lényeg.

2022. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem ellenőriznek munka közben(nem is dolgoznék ilyen helyen). Határidő van egy nagy projektre, mindenki megkapja a részét amivel dolgozni kell, aztán kész. Meetingeken meg kell jelenni és ennyi. Általában mindig megcsinálom gyorsan amit kell, aztán van jópár napom ahol már a vállalkozásommal és az edzéssel tudok foglalkozni.(Igaz én fejlesztői munkát végzek és ezzel kapcsolatos a vállalkozásom is, nem pedig adminisztratív vagy egyéb home office munka. Ez azért fontos mert IT területen talán nagyobb mozgásteret hagynak, mint egyéb munkáknál.)
2022. márc. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

13as vagyok. Mondjuk, azt nem tehetem meg, hogy órákra lelépek, illetve igen - ha engedélyt kértem rá, s kiléptem a rendszerből.

De ezt megint csak megtehettem az irodában is - megint csak, ha engedélyt kértem rá, tehát mondjuk 8-tól dolgozni kezdtem, 10 -kor dolgom volt (akármi, nem munkával kapcsolatos, akkor , engedélykérés után, kiléphettem, és intézhettem, s utána vissza dolgozni.

Az itthoni még jobb, mert nem vagyok a munkahely épületének a nyitvatartásához kötve.

Volt olyan, hogy fordított napot csináltam, mert reggel programom volt, s déltől estig dolgoztam.

Miután egyeztettem a főnökkel.

Sajnos nem teljesen akkor dolgozom, amikor akarok, mert mi vagyunk az összekötő kapocs csapat, s normál irodai időben, azaz 5-ig jöhet olyan email, ami fontos, s rögtön intézni kell.

2022. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!