Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan jön ez a kacsa, hogy...

Honnan jön ez a kacsa, hogy építőipari segédmunkásként egész korrekt élhető fizetést meg lehet kersni?

Figyelt kérdés
Akiket én látok építőipari segédmunkások szinte mind kispénzű, lepusztult, lecsúszott figurák. Ismertem olyat is aki ennek reményében felment a fővárosba segédmunkásnak, aztán hamarosan vissza is jött, mert a pénzt se annyi volt, amennyit még telefonba ígértek, de még azt is alig akarták neki kifizetni.
2022. febr. 22. 11:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%

#6 Pedig hidd el, Bp, vállalkozó, szakmunkás napi 35e segédmunkás 20..

Szorozd be 20-22 munkanappal.

2022. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
#11 Jól írod. És ez 2021-es órabér kb. Szerintem idén erre bőven rá lehet kalkulálni 10-15 %-ot...
2022. febr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%

Én laktam egy munkásszállón tavaly átmenetileg 3 hónapig, vagyis egy kisebb panzió ahol sok vidéki segédmunkás van. Némelyik egész kedves volt, cigizőben elbeszélgettem velük, ők is azt mondták amit itt többen írnak. 400-500 között megvan nekik egy hónapban és még a munkásszállóba is beszállt nekik a vállalkozó.

Kapaszkodj meg voltak olyanok akik bejelentve is be voltak és megmutatták az sms-t fizuról, tényleg ennyik voltak 420-440 stb.

2022. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Kisboltban dolgozok, bejárnak a segédmunkások, köteg pénzekkel fizetnek, és nem keveset, napi szinten, tüske, sör, kávé, Hell, konzerv kaják, szendvicsek, hambi, hasonlók tömegével. Sokszor büszkélkednek is mennyit keresnek és biztosíthatlak, hogy ők is azt mondják hogy napi 20 alatt el se mennek, persze ez nem 8 óra munka, hanen kb 6-18ig, szóval úgy máris kevesebb az a havi 400-450 meg nincs fizetett szabi és táppénz. Megy van pénz, ha nem akkor nincs. De elverik értelmetlen dolgokra.
2022. febr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
#8 Ha 1500 ft óránkéntot nézél akkor ki is jön az a 400 ezres bér. Mert átlag 12 órakat dolgoznak egy nap. De inkább 2000 már az az órabér. Azt be lehet szorozni 250 órával havonta, igencsak félmisi.
2022. febr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szobafestő családi vállalkozásban dolgozom (édesapám a főnök). Többnyire Budapest és környéke, valamint Dunántúl, Balaton dolgozunk. 5-en vagyunk, 2 szaki, 1 segéd és mi ketten. Így ebben a felállásban. Természetesen mindenki be van jelentve, még a segéd is. A segéd kap napi 15ezret, a két szaki pedig 20 ezret, szóval a fizujuk az jó, lazán 400 ezer felett keresnek, de sajnos nulla a pénzügyi érzékük. Hiába keresnek jól, a rohadt cigi az elviszi sajnos nekik a nagyrészét.

Egyébként tévhit hogy minden segédmunkás és melós lerobbant alkesz. Nálunk a segéd például teljesen józan életvitelű egészséges fiatalember.

2022. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Na mostmár elhiszed kérdező?
2022. márc. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem az unokatesóm segédmunkás, 100 km-ről hordják őket minden nap Pestre, napi 20-at keres, 8 általánossal ami neki van ez teljesen jó fizetés és valamennyire be is van jelentve, nem full feketén van. A felesége nem is dolgozik, otthon ül a 25 ezres gyesért.
2022. márc. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!