Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alapvetően gépipari vagy...

Alapvetően gépipari vagy építőipari képzésben gondolkodom (kőműves, burkoló, cnc-programozó esetleg asztalos) de nem tudok dönteni hogy melyik irányon volna érdemesebb elindulni?

Figyelt kérdés

Burkoló képzés itt városon belül sajnos nem indul.

Kamionozás is érdekes lehet, sajnos még nincs jogosítványom.

Nagyon tanácstalan vagyok, mindössze egy sima érettségi a legmagasabb végzettségem.



2021. júl. 26. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Van a rokoni, ismerősi körben bárki, aki az alábbi munkák valamelyikét űzni? Nem kell jóban lenni vele, nekem az a tapasztalatom, hogy mindenki szívesen segít egy fiatalembernek a pályaválasztásban, mindenki szeret magáról beszélni, örömmel elmesélnék milyen az adott szakmát végezni az adott városban, járásban, megyében.


Hol laksz?

Vegyük pl az aszatlatost. Ha ügyes vagy, Budapestre és az agglomerációba dolgozva szerintem annyit kereshetsz, amennyit nem szégyellsz, de mindezt Mátészalkáról vagy Dombóvárról nehéz kivitelezni, helyben meg mindjárt nem olyan nagy a kereslet.

Kőműves viszont ezen a 2 helyen is kell, és sokkal mobilabb vagy, kőművesként, burkolóként könnyen becsúszhat pár hét, hónap Ausztria.

2021. júl. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos rokoni segítségre ez ügyben nem számíthatok, teljesen más területeken dolgoznak.
2021. júl. 26. 12:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindegy, mert te most azt akarod tudni, hogy 5-8 év múlva melyik lesz a menőbb, amit senki sem tud neked most megmondani.

Mindegyik szakmára igaz, hogy nem igazán az iskola/tanfolyam számít, hanem az, hogy utána az első 3-5 évedben ki mellett dolgozol. Igazán a szakmát megtanulni is tőle fogod, meg a karriered is sokkal könnyebben indul majd be, ha a mester ajánl be téged a jövőbeli megrendelőhöz.

Magyarul azt nézd meg már most, hogy iskola után kihez tudsz majd menni dolgozni.

Még egy dolog: egy rendes asztalos műhelyt felszerelni iszonyatos befektetés, ha ebbe az irányba akarsz indulni, tudjad előre, hogy amikor majd önállósodni akarsz, kell majd egy rakat kezdőtőke. Persze mindenhez kell, de az asztalosnak mindenképpen jobban, mint egy kőművesnek v. burkolónak.

2021. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen. Köszönöm, erre gondoltam, hogy ahhoz azért sokmindent be kell szerezni pluszba. Hát nem lett könnyebb a döntés...
2021. júl. 26. 20:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Építőiparban dolgozom. A jelenlegi viszonyok szerint Kőműves ként szezonban elég gyorsan össze lehet rántani milliós fizetést. Persze végzés után 1-2 évet nem árt lehúzni valaki mellett aztán indulhat a saját lábra állás. És egyébként túl sok munka eszközre be sem szoktak ruházni az elején, vesznek vésőt , keverőt meg egy két dolgot és simán elég .
2021. júl. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó. Akkor ha elkezdek egy 2 éves kőműves képzést, el tudok helyezkedni ezzel egyidőben kőműves mellé segèdnek?
2021. júl. 27. 06:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Mire elvégzed már nem biztos, de külföldön jól kereshetett vele.
2021. júl. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kereshetsz*
2021. júl. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Miért? Úgy tudtam segédnek végzettség nélkül is jelentkezhetek?
2021. júl. 27. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!