Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kőműves vagy CNC programozókén...

Kőműves vagy CNC programozóként lehet jobb órabérre számítani?

Figyelt kérdés

2021. júl. 14. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Kérdésed alapján a kőműves szakmát javaslom számodra.
2021. júl. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
miért?
2021. júl. 14. 07:57
 3/8 anonim válasza:

Röhej, de attól függ. Hol vagy helyileg? Nem mindenhol van akkora hatalmas igény CNC-re és emiatt nincsenek is agyonfizetve. Esküszöm valahol egy jó kőműves többet tud keresni. Alapvetően elmondhatom azért, hogy olyan helyeken, mint pl. Győr/Tatabánya a CNC-s arany élet. Ellenben Zala megyében sokra ne számíts. Attól is függ mennyire vágod a szakmát, ez sajnos nem olyan, hogy elvégzed a sulit (pláne valami OKJ-s szart) és megnyerted vele a lottót. Évekig tart amíg kitanulod rendesen, minden gép más, minden vezérlés más, minden cég más. Az alapelvek persze ugyanazok. Remélem nagyon jó voltál koordináta rendszerekből a suliban, mert az egész arra épül.

Viszont ugyanez igaz a kőművesre is. Mióta csinálod, mennyire értesz hozzá? Saját vállalkozó, vagy csak valami brigádhoz csapódsz segédmunkásnak, gondolom érted mire gondolok. Minden szakma így működik.

2021. aug. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem de egy kőműves képzés az 2 év, a cnc programozó meg 4 év...Engem mindkettő érdekelne.
2021. aug. 1. 16:29
 5/8 anonim válasza:
Mint mondtam: minden szakmával szépen meglehet élni, ha jól csinálod. Neked kell eldöntened melyik szimpatikusabb, melyik éri meg jobban. Az égadta világon semmit nem írtál jövőbeni terveidről. Mit csinálnál a megszerzett papírral? Kimennél külföldre, beszélsz valamilyen nyelvet? Melyik régióban helyezkednél el? Fogalmunk sincs az életedről, úgyhogy neked kell eldöntened, hogy mihez kezdesz. Én elfelejteném a helyedben, hogy hány éves a suli. Azzal foglalkozz, hogy hosszútávon tudsz e ezzel a szakmával foglalkozni. Egy kétéves képzésen nem válsz képzett kőművessé, azt majd az évek, meg a tapasztalat adja. A CNC-re ez viszont hatványozottan igaz. Van többféle gép (különböző márkák, marók, esztergák, hajlítók, plazmavágók stb. stb.), többféle vezérlés (fanuc, siemens, heidenhain stb. stb.), ezerféle cég (mindegyiknek más a profilja). Ugye te sem gondolod, hogy ezt neked mind megfogják tanítani 4 év alatt? Anno aki velem foglalkozott a munkahelyemen azt mondta, hogy eltöltesz jó tíz évet ebben a szakmában dolgozva, utána elmondhatod magadról, hogy egy picit már konyítasz hozzá. A suli elvégzése után is folyamatosan képezned kell majd magad, ezt csak akkor úszod meg, hogyha ugyanattól a cégtől mész nyugdíjba. És még akkorsem garantált, mert simán beszerezhetnek új gépeket. Ezeket venném figyelembe a helyedben.
2021. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj a habarcsnál meg a betonnál. Az legalább fix dolog. Főleg miután megkötött.
2021. aug. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Angol, német, de nincs nyelvvizsgám.

Egyelőre azért akarom elvégezni valamelyik képzést, hogy a jelenlegi vicc fizetésemnél többet keressek! Lehetséges hogy ez nem a legjobb motiváció, de ez van.

Tisztában vagyok azzal, hogy a hosszútávú haladás feltétele a folyamatos tanulás és az igény az önképzésre és a tenni akarásra.

2021. aug. 7. 08:34
 8/8 anonim válasza:

Nekem sincs nyelvvizsgám, mégis éltem és dolgoztam több országban évekig. Az érdekelt, hogy beszélsz e nyelvet, mert őket is ez fogja érdekelni.

A több pénz a lehető legjobb motiváció, de akkoris olyat kell választanod amire fogékony vagy. Ennyi erővel tanulhatnál fogorvosnak is. Amikre CNCsként számíthatsz azt leírtam, ennyi alapján eldöntheted mennyire fekszik neked.

Az utolsó rész szép gondolat, de nem emiatt kell majd képezned magad, hanem mert folyamatosan változik a technológia. Nagyon jól kell igazodni a körülményekhez és erre nem képes mindenki.

2021. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!