Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan jön ez a kacsa, hogy...

Honnan jön ez a kacsa, hogy építőipari segédmunkásként egész korrekt élhető fizetést meg lehet kersni?

Figyelt kérdés
Akiket én látok építőipari segédmunkások szinte mind kispénzű, lepusztult, lecsúszott figurák. Ismertem olyat is aki ennek reményében felment a fővárosba segédmunkásnak, aztán hamarosan vissza is jött, mert a pénzt se annyi volt, amennyit még telefonba ígértek, de még azt is alig akarták neki kifizetni.
2022. febr. 22. 11:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy ha bemegy a random munkás a kocsmába hogy elfogyassza a kis kommersz vodkáját meg a kannás fröccsét akkor szeret póvrkedni a fizujával.
2022. febr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De ezt általában nem is az ilyen melósok reklámozzák. Hanem ilyen demagóg fórumos megmondóemberek, hogy "nem kell itt sírni hogy kevés a fizetés, elmész építőiparba segédnek aztán a 250-300 nettót megkapod". Bár gondolom ezt olyan emberek hirdetik, akik életükbe közelébe nem voltam építőiparnak.
2022. febr. 22. 12:14
 3/18 A kérdező kommentje:
*voltam - voltak
2022. febr. 22. 12:14
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Úgy, hogy keres sokat de elkölti cigire piára esetleg kajára.

Pl akit én ismerek 400 felett keres, napi 1 vagy másfél doboz cigi, kb 3000, egy nagy Nestea 400 ft, 2 szendvics 1000 forintért, ebéd 1200ért, meg vagy 5 sör 1500ért. Hétvégén jóval több pia. Napi 8000 költése van erre. 30 nap alatt az mát 240 alsó hangon, meg a hétvégék, maradék 100ból meg lakhatás ez az..

2022. febr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy ismerősöm dolgozott segédmunkáskánt a covid miatt 1 évig. ( a régi helye megszűnt és túl sok képesítése nincs)

Kemény fizikai munka volt. A fizetés ott jó volt, napi 10 ezer, de a gond, hogy nem voltak normálisan bejelentve és nem volt kiszámítható munkarend. Néha menni kellett heti 4 napot, de volt, hogy egyszer sem a héten.

Nagyjából 170-190 ezret megkeresett, viszont se táppénz, se bejelentett jövedelem, így persze hitelképesség se, (szerintem még tb fizetés sem volt). Ők emiatt lecsúsztak egy lakásról is, mert csak a házastársa jövedelmét számolták volna így...


Neki 1 évbe tellett mire kikászálódott egy normálisabb melóba.

2022. febr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Pl akit én ismerek 400 felett keres"


Na haragudj de ezt nem hiszem el.

Ennyit max a szakmabeli keres alkalmazottként, burkoló, kőműves, vizes, gázos, villanyos, azon is inkább sok túlórával. De hogy a segédmunkás, esetleg a mesében.

2022. febr. 22. 12:20
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk amikor a tetőt újították fel (Bp, társasház, covid előtt) teljesen normális figurák voltak a segédmunkások - az egyikkel beszélgettem, 50-es nyírségi ember volt, egyáltalán nem az a lecsúszott alkesz. Nem kérdeztem tőle mennyit keres, de úgy tűnt nagyon örült ennek a melónak és megbecsülték magukat - szorgalmasan, szépen dolgoztak, vigyáztak mindenre, ha kellett szó nélkül megnyomták este 7-ig. Ebből arra gondolok nem kaptak rossz pénzt.
2022. febr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Mert elisszák minden pénzüket, meg dohányoznak is, már is elszállt a fizetésük fele. Meg persze szeretnek a kocsmában a meló után powerkedni hogy milliókat keresnek, de az igazság hogy a legjobb segédmunkások is maximum 1500-at kapnak óránként.
2022. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyit kereshetnek, de több építőiparos ismerősöm is mesélte, hogy nincs ember. Hiába hirdet, nem jönnek, illetve olyan lepukkant alakok jelennek meg, akikre semmit nem lehet rábízni.

Nálunk most dolgoznak, sajnálom is őket, mert nagyon kemény munka. Én nem kérdeztem meg a kőművest, hogy az embereinek mennyit ad, de szerintem bejelentve tuti nincsenek. Viszont úgy beszél velük, mint a hímes tojással, fél, hogy ezek is elmennek. Szerintem nem fizethet nekik olyan keveset.

Volt olyan nap, hogy idehívott 6 ember, van, hogy csak egyedül dolgozik egy ember. Inkább tényleg az lehet vele a baj, hogy nem állandó munka. Nem lehet rá számítani. Magyar vállalkozói világban eleve nem divat bejelenteni a munkásokat, mert annyira megdrágítaná a munkát, hogy nem fizeti ki senki.

2022. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam tetőszigetelő cégnél segédmunkásként még egyetem mellett a nyári szünetben.

Napi 12000 Ft-ot kaptam kézhez, szombaton 18-at, vasárnap 20-at. Persze nem volt kötelező a hétvége, de néha néha jól jött.

Ez volt 2016-17-ben.

2022. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!