Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkámban már kb meg sem...

A munkámban már kb meg sem nyitom az emaileket, mert az összes kérdés bár ártatlannak látszik, pillanatok alatt nagyon mélyre kell áskálódni, hogy válaszolni tudjak, és ez normális?

Figyelt kérdés

Elég speciális és belterjes területen dolgozom, de kb minden jöttmenteket felvesznek, mert a csapatépítéshez és az emberek megtartásához nem értenek.


Engem is csak a tudásom tart ott.


És az a nagy helyzet, hogy ezek a kezdő kollegák dobálják a kis ártatlan kérdéseiket, amik a gyakorlatban annyit jelentenek, hogy adjam meg nekik a copy-pastelhető információkat, amiket ők beillesztenek az dokumentumaikba, amiken dolgoznak.


Sajnos semmilyen műszaki képzettségük nincs, és általában nagyon gyenge logikával rendelkeznek, tehát az elmagyarázás sem hatásos, mivel nekik tényleg csak arra van szükségük, hogy milyen árat hova írjanak, és milyen szöveget hova másoljanak be.


És odajönnek mindenféle felvezetés, referencia nélkül és kérdeznek, mintha nekem minden üggyel totálisan képben kellene lennem, és azt kisujjból gondolkodás nélkül meg tudjam válaszolni. Mindezt úgy, hogy nekem mellette igazából teljesen más munkaköröm van, de úgy nyomják rám ezt a feladatot, hogy ez az én időmbe bele kell férjen.


Azt mondjuk hozzá kell tenném, hogy az itteni kinevezett ügyvezető nagyon éli a kézi üzemmódot, és ha akarná sem tudná elengedni hogy ne rángassa a munkavállalókat, ezért még a takarító munkájába is napi szinten beleszól, hogy mit hogy csináljon. De nem kellene azt gondolni, hogy mindenki ezt élvezi.


De egyébként a legtöbb dologra ott van a válasz, ha meg tudnák keresni, vagy ha az orruk alá pakolt információt egyáltalán értelmezni tudnák.


Nekem sem segített senki, mégsem puffogtam, hogy velem milyen köcsögök a kollegák. De ahogy észrevettem az emberek a munkahelybe egy felnőtteknek szánt óvódát látnak.


Ja és lehet jönni azzal hogy biztos az én soft skilljeim a gyengék, csak azt elfelejtjük, hogy momentán én vagyok a stabil ember jó előmenetellel és nem ők.


Viszont így pár év után már kezd problémássá válni nekem hogy mindenkinek nekem kell előemészteni mindent, és ezért már kb az emaileket sem nyitom meg, mert annyira lehangoló, hogy mennyire bagatel kérdéseknek szánják az olyan dolgokat, amik nagyon sok utánajárást igényelnek.


Ráadásul ezen a munkahelyen van egy beteg szokás, miszerint van egy közös email cím, amit mindenki lát. És emiatt úgy veszik, hogy mindenkinek MINDENRŐL tudni kell, de nekem meg főleg.


Évente kb 100 GB levelet törlök olvasatlanul, és kb 12 GB az ami nekem tényleg fontos.


2022. febr. 17. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Paraszt vagy, hogy ennyire nem tudsz kommunikálni a munkahelyen. Valaki segítséget vár tőled, emberileg nem fér bele, hogy “Bocsi de nem fér bele?”

Amúgy nem hiszem el, hogy ennyi olvasatlanul törölt e-mail után is bárki írna neked és egy fontosat sem töröltél.

Hiszen ha a szaktudásod annyira értékes akkor a feletteseid is keresnek kérdésekkel.


Azt meg hagyjuk, hogy ennyire autista nem lehetsz állítólagos ver profi szakemberként, hogy ezt ne tudd jelezni a vezetőség felé.

Akik, ugyebár ha értékes az időd, tesznek ez ellen, ha meg csak a pofád nagy, akkor tesznek rád.


Mondjuk ezt az esetet tudom elképzelni, hogy azért vagy csendben a munkahelyen, nehogy észre vegyék, hogy e-mail törölgetés miatt kapod a fizetésed. GYK-n meg könnyű anonim nyafogni.

2022. febr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
koszonjuk emese
2022. febr. 17. 22:23
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
'Balazska', ez meg toled is szokatlanul hosszu volt. Ertelme ugyanugy semmi es nyilvan egy budos szo nem igaz belole, de em'man valami... Mi van, beutott az esti bogyora ivott rivotriles vodka?
2022. febr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ekkora nagy jampi vagy, Kérdező, miért olyan nehéz beállítani kb 3 db Outlook szabályt és soha nem gondolni újra az e-mail spamre? :D Béna
2022. febr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

mikozben olvastam nehez volt eldonteni hogy hazudsz vagy csak egy paraszt vagy aki nem tudja mi a munkaja

az utolso sor segitett benne. ha tudnad hogy tipikus emailekbok mennyi a 100 GB meg 12 GB akkor nem mondanal ennyi baromsagot, ehhez az kene hogy konkretan millios nagysagrendben kapj mailt egy evben

2022. febr. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
100gb email :)) ultel mar szamitogep elott eletedben? Fogalmad nincs az egeszrol mi?
2022. febr. 18. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
100gb email? Az elmúlt években kb 15000 mail jött a gmailomra (egyet se töröltem), 2,9GB foglalt, neked mennyi leveled jön egy évben?
2022. febr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
jolvan makingerek ne a sajat betanitott szellemi munkaitokbol induljatok ki
2022. febr. 18. 08:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori helyett olvashatnád a mailjeidet, aztán nem kéne törölgetni olvasatlanul őket.
2022. febr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
100 GB. Az több millió email. Máskor reálisabbat hazudj.
2022. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!