Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fiatal nőktől tényleg megkérde...

Fiatal nőktől tényleg megkérdezik interjúkon, hogy terveznek-e szülni?

Figyelt kérdés

Én férfi vagyok, szóval nyilván sosem tapasztaltam ilyent, de hallottam, hogy szülőképes korban lévő nőktől szoktak ilyent kérdezni.

Ha igaz, hogy jön ez szóba? Menedzser szokta kérdezni vagy már HR-esek? Inkább kkv szektorban vagy multiknál fordul elő ilyesmi?



2022. febr. 14. 17:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezik, de amúgy nem tudom, minek, akinek egy kis agya van, úgyis behazudja a jó választ.
2022. febr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%
Én leírtam a motivációs levelemben, hogy nem akarok, de mégis megkérdezték. Az egyik a közszféra volt, a másik multi. mindkettő aki kérdezte, nő volt, a multisnak gyereke is volt, az gondolom nem volt probléma, hogy ő annak idején fialni akart, csak az lett volna az, ha esetleg én is akartam volna.
2022. febr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Tőlem sosem kérdezték vagy talán egyszer anno egy ügyvédi irodában


De tök felesleges is.


Úgy se mondja senki azt hogy igen minél előbb szülni akarok, akkor se ha már épp csináljak a gyereket...


Amúgy meg lehet változás.


Én 21 évesen azt mondtam tervben sincs még nem is volt, aztán 2.5 évre rá terhes lettem, terveztük is.


Változik az élethelyzet, változik a látásmód, be is csúszhat stb

2022. febr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%
Tőlem megkérdezték több helyen is.
2022. febr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
Kicsit árnyaltabb formája a "hogy látod magad X év múlva" :) Persze senki nem fogja azt mondani hogy gyes-en.. Én multinál dolgozom, nem kérdezik meg, és amúgy nem is érdekel senkit, amúgy is nagy a fluktuáció.
2022. febr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!