Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fiatal nőktől tényleg megkérde...

Fiatal nőktől tényleg megkérdezik interjúkon, hogy terveznek-e szülni?

Figyelt kérdés

Én férfi vagyok, szóval nyilván sosem tapasztaltam ilyent, de hallottam, hogy szülőképes korban lévő nőktől szoktak ilyent kérdezni.

Ha igaz, hogy jön ez szóba? Menedzser szokta kérdezni vagy már HR-esek? Inkább kkv szektorban vagy multiknál fordul elő ilyesmi?



2022. febr. 14. 17:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom igen, hiszen teljesen logikus.

Hogy jön szóba? Sehogy, fogja magát az interjúztató és megkérdezi. Nincsen semmilyen felvezetés vagy ilyesmi.

2022. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Meg, és leszarják, hogy tilos ilyet kérdezni
2022. febr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Simán meglehet. Tőlem eddig mindenhol megkérdezték, hogy van-e család/gyere stb.
2022. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Tőlem sose kérdezték meg, azt se, hogy kivel hol élek.
2022. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%

Ahol ezt megkérdezik, oda igényes szakember nem megy.


Ezek valószínűleg amúgy is magyar kkv-k, vagy toxikus multik.


Red flag.

2022. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Igaz, 12 éve volt, de volt olyan interjúm, ahol a 2 pasi (szakmai vezető) az interjú 3/4ben a magánéletemmel volt elfoglalva, kb csak azt nem kérdezték meg, milyen pozícióban szoktuk csinálni. A HRes hölgy és én is hiába próbáltuk visszaterelni szakmai útra a témát, a HRes hölgy nem is burkoltan, hanem konkrétan rájuk szólt.


Kifele menet a hölgy bocsánatot kért tőlem… 2009, válság közepe, meg jóval fiatalabb voltam. Ma már nem kérdeznek ilyet, mert nem interjúzok munkaviszonyra csak interim melóra, és jóval 40+ vagyok.

De 42 évesen volt még cég, ahol elhangzott a kérdés, hogy tervezek-e gyereket (az rendes állás volt)

2022. febr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12%
Dehogy kérdezik, úgyis mindenki tudja, hogy fog
2022. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Tőlem még sose kérdezték szerencsére, pedig még csak 32 vagyok.

Egy olyan interjú volt, ahol az volt olyan kérdés, h kivel élek és h saját lakás-e vagy albi... Ezt mondjuk nem értettem miért kérdezik, de mindegy, a gyereket nem feszegették.


N32

2022. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Tőlem sem kérdezik. Informatikus vagyok, nálunk a férfiak is simán kilépnek 1 év után (3 hónap próbaidő + 9 hónap terhesség). XD
2022. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Multiknal nem fogják
2022. febr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!