Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha megkérdezik mennyi bérre...

Ha megkérdezik mennyi bérre gondoltam, mit mondjak, mi lenne a reális?

Figyelt kérdés

Pályakezdő szoftverfejlesztő vagyok, mostanában összejött 3-4 állásinterjú is. De majd ha megkérdezik mekkora bérezére gondoltam, jelenleg fogalmam sincs mit mondjak.

Szerintetek ha azt mondom hogy havi bruttó 350 vagy nettó 250 az reális? Vagy túl alacsony, esetleg túl pofátlan? Szerintetek mennyi lehetne a reális amit mondhatnék?

Természetesem mondhattok külön-külön is, hogy egy C-alapú fejlesztőként vagy webfejlesztőként mennyi lenne a reális.



2021. jan. 30. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy milyen vegzettseggel, milyen tudassal, valami kis falusi Bt-nel vagy Pesten a Google-nel pl.
2021. jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szoftverfejlesztő technikumot végeztem, úgy tudom ez már felsőfokúnak számít, vagy valahol a középiskolai és főiskolai között.

Hát van egy helyi programozó vállalat, illetve egy országosan működő családi vállalkozás, és van egy multi is.

2021. jan. 30. 12:23
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

hogy mit mondj, nem tudom. De erre figyelj:


Ha mondasz egy árat, sok cég képes visszaélni vele. Ha pl interjú közben jobban részletezik, több feladatot mondanak és túl alacsonynak gondolod, akkor azt mondják "Ebben maradhatunk?" vagy "Ez tartható?" és akkor lehet nem lesz annál több.


Jobb helyeken amúgy simán mondják, hogy XY nál többre számíthatsz.

2021. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
400br korrekt
2021. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Te ismered ezt az iparágat, te tudod elhelyezni magad. Ha még közelítőleg sem, az gáz.

Vannak nyilvános salary guide-ok a nagyobb recruitereknél. Nézegesd őket, ha nincs jobb

2021. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
350 bruttó kb.reális.
2021. jan. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Jobb helyeken van egy minimum összeg amit megadnak.

Mondasz bruttó 300-at de akkor ők jelzik, hogy bruttó 400 náluk a minimum. Ez azért van, mert ők is tudják, hogy ha sokkal kevesebbért vesznek fel akkor bérfeszültség lesz és fel fogsz mondani.

2021. jan. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyszer úgy olvastam, hogy kezdő programozóknak 400-600 között van általában a bruttó.
2021. jan. 31. 17:21
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Cégfüggő illetve attól is függ, hogy junior szinten mik az elvárások az adott cégnél. Illetve heti 5 napot kell bejárni vagy elég a heti 4 esetleg egy 5. home office 4 órában stb.

Például haveromnak úgy vagy, hogy hétfőtől csütörtökig dolgozik 8-tól 4-ig és választhat 1 napot amikor home officeban van otthon ez lehet péntek vagy szombat.

2021. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!