Egyetem mellett minél előbb gyakornoki munka, vagy tanulni, amennyit csak lehet?
Most fogom 2. félévemet kezdeni közgazdasági alapszakon.
Az elkövetkező néhány évre vonatkozóan az alábbi dilemmát látom magam előtt:
1. opció: beleszuszakolni heti 20, vagy akár később 30 óra diákmunkát/gyakornoki munkát a hetembe, a tanulást nem túlaggódni, előadásokra nem feltétlen bejárni, 3-as 4-es jegyekkel ellenni, hogy amikor végzek, akár már több évnyi munkatapasztalatom legyen.
2. opció: tanulásra koncentrálni, Erasmusra menni, diákszervezetben és/vagy szakkoliban aktívkodni, TDK-zni, extra kurzusokat felvenni mindenféle témában, stb. - egyszóval a tágabb értelemben vett tanulásra és mindenféle egyetemi lehetőségekre koncentrálni, mert ha ennyi minden plusz dologba energiát fektetek, úgyis jó állást kapok majd ha lediplomázok.
Szerintetek melyik éri meg jobban elhelyezkedés szempontjából?
Ha extra tehetséges vagy, akkor TDK, Erasmus, gyakornokság.
Szimplán baromi tehetséges vagy, akkor erőltetném a tanulás részét.
Ha közepesen tehetséges vagy, akkor erőltetném a gyakornokság részét.
Rövid távon biztosan gyakornok. Nem veszik figyelembe teljes értékű tapasztalatként, de ahhoz képest még mindig előny, mint aki gyakornok sem volt.
Másrészt elég gyakori, hogy aki kellően sok órában volt gyakornok úgy jön ki az egyetemről, hogy kb. semmit nem adott neki.(Még színvonalas képzésen is jellemző volt..) A gyakornokok feladati pedig elég széles skálán mozognak, ha csak nyomtatott, meg excelből másolt papírra vagy fordítva, akkor egyértelműen mínuszos a gyakornokoskodás.
Függ attól is, hogy hogyan képzeled a jövőd (kutatási/oktatási cél esetén egyértelműen a 2. opció jó)
Én az 1.opciót választottam. A gyakornoki melóm nagyon sokat ad hozzá a tudásomhoz, és bár emiatt nincs időm pl TDK-zni, a jegyeimen javít, mivel ugye nagyon szorosan kapcsolódik ahhoz, amit tanulok. Szakkoliban is csak annyira aktívkodom, hogy ott lakom.
Szerintem a 2-es is teljesen jó, és az 1-es csak akkor jobb, ha az a gyakornoki munka tényleg sokat hozzádad szakmailag.
"hogy amikor végzek, akár már több évnyi munkatapasztalatom legyen."
A cégek is tudják, hogy a gyakornoki munkatapasztalatot mennyire lehet komolyan venni (akinek nem inge...), szóvalt ezt nyugodtan hárommal oszd el. Sajnos a tény az, hogy -bár vannak valóban jó pozíciók- a gyakornokság 90 %-ban abban merül ki, hogy excelben kell csinálni valamit, kávét főzni az irodának, meg kimenni a bejárathoz amikor a főnöknek hozott valamit a futár.
Gyakornoki meló, mert úgy értékelik láttál már belülről céget és munkafolyamatokban vettél részt - tehát nem 0-ról kell kezdeni veled a dolgot.
TDK senkit nem érdekel felvételnél, Erasmus meg max amiatt érdekes, mert jobban elhiszik, hogy beszélsz nyelvet.
TDK, egyéb tevékenységek tényleg, csak azoknak érdemes akik nagyon tehetségesek, mert az a helyzet, hogy a junior munkahelyek 99%-a, nem arról szól, ha durva cv screening van.
Ha cél, hogy valamelyik menedzsment consulting céghez az évenkénti max néhány tucat helyre, bejutni, akkor sokkal fontosabb a TDK, szakkoli, Erasmus, stb.
Ha az belefer az idodbe, az orarendedbe, akkor gyakornokoskodas. Viszont ha miatta mar lemaradsz sok orarol, nem tudsz mellette rendesen tanulni, lerontod a jegyeidet, akkor inkabb ne.
En is ilyen iranyban tanulok, a szaktarsaim egy kisebb resze dolgozik, es mindig latom milyen eredmenyeket ernek el a suliban(kettes-harmas) , nekem ez igy nem erne meg egyaltalan, de ok tudjak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!