Személyes interjún mire számítsak, milyen bérigényt határozzak meg?
Gazdasági felsőfokú végzettségem van, angolul, németül és oroszul beszélek, 2 év külkereskedelemben szerzett tapasztalat után váltanék adótanácsadásra, kimondottan orosz ügyfelekkel kellene foglalkoznom, évek óta álmom egy oroszos állás betöltése.
A cég vállalja a teljeskörű képzésemet adójog területén, további előny, hogy közel van a székhely a lakhelyemhez és évente több alkalommal lehetőséget biztosít külföldi telephelyeken végzett munkára, utazni pedig nagyon szeretek.
Mivel orosz és angol üzleti nyelv is szükséges, az oroszt pedig a fiatalabb generáció szinte alig beszéli, fogalmam sincs milyen bérigényt határozzak meg, hiszen elképesztően sokat ad maga a cég tudás és utazás formájában, ugyanakkor jelen állás szempontjából az én tudásom is speciális.
Valamint felmerült a kérdés, hogy sikeres telefonos és skypeinterjút követően, ahol átbeszéltünk minden lényeges pontot az én szakmai múltammal kapcsolatban, felmérték a nyelvtudásomat és részletesen bemutatták a pozíciót, mire számítsak egyáltalán személyes interjún? A béren kívül mi az, amit személyesen kell megbeszélni, felmérni? Nem tudom eldönteni, hogy ez most jó jel, hogy személyes interjúra behívtak, vagy van még rajtam kívül 50 ember akit valamilyen módon versenyeztetni fognak még. Arra a kérdésre, hogy mire készüljek specifikusan, azt a választ kaptam, hogy semmi szakmaiból nem kell készülni.
ps.
van-e lehetőség rögzíteni munkaszerződésben, hogy próbaidő lejártát követően újratárgyaljuk a bért, vagy egy ilyen kezdeményezés rossz fényt vetne rám.
25f
Majd jönnek az okos válaszok, hogy nettó 300e :D
Én szerintem kezdj egy 1,2m bruttóval és tényleg jó ötlet ezt a próbaidő után újra tárgyalni.
Mivel az infláció folyamatosan emelkedik, bruttó 800-as alap + cafeteria + egyéb juttatás.
Ez alatt kizsákmányolás van.
De tudom, a sok proli agya a bruttó 450.000 ft-nál állítódott be.
Bérminimum is megfelelő neked?
Akkor irány a gyártósor.
Szerintem nem irreális a bérigényed, sőt, még szerény is szerintem. A cég az utazást nem adja, az szükséges a munkavégzésedhez.
A képzés az egy juttatási forma. Szerintem minimum egy br. 600-at bemondhatnál + céges laptop+ céges telefon, magánhasználatra is. H avan cafetéria, annál jobb.
"rémálmok gyötörnek attól, hogy bemondok egy számomra reális összeget (br 550) és szó szerint kinevetnek."
Nem fognak kinevetni, maximum a fejüket vakarják, hogy ezt nem tudják kigazdálkodni. Ilyenkor elindul egy alkufolyamat, pl. OK, én 600-at kérek, ők 450-et mondanak, akkor legyen 500+ x összegű cafetéria vagy legyen 500+ korlátlan céges telefonhasználat, stb, stb. Érdeklődj a helyszínen udvariasan a lehetőségek felől, a béren kívüli juttatások felől, stb. ezeket vond be az alkufolyamatba.
Nem járkál sok ember angol+német+orosz nyelvtudással, az orosz inkább az idősebb generációra jellemző. Hidd el, hogy inkább felvesznek egy 25 éves férfit, akit be kell tanítani, mint egy 50+-os embert, aki még az adóügyekhez is ért és oroszul is beszél.
Ha több körös, hosszú interjú volt, ahol sok részlet elhangzott, akkor valószínű, hogy már a szűkített körben vagy, mert általában a legtöbb cégnél nincsen arra idő, hogy tucatjával hívják be az embereket személyes interjúkra, különösen a COVID alatt. Valószínű max 1-2 jelöltjük lehet még rajtad kívül, és ha speciális tudás kell, akkor havi pár 10ezer forint eltérés a bérigényben nem lesz döntő a jelöltek között.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!