Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvodapedagógus béremelés 20+10%?

Óvodapedagógus béremelés 20+10%?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyakornoki besorolásban dolgozom óvónőként 1,5 éve. A fizetésem mivel nem érné el a garantált bérminimumot, így felkerekítik annak összegére. Így nettó 160 ezer ft havonta a fizetésem.


A kérdésem az, hogy mivel a garantált bérminimum 20%-kal emelkedett januártól, így az én fizetésem ennyivel biztosan megemelkedik.


Viszont az állam az óvónők ágazati pótlékát is megemeli 10%-kal.


Azt is megkaphatom? Így összesen 30%-os béremeléssel számolnék. Reális? Van ennek akadálya?



2022. jan. 7. 20:49
A kérdező szavazást indított:
Megkapom a 30%-ot.
Nem kapom meg.
8 szavazat
 1/10 ascelpius ***** válasza:
100%

Minimálbérre akkor kell kiegészíteni a fizetést, ha sehogy sem éri el még pótlékokkal sem.

Vagyis előbb az alapfizu+pótlékokat nézik, és ha így nem éri el a minimálbért, akkor kiegészítik rá.


Úgyhogy nem kapod meg mindkettőt. Ha az ágazati pótlékkal eléri/túllépi a minimálbért, akkor azt az összeget kapod meg. Ha viszont meg nem éri el pótlékkal sem, akkor megtoldják annyival, hogy minimálbér legyen.

2022. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor elvileg csak a 20%-ot fogom megkapni, mert a nettóm kb 117 ezer Ft lenne, ha nem lenne kötelező kiegészíteniük. :(
2022. jan. 7. 22:34
 3/10 ascelpius ***** válasza:
100%
Hát sajnos igen :( Nemes szakma az óvodapedagógus, de nem fizetik meg és nem is tűnik úgy hogy a közel jövőben változni fog. Ha van rá lehetőség én gondolkoznék a váltáson ha van rá lehetőséged és kevesled ezt a pénzt. (teljesen jogosan, mert ennyiből nem lehet előrébb jutni)
2022. jan. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

OMG

Ez nagyon durva hogy egy egyetemet végzett személy havi 160 ezret visz haza. Miközben egy futballista sok milliós fizetést kap, luxusautók, luxusházak mert kergeti Mucsarocsoge ellen a labdát... No comment.


#egyovodapedagogus

2022. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Csak a 10%ot kapod meg, mivel a fizetésünk alapja nem a bérminimum, hanem a vetítési alap. Eddig azért kaptad a bérminimumot, mert meghaladta a vetítési alapot.

De most csak a 10% emelést kapod majd. És sajnos én is....

2022. jan. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%

69% aki lepontozott biztos egy botlábú focista vagy egy Fidesz bérenc


Gondolom ő soha nem jár iskolába óvodába ő 20 évesen született

2022. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mivel állami intézményben dolgozom, így szerencsére megkapom a 20-os emelést, az új bértáblában is így szerepel, hivatalosan.


De persze a magánszektorban és az egyházi intézmények esetében ez a fenntartón múlik.


Ettől függetlenül siralmas. Valami kiegészítés kell vagy pályamódosítás. 😔

2022. jan. 8. 21:00
 8/10 A kérdező kommentje:

Update:


Megkapom a 30% béremelést, úgyhogy öröm és boldogság!! 😃🙏 Már alá is írtam a szerződésmódosítást.

2022. jan. 12. 23:07
 9/10 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.


Elnézést kérdező, én tévedtem. Nem gondoltam, hogy beleszámoljuk új "alapnak" a garantált bérminimumot és az alapján jön majd a 20%.

Azóta utána olvastam más cikkekben, igazad volt :D

2022. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Semmi gond, én sem tudtam biztosan. :)
2022. jan. 16. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!