Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mit kéne tennem? ...

Szerintetek mit kéne tennem? 1 hónapja dolgozom egy cégnél és kiderült hogy terhes vagyok.

Figyelt kérdés
Mivel 3 hónap a próbaidő nem igazán merek elmenni táppénzre. Folyamatosan dolgoztam ez előtt is csak váltottam és az orvosoknak sem jeleztem még hogy állapotos vagyok. Igazából még csak én tudom. Szerintetek járjak be dolgozni, várjam meg míg letellik a 3 hónap próbaidő és utána menjek tp-re? Attól félek ha most elmegyek tp-re kirúgnak, valaki járt már így?

2021. dec. 7. 21:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
4%
nem köteles szólni, szólhat akkor is, amikor elküldik, illetve akkor is védett, ha a felmondás közlésekor még nem is tudja, hogy terhes, ilyenkor két hete van a munkáltatónak visszaállítani a jogviszonyt a közléstől.
2021. dec. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
85%
Próbaidő alatt nem védett a terhesség miatt.
2021. dec. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
29%

Próbaidő alatt nem védett a terhesség miatt.


Go to EBH.

2021. dec. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ebh-nál akkor van esély, hogy ha a munkáltató a terhesség miatt küldte el. Okos munkáltató először szóban, majd utána írásban értesíti a munkavállalóját, hogy nem elégedett a munkájával, majd amikor ezek megvoltak, akkor küldi el.
2021. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
9%
24, abban a pillanatban, ahogy írásban bejelenti, hogy terhes, vagy keresőképtelenné válik, bukta a mtató a felszólítást...
2021. dec. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Keresőképtelenség alatt nyilván, mivel akkor nem dolgozik. De terhesség alatt nem. Ha dolgozik terhesen próbaidő alatt, akkor simán van erre lehetősége.
2021. dec. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

SZERINTEM itt az a kérdés, hogy GYED/GYES után szeretnél-e visszamenni ide dolgozni és hogy bírod-e a műszakozást terhesen.

Ha nem szeretnél ide visszamenni dolgozni és bírod, akkor várd ki a próbaidő végét és utána jelentsd be. A pofámról leégne a bőr (hisz ők is pontosan tudni fogják miért akkor jelentetted be amikor, és ez nem korrekt), de az érdek nagy úr, ez van. Megkíméled magad a jogi hercehurcától. Hosszútávon egyébként is érdemes elgondolkozni, hogy egyáltalán vissza fogsz-e tudni menni ide dolgozni, hiszen gyerek mellett 3 műszakozni, köszi...

Ha szeretnél visszamenni ide, akkor légy korrekt és mondd el (12. várandóssági hetet és genetikai uh-t én azért megvárnám). Persze ezzel felvállalod, hogy lehet elküldenek (másra hivatkozva), dehát ez van. Számolnod kellett volna azzal, hogy kerülhetsz ilyen helyzetbe, ha babatervezés közben váltasz munkahelyet.

Éjszakai műszakban egyébként nem foglalkoztathatnak, de én azt mondom, egy nő érzi ilyenkor a határait. Ha te úgy érzed neked ez rendben van, akkor csináld. Ha te nem érzed rosszul magad tőle, akkor a magzatod sem fogja, erre mérget vehetsz. Ha pedig valami baj lesz, akkor az nem azért lesz, mert x naponta y napot éjszakai műszakban dolgoztál, nem délelőttösben. Ne ez legyen a döntő...

2021. dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

A 3 műszakos munka miatt azt gondolom, hogy egy vagy a sok közül, és pótolható, bárkivel.

Emiatt én nem próbálnék meg hatni senkire sem, hogy hátha nem küld el. Húzd ki a próbaidőt, és aztán csökkentett munkát, vagy tp-t kérj. Megtudnátok élni a párod fizetéséből?

2021. dec. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!