Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mit kéne tennem? ...

Szerintetek mit kéne tennem? 1 hónapja dolgozom egy cégnél és kiderült hogy terhes vagyok.

Figyelt kérdés
Mivel 3 hónap a próbaidő nem igazán merek elmenni táppénzre. Folyamatosan dolgoztam ez előtt is csak váltottam és az orvosoknak sem jeleztem még hogy állapotos vagyok. Igazából még csak én tudom. Szerintetek járjak be dolgozni, várjam meg míg letellik a 3 hónap próbaidő és utána menjek tp-re? Attól félek ha most elmegyek tp-re kirúgnak, valaki járt már így?

2021. dec. 7. 21:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
60%

Várandós nem foglalkoztatható éjszakai műszakban, kérése esetén sem.

Jelentsd be, és ha nem mentesítenek az éjszaka alól, tp.


És tanuljátok meg végre, hogy nem csak az Mt-t, hanem az egyenlő bánásmódról szól tv-t is be kell tartani a munkáltatónak, ami alapján nem lehet ok az elbocsátásra terhesség, eü állapot. Illetve a próbaidő alatti indoklás nélküliség nem jelent ok nélküliséget.

Ha elbocsát, irány a bíróság és az EBH, ahol a munkáltatónak bizonyítania kell, hogy nem a terhesség, tp okán küldött el. Ha nincs bizonyítéka arra, hogy a munkáddal gond volt, minimum a fél milla bünti az ebh-tól, bíróság helyreállíttatja a jogviszonyt. (EBH oldalán fent van egy rakás jogeset). A kollégákat nem nagyon fogadják el tanúnak, hogy nem ért semmit a munkád, ha nem tud felmutatni valami általad aláírt, igazoltan átvett figyelmeztetést, bukta a dolgot.


Táppénzre pedig nem annyi időre vagy jogosult, amit itt dolgoztál, hanem annyi ideig, amennyi folyamatos biztosítási jogviszonyod volt előtte (de max egy évig). Folyamatos a biztosítás, ha abban 30 napnál hosszabb megszakítás nincs.

2021. dec. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%

Kismilliónyi nő dolgozik éjszaka terhesen is


Jogellenesen.

2021. dec. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
64%

Ha elmondod, biztos felmondanak neked a probaido vege elott es ott maradsz penz nelkul. Nem eri meg korrektnek lenned, mert biztos lehetsz benne, veled se lennenek. Es bar a Kuria hozott olyan iteletet hogy probaido alatt sem lehet kirugni a terhesseg miatt, azt neked kene bizonyitani es az hosszu pereskedes lenne.


Igy a gyereked miatt az egyetlen jarhato ut hogy hallgatsz es 3honap utan szolsz.

2021. dec. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
68%
13, nem igaz, nem neki kell bizonyítani. A munkáltatón van a bizonyítási teher, hogy volt más ok, mint a terhesség, tp. Nem egy ilyen ügyön vagyok túl, nem a munkavállalóé a bizonyítási kényszer.
2021. dec. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
76%

A 11es pontosabban irta le. Valoban a munkaltatonak kellene igazolnia hogy nem a terhesseg miatt rugtak ki


Azonban a kerdes akkor is az, hogy korrekt leszel es pereskedsz terhesen vagy inkorrekt leszel es akkor meguszod a jogi hercehurcat.


Lehet elobb az ebhnak kéne irnod es tanacsot kerned.

2021. dec. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
91%
Igazad van, revidealtan magam.
2021. dec. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
15%

“ Kismilliónyi nő dolgozik éjszaka terhesen is


Jogellenesen.”


Nem jogellenes:

“ (2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben

a) egyenlőtlen munkaidő-beosztás csak a munkavállaló hozzájárulása esetén alkalmazható,

b) a heti pihenőnapok egyenlőtlenül nem oszthatók be,

c) rendkívüli munkaidő vagy készenlét nem rendelhető el.”


És nem csak Magyarország létezik

2021. dec. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
68%

17, és ennek mi köze az éjszakához???


113. § (1) A munka- és pihenőidőre vonatkozó szabályokat a (2)-(4) bekezdésben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni

a) a munkavállaló várandóssága megállapításától a gyermek hároméves koráig,

(3) Az (1) bekezdés a)-b) pontban meghatározott munkavállaló számára éjszakai munka nem rendelhető el.

2021. dec. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
91%

Én azt a 8 hetet még valahogy kihúznám, és aztán tp.

Korrekt vagy nem, most az a tét, hogy milyen ellátásban fogsz részesülni a következő X időben. Nagyon fontos, hogy amikor a baba megszületik, legyen élő szerződésed.


Van, amikor a korrektséget el kell pakolni egy születendő gyermek érdekében.


A nővérem is éveket húzott le egy munkahelyen, majd váltott, és hirtelen akkor jött a baba (előtte nem sikerült..) . Nehezen viselte a próbaidőt, végül tp.

2021. dec. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Amúgy akkor mi van, ha nem szól a terhességről és próbaidő alatt elküldik?
2021. dec. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!