Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik nettó 250 ezer alatt...

Akik nettó 250 ezer alatt keresnek, ti a fizetésetek hány százalékát költitek lakhatásra? Hitel vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Most költötök külön, próbálom belőni a kereteket.


Tudom, hogy itt szinte mindenki nettó 500 alatt fel sem kel, de most a másik véglet válaszára lennék csak kíváncsi :)



2021. nov. 12. 12:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve albérletnél társbérlet vagy önálló?
2021. nov. 12. 12:13
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Milyen hitel, tegnap néztem 300k-s törlesztőt ajánlanának egy random budapesti ingatlanra, amihez meg kellene 12 millió önerő xD


És akkor meg szüljön az ember és ha csak egy kölyök lesz is, amikor az 20 éves, van egy 50 éves lakásod, még 5 év hatra a hitelből és csodálkozás, hogy nem bírtál második gyereket vállalni.


Bazodjon meg kedves kormányunk mert a teljes 20-30-as korosztályt elleheteltenítették.

2021. nov. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Vidéki nagyváros belvárosa, egyedül élek, amikor 210 ezret kerestem, kb. a fele ment el bérlésre és rezsire. Azóta 50%-kal nőtt a fizetésem, a lakás ára ugyanannyi maradt.
2021. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ascelpius ***** válasza:
94%

Én Pesten lakom és nettó 300-at keresek, de talán ebből is tudsz számolni


120-at költök albérletre (egyedül lakom egy 32 nm2-es 1 szobás lakásban, ebben benne van a rezsi is meg minden, elég ritka fogás volt belvárosban)

5 ezer telefonszámla

60-70 megy el kajára

10 ezer havi szintű dolgokra (fodrász, mosószer, sampon stb.)

10-es BKV bérlet

8 ezer kondi bérlet

20 ezer elmegy havi szinten szórakozásra (ebben benne van egy spotify és egy netflix előfizetés)


Ez így összesen ~235 ezer forint havonta. És akkor nem vettem ruhát, nem kellett megjavítanom/cserélnem semmit, nem voltam beteg, nem jött semmi váratlan kiadás. Én nettó 250 alatt társulnék, egyszerűen nem lehetne normális tartalékot képezni ha egyedül bérelsz egy lakást.


Amúgy ajánlom ezt a cikket az 50/30/20 szabályról, nem mai cikk de kiindulópontnak jó

[link]

2021. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
180 nettót keresek, a párommal vagyunk közösen albiban, amit felesbe fizetünk, olyan 70-75ezer/hó rezsivel a részem, ami a fizum 40 %-a. A maradékból 30 elmegy kajára, 15 edzésre, ami marad abból lesz pipere, mosószer, amikor szükséges új nadrág, szórakozás, szüli-névnap hasonló ünnepek, spórolás katácsonyra vagy nyaralásra ..stb.
2021. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyjából a fele ment albérletre, rezsivel együtt.
2021. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Mi a párommal közösen bérlünk lakást Budapesten és a fizunk 25%-a megy el bérlésre és rezsire , habár mi ketten együtt 600 ezret keresünk
2021. nov. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a 60%-át költöm a fizetésemnek egy kis garzonra. :( De a társbérletből elegem lett már.
2021. nov. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!