Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kasszahiány miatt kirúgás?

Kasszahiány miatt kirúgás?

Figyelt kérdés
Bolti eladóként dolgozom az egyik diszkontáruháznál, kevesebb mint egy hónapja.Ezelőtt még soha nem dolgoztam kereskedelemben, munkahelyem is csak egy volt előtte (teljesen más jellegű). Kevesebb mint két hét után elkezdtem kasszázni, az első napokon csak egy két órát úgy hogy volt valaki mögöttem hogy a kódokban is segítsen, ezután pedig egyedül; azóta minden nap én voltam a főkasszában. Az első pár nap után úgy gondolom hogy elég jól ment, csak hajlamos vagyok kapkodni (eléggé feszített a tempó), emiatt becsúszik néhány figyelmetlenség. Egyszer lett egy 10 ezer forintos hiányom, mert 20 ezer helyet 10-esből adtam vissza, ennek meg is került a gazdája.Viszont a legutóbb pedig több mint 20 ezer forint hiányom lett, és fogalmam sincs hogyan, a számolással nincs bajom, meg most már elég gördülékenyen ment az egész...nem hiszem el hogy ekkorát/ennyit hibáztam volna. Az elsőnél nagyon elnézőek voltak, mivel az elején állítólag mindenkivel megesik (meg nyilván nem egy kisboltról van szó, hanem egy nagyforgalmú áruháznál, ahol ez nem akkora tétel), de attól félek hogy ez másodszorra már túlzás. Eléggé kétségbe vagyok esve, hogy ki fognak rúgni, csak azért remélem, hogy nem mert amúgy pozitív visszajelzéseket kaptam, hogy elég gyors meg ügyes vagyok + nagyon kevés az ember, sokan mondanak fel. :( Esetleg aki volt már hasonló szituációban/dolgozott ilyen helyen megtudná osztani a tapasztalatait, hogy mennyire elnézőek az ilyesmivel a vezetők?

2021. okt. 1. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Mi a kérdés? Elég durva a hiányod, kirúghatnak érte
2021. okt. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Megvádolnak, hogy loptál. Ha van 20 ezred, akkor tedd vissza, ha nincs, gyorsan kérjél kölcsön, és tedd vissza! Elhiszem, hogy elszámloltad, de simán megvádolnak lopással. Amúgy meg megérdemled, hogy fizetsz vagy kirúgnak, én sem szeretném, ha egyik alkamazottam — már ha lenne — kidobja az ablakon 20 ezret.
2021. okt. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Én eddig akárhol voltam kasszás közölték, hogy a hiányt ki kell fizetni. Kirúgni mondjuk nem rúgtak ki érte. (kisboltok)


Egyébként sem biztos, hogy a pénzt cseszted el, a gépet is elüthetted, hogy többet mutasson.


Ez nálam akkor vállt érdekesé amikor rájöttem, hogy a főnök nem is üti a kasszát. Na onnantól volt zsebpénzem rendszeresen! Aztán csak mosolyogtunk egymásra!

2021. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Tipikus hiba amikor mondjuk egy bankkártyás fizetést készpénzesre ütsz...

Nincs valós hiány, csak a gép szerint (készpénz)!

2021. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

"Esetleg aki volt már hasonló szituációban/dolgozott ilyen helyen megtudná osztani a tapasztalatait, hogy mennyire elnézőek az ilyesmivel a vezetők?"


Ez attól függ bal lábbal kelt e fel vagy sem.


Pénznél nem kell kapkodni, és ha többen használtok egy kaszát akkor már eleve kizárható a felelősséged, ha nincs mindíg levéve a pénz, ha kiszállsz a kasszából, az ilyen helyekkel egyébként is jobb vigyázni!

2021. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

"lett egy 10 ezer forintos hiányom, mert 20 ezer helyet 10-esből adtam vissza"

Ha 10 ezerig adtál vissza és a vevő 20 ezrest adott, akkor többleted lett, nem hiányod!

2021. okt. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Képzeld magad a főnököd helyébe. Gondolom nem te voltál az egyetlen jelentkező.

Én egyébként még egy utolsó esélyt adnék neked. De őszintén szólva, mi az esélye h nem fogsz megint 20 ezret vagy még többet elszámolni?


Ha fontos ez az állás, akkor pótold ki a saját pénzedből.

2021. okt. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Lopással nem hiszem hogy megvádolják, az rendőrségi ügy, hogyan bizonyítanák?

Meg aztán ő is megvádolhat bárkit (a kasszához bárki hozzáférhet), vagy akár egy vevőt is.


Egyszerű figyelmetlenség. Ami 20 ezer Ftba került. Ha egy 20 ezer Ft-os gépet leejtenél, most ugyanilyen pánikban lennél. És akkor még örülhetnél, mert a legtöbb gép félmilliónál kezdődik. Szóval 20e Ft, az egy jó tanulópénz.

Majd belejössz, figyelmesebb leszel, bár hibák mindig előfordulnak..

Még pár év és nem lesz készpénz, azt kell még kivárni

2021. okt. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem tudsz számolni, folyamatosan odafigyelni, kapkodásra hajlamos vagy, akkor ne menj kasszás állásra. Ezt nem bántásból írom, én is emiatt kerülöm az efféle munkahelyeket. Egy idő után ez át fog menni gyomoridegbe, az meg még rosszabb lesz számodra.
2021. okt. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Én Tescoban csináltam magamnak egy nagyobb hiányt még diákkoromban, mert olyan utalványt fogadtam el, amit nem kellett volna (valami francia utalvány volt). Gyakorlatilag pár napig utána ingyen dolgoztam, mert ugye levonják a bérből a hiányt (de nem rúgnak ki).

Később barista voltam kávézóban (kasszát is kezeltem a kávékészítés, kiszolgálás, takarítás meg egyebek mellett). Ott rosszul adtam vissza. Levonták a bérből, de nem rúgtak ki emiatt.


Viszont. Tesóm Peny-ben dolgozott még jó pár éve. Állandóan hiánya lett napvégén a kasszájában és nem tudta, miért. Mint kiderült, azért, mert valamelyik kollégája (aki már kiismerte a rendszer), sokszor lopott a kasszájából. Szóval, nem biztos, hogy benned van a hiba. Lehet van ott egy szarka, de ezeket általában igen nehéz tetten érni.

2021. okt. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!