Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ma magyarországon milyen...

Ma magyarországon milyen lehetőségek vannak saját ingatlahoz jutni, hogy ennyire irreálisan magasak az ingatlan árak?

Figyelt kérdés

Szóval ha valaki albérletbe lakik mert nincs saját tulajdona.

A fizetés tudjuk, hogy itthon nem valami magas, és ebből fizeti az albit, kajat, és egyéb kiadásokat.

Hogyan tud meg vásárolni vagy hozzá jutni egy lakáshoz ma egy 28+ éves fiatal?

Szívesen meg hallgatok építő jellegű tippeket.

Mert akárhogy is nézem 20 milliót elég nehéz meg spórólni..



2021. szept. 14. 16:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
A sikeresebbek vesznek megtakarításból/befektetésből, a kevésbé sikeresek meg összekaparják az önerőt és eladósodnak 10-20 évre.
2021. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy az első írja. Gyűjtögetéssel.
2021. szept. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
67%

- Mondjuk ha 22 és 28 éves kora között otthon lakott volna, és az albérletre szánt 100 ezer forintot csak zsebre teszi, akkor lenne 7,2 millió forintja.

(Most azt hagyjuk is, hogy az elmúlt 5 évben klasszikus befektetési stratégákkal és havi 100 ezer forint megtakarítással már rég összejött volna a lakás.)

- Be lehet házasodni egy családba akiknek már van.

- Ki lehet menni pár évre aljamunkát végezni az építőiparba vagy a vendéglátásba nálunk gazdagabb országokba.

- Lehet valami értelmes dolgot tanulni, amire jobb fizetéseket lehet kapni.

2021. szept. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
28%

27 eves vagyok, 22 eves korom ota befektetek, cryptoba de eleg sok meme stockom is volt. IT-ban dolgozom es folyamat kepzem magam. Jelenleg a fizetesem viszonylag magas, de a kezdeti befekteteseim most x10-felett vannak. Az atlagom meg olyan x3.5-on. Igy van most kozel 40 milliom befektetve. Ev vegere ha a szamitasaim osszejonnel a mostani 40 kb 120 lesz.

Ha elolrol kene kezdjem most akkor kb ugyanezt csinalnam, annyi valtoztassal hogy tesztelonek mennek, sokkal kissebb tudas kell kezdesnek hozza, az elvarasok is sokkal kissebbek es fizetesben viszonylag hamar (2-3ev) el lehet erni a havi netto 400-t, abbol mar lehet befektetni, utana meg menne be minden cryptoba dollar cost averagevel csak btc-be

2021. szept. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
5%

Lakást két ember vesz nem egy.


Nagyjából régiótól és ártól függetlenül a konstrukció, ahogy átlagban érdemes venni az:


Férfi : 25%

Csaj : 25% (Nyilván ha sokkal többet keres a srác, lehet 30-20% is az arány minegy)


Hitel: 50% .

2021. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%

a hitel nem 50% hanem annyi pénz aminek a havi részletének kétszeresét gond nélkül ki tudnád fizetni 10 év alatt


egyébként egy saját lakásnak költségei is van

magadnak kell fenntartanod, te tartod a hátad a vis major szituációkban

leázás, beázás, hangos szomszéd, hangos környék

csak egy fürdőszoba felújítás mennyibe kerül...


azt hiszed 20 millió forint az olyan sok pénz?

jó lakás jó környéken hosszútávra amit érdemes is megvenni 45-50 millió forint


egyébként ez ilyen magyar dolog, hogy mindenki saját lakásra vágyik, pont azért, mert itt még megfizethető

bécsben fél millió euró egy lakás, ezért csak az veszi, akinek kifejezetten az ingatlanbefektetés a célja

2021. szept. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

azt kihagytam, hogy ha veszel egy lakást, akkor 4% illetékkel terheli az állam

20 millió forintra 800 ezer ft illeték

2021. szept. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha önerőt gyűjtesz, fix kamatos hitelt veszel föl x évre és értelmesen csinalod az nagyon jó befektetés, nem pedig eladósodás.

Sokan ész nélkül veszik föl a hitelt mert nem tudják vagy nem hajlandóak használni az agyukat, de nem kötelező mindenkinek hülyének lenni.

2021. szept. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
3%
először a fizudat elemed, aztán jöhet a lakás. Vagy eladósodhatsz 40+ évre is akár.
2021. szept. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%
Én otthon laktam 10 évig, a fizetésem 99%-át félre tudtam rakni, csak ruhára költöttem, de még arra sem mert ruhát kértem ünnepekre magamnak mindig, 300 000-at kerestem, 35 milliót spóroltam össze, vettem fel egy kis hitelt, röhögve tudtam venni magamnak egy 90 nm-es családi házat.
2021. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!