Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy munkahelyről kirúgnak...

Ha egy munkahelyről kirúgnak az bent marad náluk a rendszerbe?

Figyelt kérdés

2021. aug. 31. 09:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha leépítés volt szerintem még van esély, hogy visszavegyenek, főleg ha nagyobb gyár. De ha konkrétan azért küldtek el, mert szarul dolgoztál vagy kárt okoztál, akkor ne is reménykedj.
2021. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Leépítés az nem azt jelenti, hogy kirúgtak, hanem hogy leépítettek bakker.
2021. aug. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Biztosan. Olyanról is hallottam, hogy be lehetett jelölni egy olyan megjegyzést is a személyi adatokon, hogy "nem vehető vissza".

Engem elküldtek egy IT cégtől, mert nem mentem bele a közös megegyezéssel való távozásba. Kivárták, amíg megszűnik a projektem, és azzal az indokkal, hogy nem tudnak másikra tenni (mivel mást nem tudtak volna ellenem felhozni), felmondtak. Nyilván nem ez volt a valós ok.

Munkaügyi pert indítottam, ahol perenkívüli megállapodással a cég kártérítést fizetett nekem, nyilván tudván, hogy nem nyernének egy bírósági perben.

Azóta eltelt 5 év alatt jónéhányszor pályáztam vissza, de vagy nem kaptam választ vagy azt, hogy nem engem választottak. Írtam az ügyvezetőnek (aki már nem az, aki a távozásomnál volt) és megkérdeztem, van-e valami fekete lista a cégnél, amin rajta vagyok? Passzolta a kérdést a HR-nek (aminek azóta szintén más a vezetője), akik állították, hogy nincs ilyen, és csak az nem megy át a szűrőn, akiket ők szakmailag nem megfelelőnek ítélnek meg. Ott dolgoztam két évig és nem felelek meg. Ez csak duma. Gondolom, nekem is be van jegyezve, hogy nem vehetnek vissza, mert bepereltem a céget, hiába nekem volt igazam.

2021. szept. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!