Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkalehetőségek...

Milyen munkalehetőségek vannak Szombathelyen?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, és sajnos nem vettek fel egyetemre. Nem tudom mennyit számít, de van egy B2 angol nyelvvizsgám, szóban és írásban is elég jól tudom használni. (hivatalos levelek meg minden ilyesmi) Németül is valamennyire tudok, de azt nem mondanám elég tudásnak bármihez.

Sima gimnáziumba jártam, így szakmám nincsen.

Folyamatosan nézem az álláshirdetéseket, de nem találok semmit. A legtöbb helyre több év tapasztalat szükséges, amivel én nem rendelkezem.

Teljesen kilátástalan vagyok.

Valakinek esetleg valami tanácsa lenne számomra?

20/L



2021. aug. 24. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jellegű munkára gondoltál? Sori munkára biztos felvennének, sok helyen emberhiány van.

Csak egy évre keresel munkát, amig nem tudsz ujbol jelentkezni, vagy hosszu távon helyezkednél el?

Diákmunkán voltál már, szereztél onnan bármilyen munkatapasztalatot?

2021. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából ha találnék olyan munkát akkor hosszabb távon gondolkodnék.

Egyébként diákmunkán dolgoztam pénztárosként, de hogy őszinte legyek, azt nem szívesen csinálnám

2021. aug. 26. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Írj rám. Egy multihoz be tudlak ajánlani operátornak ameddig kitalálod, hogy mi legyen. Nem leszel agyonfizetve de tiszta a környezet és kedvesek a munkatársak.
2021. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bemásolom, amit privátban beszéltünk, hátha másnak is segitség lehet.


* Amit érdemes lenne csinálnod, hogy beregisztrálsz munkakeresőként a munkaügyi központban, illetve ott is megnézed, hogy milyen lehetőségek vannak. Szoktak inditani képzéseket is, 2-8 hónaposakat, ahol a végén kapsz egy szakmát is a kezedbe, illetve mellé jár keresetpotló támogatás is. ( nem egy nagy összeg, de ez is jobb, mint a semmi)

*

* Amit még tudok ajánlani, hogy gyüjtsd össze az összes oldalt, ahol állások vannak, és napi szinten kétszer nézd át, hogy milyen állások vannak. Legyél naprakész, és csapj le azonnal arra, ami érdekesnek vagy számodra megfelelőnek tűnik.

*

* Csináltál már Önéletrajzot illetve Motivációs levelet? Ezekre valoszinüleg szükséged lesz, mert vannak helyek, ahol ez a belépő.

*

* És talán a legeslegfontosabb. Kérdezz körbe ismerősöknél, ahol csak tudsz, tudjanak róla, hogy munkát keresel, és hogy szoljanak, ha tudnak valami neked való helyet. Igazából ez azért jó, mert ha ismerősön keresztül mész valahova, lehet, hogy már az állás meghirdetése előtt behivnak interjura és felvesznek:)

*

* Ha sokáig nem sikerül elhelyezkedni, ne felejtsd el, hogy a TB-d az iskola után X nappal megszünik ( nem tudom pontosan mennyi idő mulva), emiatt nem leszel jogosult ingyenes orvosi kezelésre, háziorvosra, mütétre, stb. Ezt is külön kell intézni, és befizetni. ( kb 7500FT egy hónapra)

2021. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
sikerült munkát találnod?
2021. aug. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pótfelvételivel felvettek egyetemre, úgyhogy most olyan munkát kell keresnem amit tudok mellette csinálni
2021. aug. 31. 22:27
 7/8 anonim ***** válasza:
melyik egyetem?
2021. aug. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
PTE
2021. aug. 31. 23:08

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!