Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megszokott, teljesen általános...

Megszokott, teljesen általános jelenség multicégnél felvételikor az ilyesmi, vagy csak nekem kellemetlen ez az egész, és túlreagálom? Többi lent?

Figyelt kérdés
Diplomás végzettséget, többéves tapasztalatot, felsőfokú nyelvtudást kérnek speciális területre, ami esetemben meg is van. Úgy érzem, hogy kölcsönös a szimpátia, szívesen dolgoznék a cégnek, és az interjún megismert emberek is egytől egyig szimpatikusak voltak.Jelenleg épp egy többlépcsős felvételi folyamaton vagyok túl, az interjúk is jól sikerültek. Utolsó kör van csak hátra, ami számos, mindenféle pszichológiai-és személyiséget tesztelő online kérdőívből áll, ahol lehetőség van próbateszt kitöltésére is, mielőtt élesben nyomná az ember. Ki is próbáltam mindegyiket. Többségével nem volt semmi gond, de a személyiségteszt próba kérdéssora minden második esetben azt firtatta, hogy mennyire vagyok elkötelezett környezetvédő, illetve megértő az eltérő bőrszínnel és az idegen kultúrákkal szemben. Meg ilyenek, hogy mnnyire törekszek arra, hogy a csapatomban a kulturális diverzitás képviselve legyen, és mennyire fontos a globális felmelegedés elleni harc. Ezek nem ideológiai és politikai beállítódásra vonatkozó kérdések? Persze a teszt során próbáltam elkerülni, hogy bármilyen, politikai elköteleződésre irányuló kérdésre választ adjak, az ilyen jellegű kérdéseket ignoráltam, vagy kitérő válaszokat nyomogattam rá, aminek az lett a vége, hogy a próbaártákelés kihozott egy tetű rasszistának, aki nem fogad el más kultúrákat és nehezményezi a kulturális diverzitást a munkahelyi mindennapokban. Ezen teljesen megdöbbentem. A jelenlegi párom színesbőrű, nem magyar állampolgár.Ahogy a korábbi élettársam is az volt. Ritka, távol-keleti nyelvet tanulok épp hobbiból, és évtizedek óta multikulturális környezetben élek és dolgozok,nekem ez az egész teljesen természetes, magától értetődő dolog. Soha nem gondoltam volna, hogy pusztán azért, mert nem vagyok vevő a debil szájbarágásra, rasszistának minősülök.

2021. aug. 18. 22:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
70%
Ha valaki nyíltan rasszista módon visekledik, azért jogosan rúghatják ki.
2021. aug. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
41%

21: mint ahogy jogosanm rúghatták ki a harmadik birodalomban azt is, aki nem viselkedett akként.

Ha érzed a hasonlatot.

2021. aug. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
18%
21: amúgy szerinted a kérdező máris rasszista azáltal, hogy nem áll be a fúsodorba azzal, hogy kretén kérdéekre válaszolagat? Szerintem te vagy inkább retartdált.
2021. aug. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!