Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aláírnátok olyan munkaszerződé...

Aláírnátok olyan munkaszerződést, amiben nincs próbaidő? Láttatok már ilyet?

Figyelt kérdés
2021. júl. 14. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Láttam. Miért ne írnád alá? MIért jó az neked ha van próbaidő és 3 (vagy kevesebb) hónapon belül indoklás nélkül elküldhetnek? Ha nem tetszik bármikor felmondhatsz, a felmondási időt letöltöd (ha akarják) és mész ahova szeretnél.
2021. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Ezzel csak neked van előnyöd, ha nem tetszik, bármikor felmondhatsz, a felmondási idő általában kevesebb, mint a három hónap, azaz hátrányod nincs belőle, csak valamivel több a biztonságod, nem tehetnek ki egyik napról a másikra, a felmondási idő rájuk is kötelező
2021. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Simán.
2021. júl. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem igazán. Ha nincs próbaidő, nem tudok elmenni azonnal, ha nem tetszene a hely egy hét után, hanem mondhatják, hogy akkor dolgozd le a felmondasi időt.
2021. júl. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Nem. Eleve legalabb 2 ajanlattal szoktam valtani a berverseny miatt, eleg kenyelmetlen lenne, ha nem tudnek azonnal atmenni masik ceghez, ha nem azt kapom valahol, amit vartam.
2021. júl. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Aláírnám, simán.


Ha ki akarsz lépni, akkor nyilatkozol, hogy a felmondási időtől tekintsenek el.


Letöltésére nem kötelezhet úgysem. Ha mégis próbálkozna, akkor már első felmondási idős napodon, bonts ki egy üveg pezsgőt és igyál mindenki egészségére!

Vagy más módon válj méltatlanná a munkavégzésre tetszés szerint!

2021. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

"Letöltésére nem kötelezhet úgysem" Ez honnan jött?

"Ha mégis" és akkor biztosan nagyon jó referenciát fog kapni ha egy későbbi munkaadója kér majd ettől a főnökétől, plusz a felmondási idő be nem tartása a Munka Törvénykönyve szerint jogellenes tevékenység. Ha csak részben is megtagadja a felmondási idő letöltését, a munkáltató kártérítést követelhet.

2021. júl. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Hatarozott ideju?

Akkor nem!

2021. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

"Aláírnátok olyan munkaszerződést, amiben nincs próbaidő? Láttatok már ilyet?"


Igen, láttam. 4 munkahelyemből 3 esetén nem volt próbaidőm.

Az utolsónál viszont 6 hónap volt. Letelt. :)


Viszont ha határozott idejű szerződésről beszélünk, akkor már meggondolnám, hogy próbaidő nélkül aláírom-e.


Határozatlan időre szólónál miért ne? Ha nem felel meg mégsem a munkahely, akkor tudatában vagyok annak, hogy a felmondást követően még 30 nap a letöltendő felmondási időm. Utána szabadulok. Ennyi...

2021. júl. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A közmunkás szerződésemben nem volt próbaidő, 1 évre szólt, de ott bármikor fel lehetett volna mondani, de hamarabb járt le, minthogy találtam volna rendes állást.
2021. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!