Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy van ez a 30 napos felmond...

Hogy van ez a 30 napos felmondási idő?

Figyelt kérdés

Át szeretnék menni egy másik munkahelyre amire egy hetem van vagy valaki más tölti be az állást.

A főnököm kitalálta hogy 30 napos felmondási időm van de, semmi féle szerződést nem írtam alá és nem is kaptam amióta a cégnél vagyok.

Rámtudja erőszakolni a 30 napos felmondási időt jogilag vagy nem? Elvileg 8 órába be is vagyok jelentve.

A válaszokat előre is köszönöm.


2021. jún. 24. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha be vagy jelentve, akkor VAN sezrzödésed, amit valamikor aláírtál. Ebben az esetben a felmondási idöt le kell tölteni.
2021. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha be vagy jelentve, akkor kell, hogy legyen munkaszerződésed.

Esetleg kérd meg, hogy tekintsen el a 30 napos felmondási időtől.

2021. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ismétlem nincsen semmi amit alá írtam! Ha van akkor az okirat hamisítás!

Szóval akkor nem kötelezhet gondolom... Köszönöm a segítséget

2021. jún. 24. 16:14
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

A szóban kötött megállapodás is megállapodás, tehát létrejön vele a munkaviszony. A munkáltatónak teszi kötelezővé a megállapodás írásba foglalását a törvény, tehát adott esetben ennek hiányáért a munkáltatót bírságolják.


A törvény lehetőséget biztosít a dolgozónak arra, ha nem kapott írott munkaszerződést, hogy a munkába állását követő 30 napon belül erre hivatkozva a munkaviszonyát felmondja mindféle következmény nélkül.


Megtetted? Ha be vagy jelentve, akkor hiába nincs nálad írott szerződés, a munkaviszonyod fennáll. Ha ezt felmondod, ahhoz kötődik 30 nap felmondási idő. Ez még akkor is lenne, ha egyébként a munkaszerződésed erre nem térne ki, mivel ez nem megállapodás kérdése alapból, hanem a törvény írja elő, hogy VAN.


"Szóval akkor nem kötelezhet gondolom..."


Munkajogilag - én pedig úgy gondolom -, hogy kötelezhet.

2021. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy jogi tanács adót. Mivel nincs írásos szerződés ezért azonnali hatállyal bármikor felmondhatok.
2021. jún. 25. 08:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért az ügyfélkapun nézd meg, hogy be vagy-e jelentve. Ha nem, akkor még aznap le is léphetsz.
2021. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Elvileg 8 órába be is vagyok jelentve."


Felhívtam egy jogi tanács adót. Mivel nincs írásos szerződés ezért azonnali hatállyal bármikor felmondhatok."


Inkább ne mondott volna semmit a jogi tanácsadó. :)


- Ha nincs szerződés, akkor mit is kéne felmondani?

- Azonnali hatályú felmondást nem akármikor léphetsz meg. A törvény elég keményen szabályozza.


Be vagy jelentve a NAV-hoz vagy sem? Hogyan vagy bejelentve oda? Milyen kóddal? Munkaviszonnyal (kód 20), vagy egyszerűsített foglalkoztatottként (EFO).

Jó lenne, ha megnéznéd, mert sokat segítene a pontos válaszért!

Ha munkaviszonyban, akkor szinte biztos, hogy van jogilag felmondási időd.

Ha EFO-ként, akkor nincs.


Továbbá mióta dolgozol a munkáltatónál?

2021. jún. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!