Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha még nem kezdődött el a...

Ha még nem kezdődött el a munkaviszony, de már aláírtam a szerződést, és vissza akarok lépni, akkor jobban járok,ha a próbaidő alatt teszem, minthogyha most tenném? Lenne költsége?

Figyelt kérdés

Tehat a munkavegzeshez vannak munkaeszkozok,laptop es telefon, amit elso munaknap elott el fognak nekem kuldeni. Es ha most egy hettel ha a munkakezdes elott felmondanek, akkor lehetseges az is,hogy ki kellene fizetnem az eszkozok arat..mert hogy az nekik kar?


Az indokom az,hogy mas cegeknel vannak jobb lehetosegek,es emiatt mar megbantam,hogy ide irtam ala a szerzodest. Nem volt atgondolt,es stresszhelyzetben hoztam meg ezt a dontest.


Ha probaido alatt mondok fel mondjuk 2 het utan, akkor ott nincs anyagi vonzata ,ugye? Es kifizetik azt,amit addig majd ledolgozok, tudomasom szerint.



Megerositesre volna szuksegem. Koszonom.


2021. jún. 23. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"akkor lehetseges az is,hogy ki kellene fizetnem az eszkozok arat"

Nem lehetseges, kiveve persze ha ez kulon le van irva a szerzodesben. Persze nyilvan nem tarthatod meg ilyenkor a laptopot es egyebeket, vissza kell kuldened, azt majd megmondjak hogy ennek mi a menete.


"Nem volt atgondolt,es stresszhelyzetben hoztam meg ezt a dontest."

Amikor kuldenek ajanlatot akkor szokott lenni 2-3 nap gondolkodasi ido azt elfogadni, nem kell azonnal igent mondani.


"Ha probaido alatt mondok fel mondjuk 2 het utan, akkor ott nincs anyagi vonzata ,ugye? Es kifizetik azt,amit addig majd ledolgozok, tudomasom szerint."

Ha 1 munkanap utan mondasz fel akkor azt az 1 napot is ki kell fizetniuk.


Legyel korrekt es ha mar most tudod akkor szolj nekik minel elobb.

2021. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez torvenyben hol van leirva, hogy az eszkozoket semmikepp nem kellene kifizetnem?

Szerzodesben errol nincs szo, hogy mi van ilyen esetben, de tartok tole,hogy ha megteszem,akkor megis igy alakulna,hogy rakesztetnek,hogy akkor fizessem ki..es akkor utana mondanam,hogy akkor az esetben elkezdem a munkat

2021. jún. 23. 19:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az eszkozok nem a te magantulajdonos, a cege, miert kene neked kifizetned barmit is?
2021. jún. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az van írva a szerződésbe, hogy károkat okozhat,ha megbontom a szerződést a munkaviszony kialakítása előtt. de nincs részletes információ
2021. jún. 23. 20:18
 5/7 BeefEater ***** válasza:
Melyik országban vállalsz munkát?
2021. jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Auszria
2021. jún. 24. 12:43
 7/7 BeefEater ***** válasza:
Akkor én többet nem tudok segíteni sajnos. Hátha van itt olyan, aki szintén Ausztriában dolgozik.
2021. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!