Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rangsorolnátok presztízs...

Rangsorolnátok presztízs szerint az alábbi foglalkozásokat?

Figyelt kérdés

Érsebész szakorvos

PhD-s asztrofizikus kutató

Targoncavezető

Villanyszerelő

Kertészmérnök

Pszichiáter szakorvos

Villamosmérnök

Közigazgatásszervező

Gyári betanított munkás

Takarító

Bridge Officer - Master / Híd tiszt - kapitány (tengerjáró hajón)



2021. jún. 20. 22:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem félreértitek. A „presztízs” nem azt jelenti, hogy te hogyan teszed rangsorba őket, hanem hogy a világ kb. hogy szokta. Mert mondhatod, hogy szerinted egyenértékű ember az érsebész és a takarító, és igazad is van, de ha azt állítod, hogy körülnézve a világban mindenhol azt látod, hogy ezt a két foglalkozást egyenértékűként kezelik, akkor nyilvánvalóan nem mondasz igazat.

Az ápolóknak meg nem csak a betegek, hanem az egész világ szemében is elég magas a presztízsük, 10-es, mint általában az egészségügyi dolgozóké (ugye megvan a felháborodás, amikor valami barom feljelentette a mentőket, amiért megálltak enni?)


Ezt tisztázva szerintem a közvélemény nagy része (ami nem az én véleményemet jelenti, kedves leendő lepontozók) valahogy így lehet vele:


1. Érsebész szakorvos, PhD-s asztrofizikus kutató kb. egy szinten

2. Pszichiáter szakorvos: sajnos a sok pszichiátriaellenes marha le szokta szólni őket, itt is millió hülye komment van, hogy „CsAk GyÓGySzErReL fOg TöMnI”, pedig életeket mentenek

3. Villanyszerelő, kertészmérnök, villamosmérnök – a villanyszerelőt tisztességes szakmának tartja mindenki, csak aztán amikor ki is kellene fizetni a munkájukat, akkor gyorsan átkerülnek a „kcsg vállalkozó, biztos milliókat keres és nem adózik” kategóriába, utóbbi kettő meg diplomás meló ugyan, de az avatatlan köznép szemében, akik nem tudják, mit jelent, beleesnek a „random szóhoz hozzátesszük, hogy mérnök” kategóriába.

4. Gyári betanított munkás, takarító, targoncavezető, közigazgatásszervező – első háromnak valszeg hozzátesz a megítéléséhez, hogy nem kell hozzá sok képzettség, és alacsonyan fizetik, utolsó meg az átlagember szemében szintén a „nem tudom, mi ez, tehát biztos valami büfészak az én pénzemen” kategória.


A Bridge Officert kihagytam, mert az emberek nagy része szemében ez igen egzotikus meló, amivel nem találkoznak napi szinten, de biztos magas presztízsűnek tartanák.

2021. júl. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!