Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rangsorolnátok presztízs...

Rangsorolnátok presztízs szerint az alábbi foglalkozásokat?

Figyelt kérdés

Érsebész szakorvos

PhD-s asztrofizikus kutató

Targoncavezető

Villanyszerelő

Kertészmérnök

Pszichiáter szakorvos

Villamosmérnök

Közigazgatásszervező

Gyári betanított munkás

Takarító

Bridge Officer - Master / Híd tiszt - kapitány (tengerjáró hajón)



2021. jún. 20. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2021. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Én sem. Nem tudnám eldönteni kinek a foglalkozása nagyobb presztizsű, és hogy milyen dolgok alapján dönthetném el teljesen más jellegű foglalkozások presztizs értékét.
2021. jún. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%

11. Közigazgatásszervező

10. Takarító

9. Gyári betanított munkás

8. Targoncás

7. Kertészmérnök

6. Bridge Officer

5. Villanyszerelő

4. PhD-s asztrofizikus kutató

3. Villamosmérnök

2. Pszichiáter szakorvos

1. Érsebész szakorvos

2021. jún. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Még jöhetnek…


Kettes, Nyílván szubjektív rangsorolást tudtok írni, de engem pont ez érdekelne…

2021. jún. 21. 02:29
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

11. Takarító

10. Gyári betanított munkás

9. Targoncavezető

8. Villanyszerelő

7. Közigazgatásszervező

6. Kertészmérnök

5. PhD-s asztrofizikus kutató

4. Pszichiáter szakorvos

3. Villamosmérnök

2. Érsebész szakorvos

1. Bridge Officer - Master / Híd tiszt - kapitány (tengerjáró hajón)

2021. jún. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Engem azért kedvelnek a tanszéken, mert tűzvédelmi oktatáson én vagyok a mestere a takarítónőnek - mint vegyész. De amikor leülünk a büfében egy kávét meginni, és a töltött káposzta keveredik szóba, akkor a takarítónő az én mesterem, és amikor elmeséli, hogy ő hogyan csinálja, akkor én köszönöm meg az oktatást.

Most őszintén elvárnád, hogy magamat diplomás vegyészként előbbre helyezzem a takarítónőnél? Mikor ő jobb töltött káposztát főz?!? Ki állítja, hogy nem az a fontosabb?

2021. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
Azért egy villanyszerelőnek nagyobb presztízse van egy kormányablak ügyintézőnél (közigszervező) meg egy büfészakos kertészmérnöknél
2021. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hatos. Nem mondtam, hogy helyezd magad előrébb…

Az volt a kérdés, hogy melyik foglalkozásnak van magasabb presztízse.

Ennek semmi köze a töltöttkáposztához… Attól, hogy a takarító csinálja a világ legfinomabb töltöttkáposztáját, vagy attól ha minden délután önkéntesen ételt oszt, még a foglalkozásával nem jár magasabb presztizs.


Ettőlmég lehet, hogy ezektől a tulajdonságaitól jobb és érdekesebb ember lesz.

De ennek semmi köze a kérdéshez…

Nem embereket akartam rangsoroltatni, hanem foglalkozásokat.

2021. jún. 21. 11:47
 9/11 A kérdező kommentje:

Hetes!

Számodra mit jelent a büfészak?

Definiálnád nekem?

2021. jún. 21. 11:47
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

"Nem embereket akartam rangsoroltatni, hanem foglalkozásokat."

Azt is emberek emberek végzik. És csak egy idealizált elképzelésre alapozódnak. Mikor minden jól működik. Amikor Németországban a tanárok sztrájkolni kezdtek a magasabb fizetésért, akkor Merkel mama sokáig ellenállt. Végül a közalkalmazottak egy része is csatlakozott. De Merkel mama még mindig azt mondta, hogy nem és nem. Mit képzeltek? Na, akkor csatlakoztak hozzájuk a szemetesek. Három hétig nem vitték el a szemetet. És ez az általad elég hátra sorolt presztízsű szakma oldotta meg a tanárok fizetését is. Mert amikor már minden utcán hegyekben állt a szemét, és a szemétben patkányok szaladgáltak, akkor Merkel mama abbahagyta a hőzöngést.

Egy hospice házban, egy egyedülálló végstádiumos rákbetegnek az őt ápoló és ellátó nővérke az egész Világ. Státusz ide, vagy oda...

2021. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!