Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha most kezdenék egy vállalkoz...

Ha most kezdenék egy vállalkozást, akkor mivel foglalkozzon, ha sok pénzt szeretnék keresni?

Figyelt kérdés

Több év áll rendelkezésre, hogy kifejlődjön a vállalkozás, így szinte bármibe bele lehet kezdeni...


Mibe van hiány, mire lenne a legnagyobb igény? (Budapesten vagyok, de nem csak Pestre gondolok;)


Ezért kérdezlek titeket, hogy mibe lenne érdemes belekezdeni?!


Sok minden érdekel, de a kulturális esemélyekben, rendezvényekben vagyok jártas, és a stúdiózásban. Kapcsolataim ezekhez vannak/lennének, és tán némi protekció is lehetne...


Szóval szerintetek mibe érdemes belekezdeni, aminek van értelme, és hosszútávon jövedelmező is?!



2021. ápr. 15. 22:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

#10

Vállalkozáshoz szuperképességre nincs szükség.

Jó adag kitartásra, bátorságra, stressztűrésre és kockázatvállalásra már igen, és ez éppen elég ahhoz, hogy a legtöbb embert elijessze. :)

2021. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
marketing. Minden vállalkozásnak kell vevő.
2021. ápr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Vállalkozónak lenni nem cél, hanem egy eszköz. Ha nem értesz semmihez, nem leszel (jó) vállalkozó.
2021. ápr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"Vállalkozáshoz szuperképességre nincs szükség."

A vállakozás létrehozásához, működtetéséhez valóban nincs. Viszont ahhoz, hogy sok pénzt keressen (mert így tette fel a kérdést) vele, ahhoz igen.

2021. ápr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

#14

Ahhoz sincs. Minden tanulható.

2021. ápr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

#15: Minden tanulható. De ez nem azt jelenti, hogy bárki meg tudja tanulni. A programozás is tanulható, a rakétatudomány, az atomfizika, az agysebészet is, de az átlag emberek jelentős része egyszerűen nem tudná megtanulni, bármennyi energiát és időt is szánna rá.


Nem mondom, hogy nem tudja fejleszteni magát egy átlagember, azt sem mondom, hogy a vállakozás sikeréhez nem szükséges a folyamtos önfejlesztés, csak azt mondom, hogy magában nem elég.

2021. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

#16

Nem mindenkinek tanulható, de ettől még nem szuperképesség. :)

Szerintem az alap/-középszintű programozás sem az, hiába nem képes rá mindenki.


Lehet, hogy egyszerű definíciós félreértés van közöttünk a szuperképesség fogalmát illetően, csak ebből az átlagembernek az jön le, hogy vállalkozni valami kivételes képességeket igénylő dolog, amibe jobb, ha bele sem kezd.

2021. ápr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
vágj bele amibe kedved van. nagyon megéri manapság vállalkozni, brutális mennyiségű pénzt tudsz keresni
2021. ápr. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

#17:

"Szerintem az alap/-középszintű programozás sem az, hiába nem képes rá mindenki."

Nem, szerintem sem az. De aki alap szinten tud programozni, nem is keres milliókat vele, hanem bruttó háromszázat. A kérdés pedig arról szólt, hogy a kérdező sokat szeretne keresni. Nyilván a sok elég relatív, de szerintem a sok az legalább havi szinten milliót elérő nagyságrend (amit a kérdező kivesz fizetésként/osztalékként a cégéből, bruttóban). A bruttó átlagekreset 500 fölött van Pesten (lehet a statisztikát elemzgetni hogy tényleg annyi-e, most fogadjuk el, nem erről szól a téma). Tehát ez, vagy a kicsvel ez feletti még alkalmazottként sem számít "soknak" szerintem. Szóval az ami "sok", az heti 40 óra bejelentett munkával mondjuk bruttó 800tól fölfelé. Válalkozásban ott a plusz kockázat is, így ugyanennyiért nem éri meg (nyilván akinek olyan végzettsége van, hogy alkalmazottként a töredékét keresi, annak megéri, de a kérdezőnek évei vannak, az alatt le is tudna diplomázni egy új szakon). Millió fölötti havi profitot pedig (egyéni vállakozóként, nem autógyár tulajdonosa lesz a kérdező) nem egyszerű összehozni, ez már szerintem meghaladja azt a kategóriát, amit az ember "szuperképesség", szerencse vagy protekció nélkül, csak a befektetett munka és energia árán el tudna érni.

2021. ápr. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#19

Nem értünk egyet, de nem baj.

Sok olyan embert ismerek, akik egyáltalán nem átlag feletti képességűek, de bőven afelett (sőt, millió felett) profitálnak havonta.


Nem kell túlmisztifikálni, csinálni kell.

2021. ápr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!