Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Telekrendezéssel fogalkozó...

Telekrendezéssel fogalkozó vállalkozásoknál létezik diákmunka?

Figyelt kérdés

Valószínűleg elég hülye kérdést teszek fel, de google keresgélés után sem jutottam sokra, szóval hátha itt valaki el tudja mondani hogy van ez.


18 éves vagyok, jelenleg ilyen-olyan maszek munkákat vállalok, talán mondanom sem kell hogy mennyire hivatalosan. Ezek között fűkaszálás/kisebb volumenű telekrendezés is van.

Miután mekibe, meg gyárba egyáltalán nem szeretnék menni, azon gondolkodtam hogy hova máshova lehetne menni dolgozni, és hát sajnos nem sok minden jutott az eszembe, illetve a környéken nincs is sok minden. Na de arra gondoltam hogy fű azért errefelé is van, ergó legalább néhány ilyen telekrendezéssel foglalkozó vállalkozás is valószínűleg. Valamennyi tapasztalatom már van, és szeretem is csinálni, csak fogalmam sincs hogy lenne-e vajon lehetőségem valamilyen vállalkozás alkalmazottja lenni (ha lehet így mondani).


Tényleg nem sokat tudok a dologról, de mennyire reális hogy egy környékbeli vállalkozó felvenne maga mellé/alkalmazottjai közé?

A nagyobb kérdés hogy tekintve hogy még tanulok, most érettségizek, jövőre maradok +1 évet, suli mellett tudnék csak dolgozni, szóval ez is nagy mértékben megnehezíti a dolgot.



Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, rakjátok helyre a dolgokat a fejemben! :)



2021. ápr. 3. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp jó döntés, mindenképp olyat csinálj amit élvezel, a kertépítést pedig nem szégyen élvezni, én is imádom.

Gyakori válasz itt az oldalon, de érdemes lenne tudni hol laksz. A budapesti agglomerációban nyilván összehasonlíthatatlanul nagyobb szükség van ilyen szolgáltatásra mint a Hajdúságban vagy odalenn Baranyában.

Ezek a cégek is szoktak beugró embereket alkalmazni az állandó brigád mellé, itt jöhetsz képbe te.

Szerintem mindenképp érdemes megpróbálni, kezdésnek írd be a Google-be hogy "kertépítés + településnév" és írj egy email vagy hívd föl a cégeket, hátha.

Egy barátom napi 15k körül kapott 1-2 éve szakképesítés nélkül.

2021. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Salgótarjáni vagyok, valószínúleg kisebb a létjogosultsága ennek a tevékenységnek errefelé, de ahogy mondtam, a fű azért itt is nő :)

Eddig telekrendezés/fűkaszálás néven keresgéltem és nem találtam semmit. Most így is keresgéltem kertépítés/kertgondozás néven de sajnos így sem nagyon van itteni cég, vagy legalábbis a google nem dobja be. Biztos van, de így neten sajnos nem találtam. Azért még keresgélek, meg kérdezősködök, hátha.


Bár így is van/lesz munkám egy ideig, mivel a jelenlegi "megrendelőm" egyik dolog után találja ki a másikat, és természetesen velem akarja megcsináltatni. Emellett még 1-2 hónapja a fatelepen elkérték a számom, és elképzelhető hogy egy ács brigád fog hívni majd nyárra, de nyilván nem élem bele magam. A legjobb az egészben az, hogy rendszerüzemeltető szakon érettségizek most májusban, a +1 évben CAD-CAM-et fogok tanulni, utána pedig estin az asztalos szakmát szeretném kitanulni. Hát sajnos elsőre nem találtam el a dolgot :)


Na mégegyszer köszönöm a válaszod, majd lesz valahogy :D

2021. ápr. 4. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!