Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak a gazdagoknak...

Miért csak a gazdagoknak kedvez az élet?

Figyelt kérdés

Szüleim mai napig nem keresnek jól és nincs megtakarítások nem tudták támogatni az egyetemet a tanulást meg semmit. Nincs rokonom aki gazdag nincs nagyszulom se mert meghaltak. Mivel 29 leszek es lakasra se kezdtem el gyujteni meg mivel diákhitelt fizettem ezért lakásról ne is álmodjak mert nincs a szuleimnek megtakaritott penzük? Panellakásban lakunk és már akkor kicsi volt amikor gyerek voltam hát még most. Akinek a szulei gazdagok azoknak ezrrszer konnyebb akar orokolnek lakást akár nem de kapnaķ anyagi támogatást. Én jó esetben is ha 50 évesem tudok venni egy lakást de igy meg ki akar élni hogy elmegy az egész fiatalság és egy szük sz..r panel lakásban nyomorgok születésem óta. Hogyan lehet ebből kitörni?

29/f


2021. jan. 11. 18:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
70%
Oké, látom indul a trollkodás...de ha nem, akkor javaslom a tisza jobb oldalán, vagy a dél-dunántúlt szemrevételezni, ott a 260-as fizu egy erős szám. Junior mérnök barátaim keresnek 500 körül, sales-es középvezető ismerősök 800 környékén. Azért nem általános az 500 körüli fizetés. Hangsúlyozom, fizetés. A vállalkozás az más téma.
2021. jan. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim pedagógusok és egy 54 négyzetméteres panellakásban nőttem fel. Az egyetemen diákmunkáztam és nem vettem fel diákhitelt. A feleségemmel 3 évet laktunk a szüleimnél (ők ezzel tudtak csak támogatni), hogy összejöjjön a sajáterő. Azután lakáshitelt vettünk fel és saját lakásban lakunk.

Szánalmas dolognak tartom, hogy mások jobb pénzügyi helyzetével magyarázod a saját sorsodat. Ha a szüleiddel laksz akkor illene tudnod spórolnod. A hitelfelvételed a te döntésed volt amnek viselned kell a következményeit.

2021. jan. 12. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Az alapvető különbség mondjuk közted és azok között, akik jutnak valamire, a felfogás.

Oké, én szerencsés gyerek voltam, mert állami képzésen végeztem, jó ösztöndíjat kaptam végig, koliban laktam, meg kajával is elláttak otthonról, ha hazalátogattam. Diákmelóztam is olykor, így végülis elmondhatom, hogy a szüleim támogattak legalább annyira, hogy diákhiteleznem ne kelljen. Viszont amikor dolgozni kezdtem Budapesten, akkor nem tudtak lakhatással támogatni, téged pedig tudnak! Tehát melyikünk indult nagyobb előnnyel hosszútávon? :)

A pályakezdő első 1-2 évemben rengeteget dolgoztam, elvállaltam minden szembejövő másodállást aprópénzért. Nem számított, hogy 5 ezer forintot tudok-e csak félretenni, azt is félretettem. Volt lakótársam és reggelente 1,5 órát metroztam, vonatoztam és sétáltam a munkahelyemre. A férjemmel abban az időszakban ismerkedtünk meg, ő ugyanezt csinálta és ugyanilyen körülmények közül jött.

1,5 közös év után összeraktuk az addigi megtakarításainkat és minimális önerővel vettünk egy lakást.

A mostmár bőven 7 számjegyű fizetésünk mellett egy céges autónk van, saját nincs, pedig nyilván kényelmesebb lenne ha az is lenne. A hitelünket lassan kifizetjük, nincsenek megélhetési problémáink.

Ha minderre egyedül lettem volna, akkor valószínű annyiban lenne más a helyzet, hogy tolódott volna 1-2 évvel a lakásvásárlás és még több lenne lakáshitelem.

260-as fizuból 160-at hiteltörlesztésre költeni szerintem enyhén meredek. Mondhatni luxus. Biztosan szükség volt arra az új autóra? Oké, néhány évig nincs gondod a szervizre, de vajon ha egy átlagos kisautót veszel sokkal olcsóbban, akkor ráköltöttél volna annyit, mint így a hitellel együtt a vételárára? Még most sem vennék hitelre autót (pláne nem ilyen törlesztővel), pedig már elbírná a fizetésünk.

2021. jan. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
36%
Szerencse hogy mindenkinek 7 számhegyű fizetése van :D
2021. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Nem. Nálunk kettőnknek együtt van bőven 7 számjegyű. :D

23 voltam

2021. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

"160 ezret törlesztek autó hitelre"


Lol. Sokaknak a lakáshitel törlesztője is kevesebb.


A magyarok döntő többsége nem vesz új autót, valahogy mégis eljutnak A-ból B-be.

2021. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
71%
Az alapvető problémát én abban látom, hogy ma ezerszer nehezebb lakáshoz jutni mint régen, amikor ha valaki jó pártkáder volt, ingyen kiutaltak neki egy új lakást. Ok, hogy egy csótányos panel volt, de indulásnak jó: nagyon sokan ma úgy laknak családi házban, hogy a tancási lakás az ölükbe hullott és abból lett a ház önereje. És akkor arról már ne is beszéljünk, hogy a komcsi párttitkár nagypapa egykoron 50 forintért megvásárolt baltonparti telke ma mennyit ér és hogyan alapozza meg egész családok jövőjét. Aki ebből kimaradt, soha nem hozza be a lemaradást. Vicces, hogy a szocializmus eszméje az osztályegyenlőség volt, ehhez képest óriási egyenlőtlenségeket teremtett az a rendszer és betonozott be évtizedekre.
2021. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!