Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak a gazdagoknak...

Miért csak a gazdagoknak kedvez az élet?

Figyelt kérdés

Szüleim mai napig nem keresnek jól és nincs megtakarítások nem tudták támogatni az egyetemet a tanulást meg semmit. Nincs rokonom aki gazdag nincs nagyszulom se mert meghaltak. Mivel 29 leszek es lakasra se kezdtem el gyujteni meg mivel diákhitelt fizettem ezért lakásról ne is álmodjak mert nincs a szuleimnek megtakaritott penzük? Panellakásban lakunk és már akkor kicsi volt amikor gyerek voltam hát még most. Akinek a szulei gazdagok azoknak ezrrszer konnyebb akar orokolnek lakást akár nem de kapnaķ anyagi támogatást. Én jó esetben is ha 50 évesem tudok venni egy lakást de igy meg ki akar élni hogy elmegy az egész fiatalság és egy szük sz..r panel lakásban nyomorgok születésem óta. Hogyan lehet ebből kitörni?

29/f


2021. jan. 11. 18:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván, aki gazdag családba született, annak minden sokkal egyszerűbb, de ahelyett, hogy mások életét vizsgálgatnád, a sajátodból kell a legjobbat kihozni.

Nem muszáj 50 éves korodig a szüleid nyakán élősködni.


-Bérelhetsz lakást.

-Kereshetsz párt, ketten könnyebb.

-Lehet lakótársad.

-Kereshetsz olyan munkát, amihez adnak szállást.

-Elmehetsz külföldre. (Itt is van olyan lehetőség, hogy kapsz szállást.)


Nyilván ezek mint kényelmetlenebbek, macerásabbak, mintha 20 évesen a gazdag szüleid aládtolnak egy lakást. De olyan lapokból tudsz játszani, amit osztottak.

2021. jan. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Kulfoldon sem jobb mert draga a megelhetes.
2021. jan. 11. 18:45
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan lehet ebből kitörni?"


Jól fizető foglalkozást tanul ki az ember, aztán elhelyezkedik egy jól fizető helyen vagy vállalkozik. Legalább is szerintem általában ez szokott lenni a forgatókönyv a "kitörésre".

2021. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
HOl talál az ember jól fizető munkát? És miből vállalkozik ha nem futja rá? Pénzt csak pénzből lehete csinálni. Én havi 260 ezret keresek mert jobb fizető munkákra nem vettek fel és ebből 4 év alatt havi 160 ezret törlesztek autó hitelre meg diákhitelre. Marad 100 ezer forint amiből edzésre járok meg kaját veszek meg ruhát vagy akármi. Egyszóval 4 éve dolgozok de 4 éve nem tudok gyűjteni.
2021. jan. 11. 18:50
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

"Kulfoldon sem jobb mert draga a megelhetes."


Nem annyival drágább, mint amennyivel többet kereshetsz.

Ha pedig neked a magyarországi lakásvásárlás a célod, nyilván az igényeidből külföldön is vissza kell venni.

2021. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"160 ezret törlesztek autó hitelre"


Na lehet, hogy ez itt a gond. Ilyen háttérrel nem biztos hogy ilyen drága autót kelkett volna venned.

2021. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
260e Ft-ot megkeresel, autóhitelt törlesztesz, tehát van egy autód, de itt picsogsz hogy miért nem raktak a szüleid alád egy ingyen lakást. Na ez a gáz...
2021. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem kellett volna elherdálni a pénzt hitelből autóra, és akkor nem lenne probléma.
2021. jan. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

"És miből vállalkozik rá, ha nem futja rá" - Manapság nagyon sok minden van amihez elég egyetlen számítógép. Az meg általában már van minden háztartásban.

Én 15 évvel ezelőtt elkezdtem egy tört verziós photoshoppal bohóckodni poénból. Aztán megszerettem, rájöttem, hogy egész ügyes vagyok benne, keresgéltem az interneten, ahol akkoriban még közel sem volt ennyi lehetőség (most ott a freelancer-től kezdve a fiverr és még sok más platform), de mégis találtam magamnak 1-2 kisebb munkát amiket akkor még nyilván számla nélkül, tört szoftverrel csináltam meg. Az első pénzeimből összeraktam egy komolyabb gépre valót, vettem egy tabletet és egy eredeti licenszet, majd KATA-s egyéni vállalkozó lettem és ma már van egy saját tehermentes lakásom és boldog, magyar mércével gondtalan életem.

Én azt látom, hogy a legtöbb kétségbeesett ember nem lép hátra kettőt és nem nézi meg azt, hogy "oké, akkor miben vagyok jó?". Ha ez megvan, akkor el kell gondolkozni, hogy hogy lehetnél abban jobb, gyorsabb, ügyesebb, olcsóbb, mint a többiek és ha ezekből akár csak 1 dologban is felül tudsz kerekedni az átlagon, akkor ki tudsz törni.

Szolgáltatások nyújtásához mint mondtam, a legtöbb esetben elég egy számítógép, de persze vannak olyan tevékenységek, amikhez kell papírt is szerezni, hogy legálisan végezhesd és felvehesd a tevékenységi köreidbe vállalkozóként.

De manapság kétkezi munkát is érdemes kitanulni, nagyon nagy hiány van jó szakemberből az építőiparban. Ott sem kell különösebben nagy befektetés, bár néhány szerszám horror áron van, de ha egyszer megveszed, utána már a munkákból tudsz venni mindig mindenből újat. Egy burkoló, vagy egy festő manapság iszonyat lóvékat el tud kérni. Én ha nem azt csinálnám amit csinálok, akkor biztos, hogy erre indulnék el. A szerszámokat megvenni össze tudsz rakni magadnak egy kis tőkét, ha elmész segédmunkásnak, egyúttal rengeteget tudsz tanulni és kapcsolatokat építeni is.

Sok sikert kívánok mindenkinek aki rászánta az időt, hogy elolvassa ezeket a tapasztalatokat amiket én 35 éves fejjel megtanultam eddig.

2021. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ahogy előttem is írták, a prioritásokat nem kezelik helyén az emberek. Meg tudnék venni magamnak egy szalon autót is készpénzre, de egy 7 éves használt Swift-et vettem. Soha ne annyiért vegyél autót amennyid van rá, vagy ha igen - mert neked ez fontos -, akkor ne nyafogj. Nekem is van ismerősöm aki 300-at keres, van egy 20 éves BMW-je és minden pénze rámegy, mert erősen foglalkozós korban van már a kocsi. De nem is nyafog, hogy nem jut egyről a kettőre, ő tudja, hogy neki ez a keresztje.
2021. jan. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!