Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak a gazdagoknak...

Miért csak a gazdagoknak kedvez az élet?

Figyelt kérdés

Szüleim mai napig nem keresnek jól és nincs megtakarítások nem tudták támogatni az egyetemet a tanulást meg semmit. Nincs rokonom aki gazdag nincs nagyszulom se mert meghaltak. Mivel 29 leszek es lakasra se kezdtem el gyujteni meg mivel diákhitelt fizettem ezért lakásról ne is álmodjak mert nincs a szuleimnek megtakaritott penzük? Panellakásban lakunk és már akkor kicsi volt amikor gyerek voltam hát még most. Akinek a szulei gazdagok azoknak ezrrszer konnyebb akar orokolnek lakást akár nem de kapnaķ anyagi támogatást. Én jó esetben is ha 50 évesem tudok venni egy lakást de igy meg ki akar élni hogy elmegy az egész fiatalság és egy szük sz..r panel lakásban nyomorgok születésem óta. Hogyan lehet ebből kitörni?

29/f


2021. jan. 11. 18:08
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Igen csak hogy az ember egy újabb kocsit vesz arra nem kell költeni annyit mint egy használtra. Egyébként kocsi 29 évesen muszáj volt a munkámhoz is mneg a mindennapi élethez is elengedhetetlen már lassan. A másik meg rengetek embert ismerek akiknek szülei kifizetik a lakást meg autót aztán a gyereküknek csak építkezni kell rá de az alapokat megkapták. Na most nekem nincs alapom amit elöszőr meg kell teremteni tehát mire elkezdek rá építkezni leszek 40 éves minimum. És én ezt tekintem ebben a rendszerben igazságtalannak mert hiába dologozik az ember becsülettel amikor ebben a a mostani világban már semmi sem számít csak a pénz és az mindegy honnan szerzi be az ember csak legyen. Pénzből lehet ügye házat venni meg utazni meg tanulni meg mindent. Akinek nincs pénze az meg utazni sem tud elmenni vagy nyaralni tehát ez a nélkülözés én ezt nem bírom már.
2021. jan. 11. 19:11
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan el lehet engedni ezt a kérdést. Nem lehet rajta segíteni.


Csak picsogni jött ide, hogy milyen rossz élete van a szalon autóval a feneke alatt.

2021. jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

"Igen csak hogy az ember egy újabb kocsit vesz arra nem kell költeni annyit mint egy használtra."


Egy 2 éves Chevrolet Aveo-t lízingeltem havi 25000-ért. A kötelező szervizeken felül talán 100000 Ft-ot költöttem a javíttatására.

Kiválóan elvisz A-ból B-be.

2021. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
150e Ft-ból indítottam a webshopomat.. és igen 2 évig minden forintot visszaforgattam bele. Most vagyok ott, hogy az idei év nyeresége, az mind a zsebemben landol. Ha csak annyi forgalmam lesz mint tavaly, akkor egy új építésű lakás fele már megvan tisztán, 1 év alatt.
2021. jan. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
16%
pár 10 ezer Ft-ből is simán lehet olyan vállalkozást csinálni amiből milliomos leszel, csak okosan kell. de ha a kezedbe veszel egy ecsetet is milliókat tehetsz zsebre festőként. aki kicsit is akar ebben az országban az könnyedén gazdaggá válik
2021. jan. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Kérdés az, hogy milyen szakot láttál olyan jó befektetésnek, hogy megéri rá a diákhitel valamint, hogy elvégezted-e. Mert az a fizu amit írsz az nem ezt mutatja. Vagy rossz döntést hoztál vagy nem végezted el amibe bele kezdték. Bp-en 250 nem nagy szám.
2021. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A kifogásaidból az látszik, hogy te nem szegény vagy, hanem szegény gondolkodású. Azt a pénz, amit autóhitelre költöttél, simán kamatoztathattad volna. Például befekteted, hónapról hónapra, egyre többet, vársz egy pár évet és a kamatos kamat hatása érződni fog: egyre több pénzed lesz. Legalább annyi, hogy normális helyen bérelhetnél lakást vagy összeszeded az önerőt egy saját lakás hiteléhez.

De költhetted volna tanulásra is (akár diploma, akár egy speciális ismeret elsajátítása), a tanulás mindig jó befektetés, mert a tanult ember többet keres, ergo, még hatékonyabban tudna vagyont építeni.

Ehelyett te vettél egy drága autót, ami pár év alatt rád öregszik és a végén fillérekért adhatod el. Magyarán a hitel kamataival meg az autó értékvesztésével együtt milliókat dobtál ki az ablakon. Persze, kell egy autó, de nem a ló elé kellene fogni a szekeret: majd veszel, ha ki tudod fizetni.

Tudod ismeret olyat, akinek jobb módú szülei voltak, megkapta tőlük az alapokat (fizették a taníttatását, autót vettek neki stb.) és most UGYANOTT van mint Te. Panelban nyomorog, keres 200 nettót és sajnáltatja magát. Ilyen a gondolkodásmódja, arra kell neki a több pénz, hogy még jobban eladósíthassa magát, de legalább a szomszéd látja az Audit a (panel)ház előtt meg villoghat a kollégák előtt az iPhonejával.

Tanulj meg máshogy viszonyulni a dolgokhoz, de főleg a pénzhez, érd el, hogy a pénzed neked dolgozzon és el fogsz indulni a gyarapodás útján...

2021. jan. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

A "kell egy kocsi munkába járáshoz" az nem az a kategória amire ennyit költesz. Ahhoz veszel egy 2010-es Swift-et, vagy Yaris-t, esetleg egy Octavia-t (lehetőleg nem TSI motorral, bár az se feltétlen rossz), Honda Jazz se rossz választás. A lényeg, hogy szívó benya, kis köbcenti, ne francia vagy fiat/ford és nem fogja elvinni a gatyád a szerviz egy 10+ éves autónál sem. Félreértés ne essen, a fenti kocsikból is vannak jó szériák, jó motorral, jó évjárattal, de nagyobb eséllyel költesz szervizre százezreket évente. Ha meg utazóteknő kell, akkor bőven jó egy szerényebb autó is.

Én évek óta 7 számjegyű havi nettó bevételt könyvelek el a vállalkozásomban, de le nem cserélném a 2013-as Swift-em. Igazi kis méregzsák, élvezetes vele autózni, gyakorlatilag alig kell rá költeni, városban könnyű parkolni. Persze lehet, hogy azért nem érzem szükségét jobb autónak, mert egyébként maximálisan elégedett vagyok az életemmel és nem kell valamibe kapaszkodnom, hogy azt érezzem, hogy értékes ember vagyok (ettől senki nem lesz az, gondolom nem árulok el nagy titkot). Nyilván, ha olyan szakmám lenne, ahol meg kell jelenni, ott nem lenne menő, de mivel online dolgozom, ráadásul külföldre, így csak engem kell, hogy érdekeljen, hogy mivel járok.

2021. jan. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
21%
Nekem is 7 számjegyű nettó havi árbévétellel rendelkező vállalkozásom van és teljesen átlagos autóval járok
2021. jan. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. :) Én úgy vettem észre, hogy (relatív) drága autót általában vagy a kispénzüek vesznek, akinek aztán mindig éppen két hiba között van egy harmadik hibával a kocsi, vagy azok vesznek, akinek 8 számjegyű a nettójuk, de legalábbis a 7 számjegy közepétől felfelé. Bár ott meg lízingelni szokás. Most az autómániások kivételek persze, van aki minden pénzét (legyen az pár tíz, vagy százezer) tudatosan ebbe öli, mert egy hobbi neki, de az megint más kategória.
2021. jan. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!