Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezekböl a dolgokból mennyi...

Ezekböl a dolgokból mennyi lehet az esélye hogy sikeres jövöm lesz?

Figyelt kérdés

(Eloszor is nem tudok hosszú ö betüt se hosszú ü-t irni)

Mennyi lehet annak az esélye hogy olyan életem lesz amilyet gyerekkorom óta tervezek megamnak?

Àlltalànosba olyan 4-5 os tanuló voltam csak a matektom es a fizikam volt harmas(a szàmolàs nem az erösségem) szóval annyira jó tanulónak nem mondanàm magam, de az angolom 8 évig szìn 5 volt es meg asszem evkozben is , max egy 4es csúszott be, ezert mivel ebben jó voltam 7. Es koromban alapfokú nyelvvizsgàm lett. Jelenleg 4 éves angol (és olasz) nyelvet tanulok. Most kezdtem a középiskolàba. És elkezdtem azon gondolkodni hogy lehet hogy orvos szerték lenni, pedig ez eddig meg sem fordult a fejemben. De most valahogy rajottem hogy ez erdekel engem. És mivel nem egy hàziorvos vagy egy védönö szeretnék lenni, hanem valami komolyabb, es ezért nem erzem magam ahoz elég okosnak hogy majd felvegyenek egy orvosi egyetemre (de azért nem is gondolom magam hülyenek. Nyilvàn mindenki elindul valahonnan, es senki nem születik orvosnak, csak kitanulja. Ezek alapjà hogy milyen tanulo vagyok mennyi lenne az eselyem hogy orvos legyen belölem? Emellett az "àlmaim" közé tartozik hogy lesz egy szép emeltes hàzam, és két gyerekem es egy ferjem. Ezt igy fura leírni de en igy kepzelem el a jövöm. Emellett ha orvos lennék ugy allna össze a kép. A vàlaszokat elöre is köszönöm☺



2021. jan. 2. 01:23
A kérdező szavazást indított:
Olyan lett az életem amiröl gyerekként àlmodtam
Hasonló lett
Teljesen màs de igy is jól erzem magam
Nem ugy alakult es nem is szeretem
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

50-50, vagy az leszel, vagy nem.

90%ban Tőled függ (mit teszel meg érte), 10% meg a kapcsolatok (szerencse).

2021. jan. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Kedves Kérdező, ha a motivációdat folyamatosan fenn tudod tartani, akkor igen nagy a siker esélye.
2021. jan. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Na már most tisztázzuk, egy háziorvos, egy sebész és egy nőgyógyász is ugyanazt a 6 évnyi általános orvosi képzést végzi el az egyetemen, ergo ugyanolyan nehéz dolguk van. A különbség akkor jelentkezik, amikor elkezdenek orvosként dolgozni, de nagyon kérlek, verd ki a fejedből már most, hogy a háziorvos kevesebbet ér vagy tud mint a szívsebész...


Másrészt ezek nem rossz jegyek, de a matekon nem ártana dolgozni. Orvosihoz emelt szintű biosz és kémia/fizika érettségi kell, utóbbi két tárgyból vannak számolások, viszonylag nehezek és kell hozzá egy stabil matek tudás. De ez tanulható és gyakorlással fejleszthető, csak tenni kell érte. Jó, hogy mennek a nyelvek, de az orvosira kevés. Az angol alap elvárás.


Figyelj, nekem is nagy álmom volt az orvosi, tettem érte, bejutottam és idén kapom meg a diplomát. Angolból felsőfokúztam még nyolcadikban, jártam különtanárhoz bioszból és kémiából, a matek szerencsére ment, és így igazából nem volt akadály. Küzdöttem, szenvedtem sokat, de meglett az eredménye. Az egyetemi évek 10x annyira nehezek voltak, mint a gimi, de hát abba is bele lehetett rázódni ha igazán akartad. Ezzel szemben az osztályom másik fele nem jutott be orvosira, mert nem ültek le kémia számolásokat gyakorolni, akarták, de nem tettek érte eleget. De elhelyezkedtek máshol, és most boldogok. A másik véglet az volt, aki bekerült egyetemre, elhitte magáról hogy ő már bármire képes, aztán szépen sorra bukott a tárgyakból.


Szóval a konklúzió: ezek reális célok, de csak akkor ha úgy érzed hajlandó vagy tenni érte és megvan a szorgalmad. Olyan azért ritkán van, hogy "jaj nem vagyok elég okos". Ez is egy fontos tényező, nem lehet tagadni, de nem ezen múlik minden. Szóval ha belevágsz, akkor csak keményen csajszi! Sok sikert :)


A pénz részéről pedig annyit, hogy mire te odakerülsz, valószínűleg lezajlik az orvosok bérrendezése és nettó 400 körül fogsz keresni kezdőként. Szerintem ez már egy jó inditótőke, de dolgozol is érte rendesen, nem egy könnyű szakma az orvoslás.

2021. jan. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

hosszú i-d sincs:) Mi akülönbség a 101 és a 102 karakteres billentyűzet közt? A hosszú i:)


Azt szoktam mondani a gyerekeimnek, hogy a pénz miatt nem kell aggódni, ha érdeklődőek és szemfülesek azzal nem lesz gond. Inkább a kapcsolatokra kell figyelni, mert azok ápolásához nagyon sok energia és idő kell.


Mikor annyi idős voltam, mint te ugyanilyen problémáim voltak. Amit célként leirsz azok már jó ideje megvannak, most már csak a kapcsolatokat kell rendbe raknom:)

2021. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

az írásra nem ártana figyelni. egy írni nem tudó orvos nem igazán kelt jó benyomást.

a tanulással, szorgalommal hogy állsz? az érettségire is jól fel kell készülni, és csak utána következik a tényleg rohadt sok tanulás. nagy motiváció kell hozzá, de sok sikert!

2021. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szorgalommal azthiszem jól àllok, mert a szuleim mindig azt mondjàk hpgy tudok én ha akarok. Ha ugy van óràkon keresztül tanulok, és simàn megtanulok két heti tananyagot de ha ugy van két sort sem tudok megtanulni semmibol. Szóval ha akarok akkor teszem amit kell
2021. jan. 2. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!