Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetés értesítés nélkül...

Fizetés értesítés nélkül megugrik, hónapokig úgy van-majd visszaáll? Jogszerű magyarázat erre?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, egy jogi fórumon milyen jogszerű, jóhiszemű magyarázatot tudtok adni erre.


Adott egy munkaszerződés, és benne a bér. Azt kapom utalva. Majd márciusban megugrik a bér, nem tudni miért. NIncs értesítés nincs új szerződés nincs új munkakör. De mégis több bér jön.

Majd így is marad októberig. Akkor aztán minden értesítés nélkül újra visszaáll a régi bér, de forintra ugyanannyi. Egy forint eltérés nincs.

És azóta is a régi bér jön.


Erre jogszerű magyarázat?

Bérpapírt évek óta itt élő ember nem látott. Ebbe most ne menjünk bele, de itt havi bérlapot senkinek soha nem adnak.

Így ezt megnézni nem tudom.


Ötletek?

(kis cég, nem nehéz akár fejből tudni a számfejtőnek ki mennyit keres. Vagyunk vagy 8-an)


2021. jan. 9. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Bűncselekmény megtartani a plusz pénzt
2021. jan. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

„Bűncselekmény“


ezt a szót egy jogerős bírósági ítélet UTÁN lehet kiejteni. addig nincs bűncselekmény, amíg egy bíróság ki nem mondta.

2021. jan. 9. 15:14
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
(Nem bűncselekmény)
2021. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Kérj bérpapírt és látni fogod. Kötelesek adni.


(Tudom, hogy mindjárt nekiállsz vergődni, meg vitatkozni, mert csak a szokásos troll vagy)

2021. jan. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy jogi fórum.
2021. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

„hogy mindjárt nekiállsz vergődni, meg vitatkozni, „


egyiket se teszem csak annyit mondok hogy itt nem adnak papírt nem érdemes ragozni hogy kötelesek adni, akkor se adnak. és mit tehetek semmit. egy hivatalba hatósághoz se mehetek oda hogy 10 éve nem láttam bérlapot-ki hinne nekem?

senki. nem egy hatóság nem hinne,még egy anonim fórum se. itt a példa

2021. jan. 9. 15:23
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Mondtam, hogy csak a szokásos troll vagy. A stílusod messziről bűzlik.
2021. jan. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom a részeg igazgató elütött valamit az egyik bérszámfejtésnél és csak most józanodott ki. Ilyen ez az alapítványi iskola
2021. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
8asnál a pont, ez a munkaügyi troll. Nem kaptál te több fizetést, öt éve azon vergődsz itt, hogy 10 éve ugyanannyit keresel.
2021. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
El nem tudom képzelni, miért lenne ez jogszerűtlen. Nem kaptál bérlapot (ez persze az), így nem tudod milyen jogcímen kaptad a plusz pénzt. Lehetett mondjuk rendszeres bónusz, munkáltató egyoldalú döntése alapján. Mozgóbér, trollpótlékátalány, teljesítményösztönzés stb. Ezek bármikor visszavonhatók. Ha a béred emelkedett volna, az nem, de ez utóbbit semmi nem támasztja alá.
2021. jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!