Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anglia vagy Németország? Hova...

Anglia vagy Németország? Hova lenne érdemesebb NEKEM kimennem?

Figyelt kérdés

Angolul folyékonyan beszélek. Nem jelent semmiféle gondot kommunikálni angolul (az időm kb 80%-ban angolul beszélek).

Németül viszont csak olyan B1-es szinten beszélek. Az alap társalgási szint megvan, de nem tudok folyékonyan beszélni vagy hétköznapi beszédet teljesen megérteni.


Így hova lenne érdemes kimennem dolgozni?


Nyilván szóba jöhetnek még más országok is mint pl Írország, Svájc, Ausztrália, Lichtenstein stb. A fenti példákat csak azért írtam, mert tudtommal abban a kettőben van a legtöbb esély kijutni és munkát találni.



2020. dec. 9. 00:00
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Az képzéseket a kormány most szüntette meg. Az egyetemre meg már elhasználtam a rendelkezésemre álló államilag támogatott pénzt.

Így nem sok értelmét látom annak, hogy itt Magyarországon ücsörögjek és várakozzak a nagy semmire.

2020. dec. 10. 07:25
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Megszüntette az okjt. Az nem azt jelenti, hogy nem képeznek több burkolót.
2020. dec. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben osztom a véleményedet kérdező, az ügyfélszolgálatos munka nem könnyű. De én is mondtam mindenfélét mielőtt munkaajánlat nélkül külföldre költöztem, miszerint "áá, mérnöki mesterdiplomával nem mosogatni fogok", aztán láss csodát, részmunkaidős eladóként kezdtem, aztán meg ügyfélszolgálatoztam egy ideig egy gáz- és villanyszolgáltatónál. Aztán sikerült olyan munkakörre váltanom, ami közelebb állt az eredeti végzettségemhez, azt a munkát már szerettem is. De az elején nem válogat az ember, hanem elvállalja amit hajlandóak felajánlani neki. Pláne ilyen helyzetben, ami most van.

Ja, Írországban DPD futár melót se nehéz megkapni kezdésnek, bár nyilván azt is gyűlöli mindenki.

2020. dec. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim válasza:
24%
Angliába lehetetlen kijutni a Brexit miatt.
2020. dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

''Ami meg a németet illeti, nyilván Svájc jobb lenne, csak ott iszonyú nehéz bármilyen munkát is találni.''


Ezt jól látod. Használható végzettség + abban a munkakörben megszerzett tapasztalat nélkül semmi esély. Munkaszerződés nélkül pedig nem kapsz tartózkodási engedélyt (mivel nem EU), és nem tudsz lakást bérelni sem.

A végzettséget nem igénylő munkára helyi lakost vesznek fel, aki anyanyelvi szinten beszél németül + persze svájci németül is. De itt már a középiskolában is ezeken kivül 2 idegen nyelvet tanulnak...

Jaa és ahhoz hogy elindulj, kell elég sok pénz (lakásbérlés, közlekedés, betegbiztosítás, ügyintézés díjai, kaja stb, ami elég brutál összeg itt)...

Ha nem lenne covid, talán hotelekben szobalánynak vagy takarítani elmehetnél, ott legalább a szállást és az étkezést általában biztosítják. De most nem nagyon keresnek oda se senkit.

2020. dec. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

#23


Logisztikai területen dolgoztam többször is. Jelenleg is a Magyar Postán dolgozom.

Igazából én már elfogadtam azt a tényt, hogy a diplomámmal nem fogok munkát találni (itthon sem). Így elsősorban a kétkezi meg fizikai munkákra fókuszálok (de személy- és vagyonőri dolgokkal kapcsolatosak is jöhetnek). És mivel úgyis ilyen munkákat csinálnék akkor már inkább külföldön csinálom, mint Magyarországon.


#22


Tudom, hogy elvileg vannak ilyen képzések, de szinte mind csak szerződés-alapú. Pl a targoncás OKJ-t is megszüntették. Csak akkor képeznek ki targoncásnak, ha aláírsz egy féléves szerződést. Amibe meg ha belegondolunk nem kevés. Annyi idő alatt kint ha ügyes az ember ötezer eurót is össze tud gyűjteni.

2020. dec. 11. 00:06
 27/35 anonim ***** válasza:
Németország, kocsit meg majd veszel az első fizetésedből, mert úgysem fogod a saját idődet sokáig pazarolni a tömegközlekedésre ami már ott megbukott, (számomra legalábbis) hogy alkalmazkodni kell hozzá.
2020. dec. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

26/


Nemigaz, van még! A napokban indulnak az utolsó targoncás tanfolyamok.

Kollégámnak 18.-án lesz a vizsgája.

2020. dec. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

26/


[link]


Ha szerencséd van (nameg pénzed) még beférsz szerintem, ha érdekel egyáltalán.

2020. dec. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Fél év sok? Most írtam alá két éves tanulmányi szerződést a cégemnél. Fél év lóphasz.
2020. dec. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!