Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anglia vagy Németország? Hova...

Anglia vagy Németország? Hova lenne érdemesebb NEKEM kimennem?

Figyelt kérdés

Angolul folyékonyan beszélek. Nem jelent semmiféle gondot kommunikálni angolul (az időm kb 80%-ban angolul beszélek).

Németül viszont csak olyan B1-es szinten beszélek. Az alap társalgási szint megvan, de nem tudok folyékonyan beszélni vagy hétköznapi beszédet teljesen megérteni.


Így hova lenne érdemes kimennem dolgozni?


Nyilván szóba jöhetnek még más országok is mint pl Írország, Svájc, Ausztrália, Lichtenstein stb. A fenti példákat csak azért írtam, mert tudtommal abban a kettőben van a legtöbb esély kijutni és munkát találni.



2020. dec. 9. 00:00
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
41%
Angliaba mar nem mehetsz. B1 nyelvtudas az nagyon keves, joforman semmi, ahhoz, hogy egy nemet nyelvü területen dolgozhass. Emellett egy jo kikepzes is kell, a nyelvtudas önmagaban nem eleg, ha anyanyelvi szinten beszelsz, akkor sem. Hiszen mindenki beszeli (a helybeliek) a nemetet anyanyelvi szinten.
2020. dec. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim válasza:
100%
Milyen munkához értesz? Az az ami befolyásolja.
2020. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
anglia kifog lépni az eubol. Igy német.o
2020. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Írország is szóba jöhet (meg igazából bármi).


Sajnos nincs komolyabb végzettségem. Csak egy büfészakos diploma és pár olyan képzés, amit csak Magyarországon ismernek el.

2020. dec. 9. 13:25
 15/35 anonim ***** válasza:
82%
Írországban sok az ügyfélszolgálatos meló, ahova könnyű bekerülni amennyiben beszélsz angolul, mivel nagy a rotáció. Ehhez semmilyen végzettség nem kell. Ha mellette ráfekszel a németre, akkor simán átválthatsz német nyelvű ügyfélszolgálatos munkára Írországon belül. Ott kevés a németül beszélő, úgyhogy jó kis plusz pénzt lehet keresni vele. Írországban van egy nagy Apple központ, oda szoktak magyarokat keresni, bár túl sok jót nem hallottam róla. Indításnak ez nem rossz, de én nem ragadnék benne.
2020. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
26%
Németekhez B1 simán okés, ha nem elég a munkáltatónak akkor benyom egy B2-es kurzusra.
2020. dec. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
92%
Már miért fizetne valakinek egy munkahely nyelvi kurzust, ha az illető amúgy sem ért semmihez?
2020. dec. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
70%
Én Angliában élek és jó itt élni. Az emberek kedvesek, szeretem a sokszínűséget és nekem ez a sokszor borús, horrorfilmes idő is bejön. Igazából fogalmam sincs, hogy Brexit után hogy lehet most kijönni. A nyelvtudás itt többet számít sokan gondolnák, ha jól akarsz élni és nem megrekedni egy alsó szinten. Kezdhetsz akár hotel recepciósként is, míg aki közepes nyelvtudással érkezik, neki lejjebb kell kezdenie.
2020. dec. 10. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

A call-center az a munka, amit semmiféleképpen sem csinálnék. Dolgoztam sok mindent, de az volt a legrosszabb, még amikor kint dolgoztam a tűző Napon a földeken, az is kevésbé volt rosszabb, mint a call center. Alapvetően az irodai monoton munkáktól megbolondulok. Szerintem elsősorban fizikai, kétkezi munkát csinálnék, de a recepciós meg ilyesmik is bejönnének.


Gondolkodtam Ausztrália, Új-Zéland meg Szingapúron is, mert ott is az angol számít. Ami meg a németet illeti, nyilván Svájc jobb lenne, csak ott iszonyú nehéz bármilyen munkát is találni.

2020. dec. 10. 06:08
 20/35 anonim ***** válasza:
77%
Ha nincs kikepzesed, akkor maradj Magyarorszagon, es tanulj valamit ki, no meg a nyelvet anyanyelvi szintre vidd, es csak ezutan gondolkozz külföldön.
2020. dec. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!