Budapesten multiknál mennyi a reális fizetési igény Python programozói munkakörben kezdőként, 1-2 év tapasztalattal és 5 év tapasztalattal?
Még nagyon új vagyok ezen a téren, és szeretnék világosan látni, hogy mennyit ér a tudásom kezdőként, és mennyit fog érni a következő 5 évben, ahogy a tapasztalatom növekszik. Nagyon szeretnék már munkába állni, azt is tudom, hogy programozói tudással meg fogok tudni élni, de nem szeretném, hogy ezen múljon egy jó állásinterjú, hogy nem tudom belőni rendesen a fizetési igényt, és aztán erre hivatkozva elutasítanak.
Van olyan ismerősöm, aki kezdőként nettó 300 körül kapott (ha jól emlékszem, ebben már a juttatások benne voltak), míg egy másik ismerősöm közel két éve van a pályán és nettó 400 az alapbére. Ezek mennyire reálisak?
Ha releváns: angolul kitűnően beszélek, a Pythonhoz szerintem egy kezdőhöz képest elég jól értek, vannak kész projektjeim is, amiket fel tudok mutatni, értek mélyebben az adatelemzéshez és machine learninghez is, nem csak magához a Python nyelvhez, viszont konkrét munkatapasztalatom nincs még.
Belőlem nem vált ki egyik nyelv sem érzelmeket, ezek csak eszközök. A kérdezőnek próbáltam segíteni azzal, hogy nincs olyan szakma, hogy "Python programozó". Mondja azt, hogy "webprogramozó", "adatelemző", stb. Tényleg ártó szándék nélkül, ha valaki azt írja, hogy "PHP programozó", "Python programozó", ez többnyire alacsonyan képzett "one trick pony"-t jelent, ezért ez a kifejezés lehetőség szerint kerülendő.
Hogy ti miket csináltok Pythonban az engem hidegen hagy, lehet természetesen 10K locos scriptet is írni benne, sőt lehet ilyet csinálni bashben sőt brainfuckban is, de ettől még korántsem biztos, hogy erre a Python a legjobb választás. Nekem továbbra is az a véleményem, hogy a Pythont arra kell használni, amire tervezték: oktatonyelvnek alap- és középfokú oktatásban, illetve egyszerűbb rendszerscriptek írására. Kisebb web backendet is elvisz, ha nem nagy forgalmú a site. Nekem nincsenek ezzel kapcsolatban "érzelmeim", ezek műszaki kérdések.
Mondjuk az, hogy nem használtok C-t, arra utal, hogy nem sebességkritikus szoftvert írtok, de ettől még tényállás, hogy a Python egyszerű scriptnyelv.
Nem tudom te melyik válaszoló vagy, de a PROGRAMOZÓ kolléga nem felhívta a figyelmet akármire, hanem leszólta a kérdezőt, hogy ő "pythonban programozgat valamit", és véletlenül megfeledkezett pár hasznos skillről meg tulajdonságról. Te szélmalomharcolsz, mert én egyszer sem mondtam, hogy van Python programozó "szakma" vagy "állás". Erre csak ti görcsöltetek rá, mert bántja az egótokat hogy valakit programozónak hívjanak, ha "csak pythonban kódolgat". Akinek ez a kérdés lényege, annál komoly értelmezési vagy önértékelési problémák vannak. Feltételezem a másik válaszoló vagy, a pár soros szkriptes.
Persze, egyszerű oktató- és szkriptnyelvekhez csinálnak könyvtárakat machine learninghez, gépi látáshoz, statisztikához, IoT eszközökhöz, vagy úgy nagyjából bármilyen tudományos számításhoz, pl. sokdimenziós mátrixok. Linkelj be mindegyikre egyet bashből, brainfuckból, qbasicből, scrachből meg még ami előbújik abból a művelt fejedből, és akkor nem csak primitív kötekedés lesz a kommented. Nyilván nem tudsz ilyet linkelni, te csak simán túl felsőbbrendűnek képzeled magad az alantas Pythonhoz. Csak az objektivitást felejted el. Aranyos az is, ahogy te teljes komolysággal látatlanban eldöntöd, hogy nekem bizony nem a Python a legmegfelelőbb eszköz a munkámhoz... :D Na EZ bizonyítja, hogy a téma az érzelmeidre hat, nem az agyadra.
A Facebook hiába van "PHP-ban írva", valamilyen fordított kód fut a szervereken. A PHP amikor utoljára néztem, még egy interpretált nyelv volt, szóval ez egy igen fura "érv" a PHP mellett és a Python ellen. Remélem a Netflix, a Disqus, a Trivago vagy a Pinterest meg a Lyft sem számít, ha a Python skálázhatóságáról van szó.
A kérdezőnek mondjátok azt, hogy ne Python programozót írjon az önéletrajza fejlécébe, ezen nem veszünk össze. De ne szóljátok le sem a nyelvét, sem amit tud, mert egyikről sincs fogalmatok. Na, ide is jöhet a 0% ti okos, logikusan érvelő, tájékozott, és előítéletektől mentes programozók ;)
Köszönjük, hogy ezeket elmondtad, most nyilván mindenki rohan Pythonban önvezető autó szoftvert, operációs rendszert, konzol- vagy mobil-játékot, mobil applikációt, ERP rendszert, nagyforgalmú web backendet fejleszteni... ja nem. Bocs. Akkor mit is pontosan?
A machine learning könyvtárakkal tényleg az a helyzet, hogy valóban van Python frontendjük is, mint ahogyan van R, Julia, Scala stb. frontendjük is. Na bumm.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!