Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy légiutaskísérőkkel is...

Egy légiutaskísérőkkel is foglalkozó konzorciumban dolgozó cégről tapasztalat?

Figyelt kérdés
Ez a konzorciumban dolgozó cég aki kihelyezne minket a repülők fedélzetére azt mondják, hogy az ő hatáskörükbe tartozó repülőkből ugyan annyi közlekedik mint a vírus előtt csak éppen az utasok vannak kevesebben. Ez reális?

2020. nov. 5. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A cég neve ?
2020. nov. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vesznek fel új embereket. Most tettek lapátra egy csomó cabin crew-t, szóval ha keresnének is most találnak képzett munkaerőt, akiknek megvan minden képzettségük és rutinjuk, hogy azonnal repülhessenek.
2020. nov. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt legyél kedves végig olvasni, benne van az említett cég is úgy sejtem.

Nincs most munka, hiába mondják. Csak hülyítenek.

Ezt tényleg olvasd végig!

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2020. nov. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A probléma már ott kezdődik, hogy a légiutas-kísérőket nem “kihelyezik” valahova, hanem te magad jelentkezel egy adott légitársasághoz képzésre. És az a képzés csak oda lesz jó, ha másik céghez akarsz menni, náluk is el kell végezned a sajátjukat. Nincsenek ilyen közvetítők, akiknek a tanfolyama érne is valamit, felesleges pénzkidobás elmenni rájuk.

Amit meg állítanak, az orbitális kamu. Valóban vannak még járatok kevés utassal, de gondolj bele józan paraszti ésszel: mégis kinek érné meg a TELJES korábbi járatmennyiséget üzemeltetni (majdnem) ÜRESEN?

Az Easyjet budapesti fapados járatokon hetek óta 10-20 ember utazott, de olyat is hallottam egy kollégától, amin csak ketten voltak. És ez az Easyjet, ami valaha tömve volt. A Wizzairnak, Ryannek szintén vannak 20-30-as létszámmal repülő gépeik. Azt remélem, mondanom sem kell, hogy ezek a töltöttségek már bőven a ritkított menetrendben vannak/voltak (múltidő azért, mert már töröltek egy rakás járatot megint). Képzeld el azokat a cégeket, akik eleve nem is tudták gyakran megtölteni a gépeket.


Reptéri dolgozó

2020. nov. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A biztonsági őröket, takarítókat stb stb is kihelyezik bizonyos munkákra, ez miért lenne másképp a légiutas kísérőkkel?
2020. nov. 10. 14:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Legyél már szíves elolvasni, amit írtam. Rászántam az időt. De leírom a lényeget: NINCS SZÜKSÉG ÚJ LÉGIUTAS-KÍSÉRŐKRE.

Mert éppen túlél az ipar, a meglévőket is elküldték gyakran.

Ráadásul már ne haragudj, de egy takarítónő munkájának a specifikussága összehasonlítható szerinted egy stewardessével?

Ez most nem lenézés, mielőtt ezzel jönnél. De takarítani ugyanazokkal a technikákkal kell nagyrészt (a speciális eseteket, pl alpinista ablaktisztítás kivéve, de az nem hasonlítható össze egy mezei takarítással), néhány változtatást meg egy nap alatt megtanítanak. Tudom, mert voltam takarítónő.

Ellenben a stewiknak minden egyes géptípusra külön szakszolgálati engedély kell, mert pl máshol vannak a gép biztonsági berendezései. Itt kezdődik. Aztán folytatódik, hogy minden cég másmilyen szokásokat követ pl a fedélzeti szervíz, árusítás kapcsán. A külső megjelenés terén is vannak, akik szigorúbbak, “különcök”. Ezeket nem pár óra megtanulni.

Szóval nem, nincs olyan, hogy téged most kiképez ez a (kamu) cég és te ki leszel helyezve mondjuk a Ryanairhez, aztán ha törlik a járatokat, akkor semmi baj, holnap kezdhetsz a Wizznél. De még ha ryanaires képzéssel mész át a Wizzairhez, az sem elég, el kell végezned a sajátjukat. Amit nem fognak indítani egyhamar, mert nem kell ember. Sem hozzájuk, sem máshova.

2020. nov. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!