Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen érzés 200.000 Ft-ot...

Milyen érzés 200.000 Ft-ot keresni?

Figyelt kérdés

Azon szerencsesek koze tartozom, akik elhagyták Magyarországot, es a fizetesem hétszer több, mint amennyit Magyarorszagon keresnek a szakmámban.


Azokhoz szolok, akik maradtak: hogy birjatok az Orban-rezsim alatt? mi a jelenlegi helyzet, meglehet -e elni?


Koszonom.


2020. nov. 2. 19:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
43%

Én jóval többet keresek 200.000 Ft-nál. Megélni éppenséggel Magyarországon is lehet, bár engem is zavar az egyre növekvő egyenlőtlenség a gazdagok és a szegények között. (Ez az egész világra jellemző tendencia és szerintem nagyon nem lesz jó vége.) Ami miatt mégis Magyarországon maradtam, az az, hogy itt sokkal könnyebb vállalkozást építeni - még a kimagasló korrupció ellenére is. Bár van három nyelvvizsgám, amiből az egyik felsőfokú, külföldön akkor sem ugyanazokkal az esélyekkel indítanám el a vállalkozásomat.


Hiába ismerem az igeidőket és tudok folyékonyan beszélni az adott ország nyelvén, egy anyanyelvi embernél soha sem fogok jobb kommunikációs készségekkel rendelkezni az adott nyelven - márpedig az üzlet 70%-ban kommunikáció. Ráadásul az emberek gondolkozásmódját is Magyarországon ismerem a legjobban, így az itteni ügyfelek igényeit is hatékonyabban meg tudom érteni.


Ez persze az én döntésem. A világ hatalmas - ha valaki kalandor és más országba vágyik, akkor a lehető legjobb évszázadba született!

2020. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
57%
Mi is megbántuk, hogy hazajöttünk. Egy fizetésből jól éltünk, most kettőből fele annyit sem kapunk. Az árak a boltban ugyanazok. De nem is ez a legnagyobb baj. Magyarországon sokkal több a bunkó és primitív ember. Főleg pár éve.
2020. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
45%
Egyébként meg tesóm kint maradt és nincs baja a menekültekkel. Nekünk viszont a cigányokkal és az ukrán alja munkásokkal igen.
2020. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem jobb itthon nettó 500,000 forintot keresni tudván, hogy itthon van a család, a barátok. Van saját házam, autóm, családom, gyerekek. Nem kell félnem, hogy megkéselnek az utcán vagy lefejeznek a templomban, nem kell 10 indiaival laknom egy házban és nem kell bevándorlónak éreznem magam. Vannak dolgok, melyek ezerszer többet érnek, mint az a szaros pénz. Menjetek csak külföldre, senki nem tart titeket itthon!
2020. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Ha 500.000 ft-ot keresnék itthon, akkor természetesen maradnék, de ha már 400.000 ft-ot is, talán akkor is.. Viszont ha meg is keresem ezt, rengeteg túlórával járna, úgy nem érné meg.
2020. nov. 2. 21:12
 16/32 anonim ***** válasza:
75%
Tanulás, önfejlesztés és itthon is lehet 400 ezret keresni. Végzettség nélkül nem kapsz jó fizetést.
2020. nov. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
73%

Idekint kapok havi 650.000-1,2 millió között, otthon vállalkozásból van mellette éves szinten 10+ millió bevétel, meg pár önállóü tevékenységből származó bevétel. Megvan ami kell, ingatlanok, vállalkozás, autók, stb.


Svájci biztosítás többet ér minden téren, mint otthon a gar.bérminimum. Munkáltató által bruttó fizetésből levont lakhatás és kaja költség, járulékok tizede sincs az otthoninak, viszotn többszörösére biztosít az otthoninak, így emellé még elég jól megmarad nettóban az otthoni költségek fedezetére, családra, stb.


Szakmailag, meg az idekint tanultakat jól lehet otthon hasznosítani, mivel ott még meg sem jelentek sok esetben azok amik itt vannak.


Írják többen a multikulti hátrányt, ha meg kapcsolati tőkét építesz belőle, akkor előnyödre is válhat és jobb helyeken max 2 fő van egy szobában, nem kell minden marhaságot elhinni.


Alkalmazott otthon nem lennék, tavasszal volt 3 hónapom, szétnéztem az álláspiacon, azonos szakképesítéssel, de alcsonyabb pozícióba adtak volna vagy napi bejelentéssel nettó 200-at talán.


Elmentem két interjúra, de volt ahol még a főnököm is regisztrált munkanélküli lett volna, aki most váltja ki ajd a vállakozóit támogatással .-) Máshol az volt be volt írva, hogy olyan gép, amit használnak itt kint 2 évtized óta, annak otthon az ismerete előny. :-)


Álláskeresési meg volt minimálbér, fene se talpal napi 12 órát 40.000-el többért. Letelt a 3 hónap nyitottunk is kint vissza. Ha lemegy ez a mizéria otthon majd a vállalkozással is nyitom vissza az üzleteket, addig meg mennek a fejlesztések.

2020. nov. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon jó csak milyen kár hogy a pénznek élsz és nem a családnak... Mi fogja kárpótolni a pénzre elvesztegetett időd? Az az 50 millió forint? A pénz aligha.
2020. nov. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Ez kb.kérdező olyan mintha a békáknak meslénél az óceánról. Mégis honnan tudják?

Meg ha alapból kűlföldön dolgoztál és vhogy megtudják itt mindig irigyebbek lesznek.

Persze beszélek normális munkáról ha kűlföldön dolgoztál, nem takarításról stb. arra biztos nem.

De igaza van a 12esnek is 100%ban, ithon sokkal primitívebbek.

Persze nem mindenkire gondolok de Hajdú-Bihar , Kelet, az nagyon.

2020. nov. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom milyen érzés NETTÓ 200-et keresni ugyanis 20 pályán eltöltött évvel és kettő szakirányú diplomával a kezemben 210 a bruttóm, ami 140 nettó!
2020. nov. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!