Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnökként mennyire...

Gépészmérnökként mennyire lehet "váltani" a betölthető munkakörök között?

Figyelt kérdés

(Bocs az idióta megfogalmazásért.)

Szóval mennyire lehetséges, hogy valaki pl 1-2 évig szivattyúkat tervez,fejleszt, majd egy laborban méréseket végez, majd fröccsöntőüzemben folyamatmérnök, stb.

Vagy ha "elindulok" valamilyen irányba akkor csökken a mozgástér?



2020. okt. 17. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Csökken a mozgástér valamilyen szinten, mert nyilvánvaló hátrányban leszel egy új munkahely esetén azokhoz képest, akiknek X év tapasztalatuk már van azon a konkrét területen. De azért nem kell ettől feltétlenül félni, mert minél seniorabb pozícióba mész, annál többet fog számítani az, hogy az emberekkel hogy bánsz, milyen vezetői tapasztalataid vannak, mennyire tudsz rendszerben gondolkozni stb, a konkrét területről származó tapasztalataiddal szemben.
2020. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez csak a főnököktől függ. Ha látnak benned potenciált akkor bármilyen munkaterületre válthatsz. Nálunk van néhány ilyen favorit akik kétévente váltanak. Termelés, karbantartás, minőségbiztosítás, mérnökség. Mindenre is alkalmasak.

Ha valami miatt kiestél a kosárból akkor onnan mész nyugdíjba ahova felvettek.

2020. okt. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A folyamatmérnök egy olyan pozíció, ahova nem hogy bármilyen gépész, de villamos vagy mechatronikus végzettséggel (inkább szaktudással) is bekerülhetsz. Ott az a fontos, hogy generikusan, projekt szinten átláss különböző technológiai folyamatokat, a mély szakmai ismeretek másodlagosak. Éppen ezért az egy relatíve jolly joker pozíció, amihez csak mérnöki gondolkodás kell. Tapasztalataim alapján a legtöbb multinál a folyamatmérnökök pont az utóbb említett dolog miatt kerülnek oda, azaz vagy nem akarnak vagy nem tudnak komolyabb mérnöki tevékenységet csinálni. A szakzsargonban nem véletlenül hívják excelmérnöknek a folyamatosokat. De találkoztam már olyannal aki meglepően magas szinten képben volt vagy villamos vagy gépész oldalról, nyilván az adott pozícióban relatíve magas tapasztalatból váltott folyamatmérnöki poziba.

A tervezői pozíciók hasonlók, a lényeg hogy tudd használni a CAD programokat, legalább 1-et behatóan. Hogy szivattyút, szerszámot, vagy gépvázat tervezel a tök mindegy.

A laboráns gépész viszont más téma, más jellegű tapasztalatot igényel. Ettől függetlenül meg lehet pályázni egy ilyen pozíciót is, viszont esélyes, hogy nem lesz egyből versenyképes a béred.

Viszont épületgépésznek maximum teljesen pályakezdő pozícióba fognak felvenni, vagy még oda sem. Az már merőben más tapasztalatot és kompetenciákat igényel.

2020. okt. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Multicégnél lehetségesek ilyen váltások: kezdesz egyszerű gyártáselőkészítő mérnökként (műszaki rajzoló, csak ez jobban hangzik) a lemezüzemben, aztán folyamatmérnök leszel a szerelősoron, majd eltöltesz némi időt a logisztikán és lehetsz még karbantartási kisfőnök is. Ilyet mondjuk pont láttam, de másféle érdekes karrierek is vannak cégen belül.

Az ilyen pozíciókra kétféle ember alkalmas. Az egyik tényleg nagyon tehetséges: bármit képes megtanulni azon a szinten, ahogy multinál kell (KPI-ok orrba-szájba és a folyamatok alapjai) és valóban meg is állja a helyét mindenütt. Az ilyeneket mindig oda küldik, ahol nagy a baj, megérkeznek, rendet raknak, aztán mehetnek máshová eltakarítani a sz*rt valaki után. A másik típus az, aki hótt' hülye mindenhez, de már 2-3 éve ott van és sokba kerülne kitenni a szűrét. Beültetik valami irodai pozícióba, hogy színezgesse az Excel-tábláit, mert úgy kevesebb kárt okoz, mintha szerszámot fogna a kezébe. Mikor már elegük lett a hülyeségéből, átpasszolják valamelyik másik részlegnek "hátha ti tudtok mit kezdeni vele" jelszóval, aztán jön a helyére valaki az előző kategóriából, aki rendet rak utána. Van olyan is, hogy egy ilyen univerzális barmot éveken át ugyanaz a rendteremtő kolléga követ a pozícióiban. Ebből adódóan az előbbi csoport tagjai egy idő után megunják a dolgot, a sok kipróbált szakterületből valamelyik megtetszik nekik és abban mélyednek el. Az utóbbiak pedig éveken, évtizedeken át ülnek át egyik irodából a másikba kárt okozni és baromira élvezik, hogy ők mindenhol ott vannak, mindent nagyon ismernek és minden pletykát tudnak.

2020. okt. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!