Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan képesek elsőre értelmes...

Hogyan képesek elsőre értelmesnek tűnő emberek ennyire alávetni magukat Szabó Péter üres semmitmondásainak?

Figyelt kérdés

Adott ugye egy rakás jómódú üzletember (a célközönsége), akikhez valamiért kimagasló intelligenciát szokás párosítani, holott legtöbbször annyi történik, hogy megvesznek valamiből sokat, felcímkézik, majd eladják többszörös haszonnal. Hozzájuk lép oda Szabó Péter azzal az állítással, hogy ő tudja a boldogsághoz vezető utat (ami egyből implikálja azt, hogy az illető alapvetően nem boldog és neki ehhez segítség kell, mint a dedóban), és elmondja, hogy szeretni kell önmagad, vezess határidőnaplót, meg csak azokkal barátkozz, akik nem gátolnak a sikerben (igazi szektás elmebaj), szóval csupa olyan dolgot, amire józan paraszti ésszel egy "átlagember" is alapból tud vagy rájön. ja, és termsézetesen ha bárki kritizálni merészel, az csakis irigy lehet és sikertelen (nyilván Hitlerre is mindenki irigy, vagy egy tömeggyilkosra).

Nekem nem fér a fejembe, hogy komolynak tűnő embereken hogyan mennek át úgy ezek a gyermeteg, üres lózungok, mint kés a vajon.


2020. aug. 26. 17:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Kedvencem még amikor 100 ezret fizetnek a tréning mellé, csak hogy vele vacsorázhassanak.. Vicc
2020. aug. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
A Szabó Péter szekta valami olyasfajta lelkidrog mint másoknál a vallás vagy ezotéria, aminek az értelmetlenségeibe imádnak az emberek ömlengeni, és ezt a kellemes ömlengés érzést képesek tűzzel vassal védelmezni.
2020. aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Ezek az az atlaghoz kepest sokat kereso, tehat a tarsadalom szemeben 'sikeresnek' tuno emberek sok esetben munkamanias, parkapcsolatra keptelen es neha alkalmatlan, kiegett nyomorultak. Nem veletlenul sz*pjak be az ilyen szabopeter-fele maszlagot, ami legalabb egy kis remenyt ad hogy az eletuk normalizalodik, csaladot alapithatnak, stb. stb.
2020. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Az értelem és a pénz sokszor nem jár együtt. És komplett iparágak épülnek a pénzes hülyékre. Ez is.
2020. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Az emberek alapvetően egyformák, szeretnek hinni valamiben. És a kereslet kínálatot teremt. Ez a Szabó ember csak ügyesen megtalálta a célközönségét.

De ha mondjuk a kézen járásra lenne tömeges igény, akkor ilyen oktatók, szakértők teremnének elő a semmiből hirtelen. A szp jelenség pont olyan, mint a vallás: számomra az összes vallásos ember elmebeteg. Viszont nekik meg az ateisták számítanak elmebetegnek.

2020. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Ki a rák az a szabó petya?
2020. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Értelem egy dolog, az intelligencia az megint más.
2020. aug. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően nem az elvekkel van baj, hiszen bármikor bárkinek szüksége lehet egy kis lelki fröccsre függetlenül attól, hogy mennyi pénze van, vagy mennyire "értelmiségi". Olvastam Szabó Péter néhány könyvét és talán a második videójáig is eljutottam, amikor úgy döntöttem, hogy én ezt nem tudom tovább nézni, olvasni.

Ami számomra a legkellemetlenebb az ő személyiségében, az nem ő maga és ahogy előadja magát, hanem az, hogy nagyon csúnyán koppint, amit még be is ismer. Életem első önismerettel kapcsolatos könyve Brian Tracy egyik könyve volt. Szabó Péter semmi egyebet nem csinál, mint Tracy-t majmolja és ráadásul rendkívül gyéren. Egy rakás szerencsével jutott oda, ahol van és hiába mondja, hogy önerőből, aki ismeri a Tracy műveket, azt elfogja a szánalom.

Nem tudom ki fizet a tréningjeiért és miért. Azt viszont tudom, hogy magas kvalitású, vezetőbeosztású egyéneket a cégeik fizetik be ilyen jellegű coachingokra és tréningekre. Azt viszont borítékolhatom, hogy ezek a cégek azt sem tudják ki az a Szabó Péter. Léteznek magyar, neves szakemberek, akik menedzsereket tréningeznek, mert igenis eljut odáig egy jó pozícióban lévő vezető, hogy kiég, hogy nem találja a beosztottjai nyelvét, hogy tovább kell fejleszteni a vezetői képességeit, hogy fel kell oldani a saját elakadásait, stb.

2020. aug. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8: nekem az még az undorító az emberben, hogy volt hajléktalannak hazudja magát, persze nem tudom bizonyítani, hogy nem így volt, de hadd legyenek erős kételyeim. És ha igaz is lenne, mégis hány hajléktalannak sikerül karrierben odáig eljutni, ahol ő van mondjuk egymillióból? Ezzel nagyon erősen hozzájárul ezen réteg még nagyobb lenézéséhez, hiszen ők csak mguknak köszönhetik, hiszen nem hittek magukban eléggé, igaz?
2020. aug. 27. 11:13
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom mi az igaz a történetéből. Nyilván ezeknek az embereknek elő kell adniuk a maguk sikersztoriját, hogy hitelesnek tűnjenek. Az mondjuk Tracy-ben sem volt szimpatikus, hogy minden könyvében és videójában arról szól az első x oldal, vagy perc, hogy ki ő és honnan jött. Na de amikor ezt meglátja az ember egy olcsó magyar koppintásban ugyanolyan szisztémában, ugyanolyan borzasztó körülmények közül származva, stb. Akkor azért szerintem az már több, mint szánalmas. :)
2020. aug. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!