Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is van úgy, hogy nem...

Más is van úgy, hogy nem motiválja annyira a pénz, a fizetés? Hogy nincs igényük arra, hogy többet költsenek, mint 200-250 ezer?

Figyelt kérdés

Nekem fontos, hogy jól érezzem magam a munkahelyemen, kényelmes legyen, nem törtetek előre.

Lakáshitelt, albérletet nem kell fizetnem. Kapok 300 nettót. 50-et félreteszek, 250-ből kijövök szépen, egyszerűen nincs igényem arra, hogy többet költsek ennél.

Mások nyelik az ideget, hajtanak egész nap a jobb munkahelyért, pozícióért, lehet 600-at, 700-at keresnek, de én megengedem magamnak ezt a luxust, hogy heti 35 órázok, és azt sem pörgetem meg annyira. Olyan, mint ha ezt a színvonalat tartanám fent 300 ezerért havonta az Audi vagy a drága családi ház hitele és fenntartása helyett.


2020. aug. 1. 15:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nettó átlag 200-220 ezerből elvagyok (vidéken), igazából jó lenne fejlődni, előrébb jutni karrier, fizetés terén (idén ismét megyek egyetemre pont emiatt), de amúgy elvagyok ennyiből is.

Szüleimmel élek még, de idén lesz egy saját lakásom és egy nyaralóm a Balatonnál, csak fel kell újítani. Ez mind a kettő örökség. Gondolkozom ház vásarláson a lakást inkább kiadnám. Szóval igazából megvan mindenem. Családom úgysem lezs soha, az autózas marhára nem érdekel, kocsira biztosan soha nem költenék egy fillért sem, akkor inkább befektetnèm azt a pénzt.

2020. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
46%
Én meg az olyanokat nem értem, akik elvannak a langyos vízben, mint te. Nekem mindig vannak terveim, ötleteim, céljaim. Kétszer annyit keresek mint te, van egy olyan állásom, amiben tkp nyugdíjig ellehetek, most ezt arra használom, hogy elvégezzek egy egyetemet (harmadik diploma). El nem tudom képzelni, milyen az, amikor az ember nem minden nap azzal ébred, hogy akkor ma is tesz egy lépést a célja felé. Mondjuk valószínűleg ezért van ekkora különbség a fizetésünk között.
2020. aug. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Más is van úgy, hogy nem motiválja annyira a pénz, a fizetés?"


Igen, van. Például én.


Többször mondogatják, hogy mit kéne ahhoz tennem, hogy többet keressek, de ez engem nem érdekel, mert az oda vezető út nagyon rögös, tolakodó típus pedig soha nem voltam. :)


Többre értékelem a nyugalmat, mint az idegeskedést, pedig terveim most is vannak és lesznek is. Még akkor sem hajtottam a pénzt, amikor kölcsönt kellett fizetnem, de annyit mindig dolgoztam, hogy rendben legyek anyagilag.


Láthatóan nekem más a fontos, és így is elértem szinte mindent, amit szerettem volna. Talán még többet is. Ami kimaradt, annak pedig biztosan megvolt az oka, ilyeneken nem szoktam rágódni.

Nem törtem soha magam előrébb, valahogy mégis mindig tolódott a szekerem. Én ezt mind a munkavégzésemmel értem el, nem pedig seggnyalással. Ahol egy idő után nem vették észre, hogy "megérdemlem", onnan mentem tovább, és egyáltalán nem biztos, hogy jobb fizetésért. Inkább azért, hogy szívesen járjak be dolgozni, és szeressem azt, amit csinálok. Nekem ez mindennél fontosabb.


Ahol nem érzem jól magam, ott nem tudnak annyit fizetni, hogy maradjak...

2020. aug. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%
12-es: szerencsére vannak olyan emberek akiket nem sürget az idő, se annak a veszélye nem fenyget, hogy utcára kerül, nem lesz mit ennie. Nekem nem kell törgetnem, massokon átgázolnom, megadatott az a szerencse, hogy boldog, nyugodt, kiegyensúlyozott életet élhetek anélkül, hogy aggódnom kellene a holnap miatt. Nincs hitelem, tartozásom, nem lesz gond a lakhatással, élhetek a hobbaimnak, f9glalkozhatok olyan dolgokkal amiktől jól érzem magam. És ezekhez pont elég az a pénz amit megkapok, ráadasul emiatt a pénz miatt sem kell túl sok mindent csinálnom. Metz.lehet van aki 2-3x annyit keres mint én, de az biztos hogy ezerszer stresszesebb, bizonytalanabb életet kell, hogy éljenek emiatt. Es amúgy is, ha most nekem hirtelen duplázódna mondjuk a fizetésem, az igényeim nem lennének nagyobbak. Annyi változna, hogy a megtakarításaim is jobban nőnének. De az alapvető céljaim ugyanazok maradnának ettől függetlenül.
2020. aug. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Igen, ambíció csak azokban van, aki alá nem tett lakást meg egyebeket anyu-apu. Mert azoknak meg kellett érte dolgozni. Ha hozzádvágnak egy lakást, már elvagy tkp bármennyiből.
2020. aug. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%
Én érzek némi ellentmondást a kérdésben. Egyrészről írod, hogy nem motivál a pénz. Utána jön, hogy nem kell a lakhatással és hitellel bajlódnod, ami megint egy jó dolog. De a 300-ból 250-et mégis eltapsolsz havi szinten. Szóval, most akkor hogy is van ez? :D Nem érdekel a pénz, de mégis két kézzel szórod? És ne érts félre, mert nem sajnálom tőled, de legalább magadat ne csapd már be, mert jelen állásban ha ne adj Isten csökkentenék a fizud, te azt megéreznéd és nem esne jól. Szóval igenis motiválna téged a pénz, csak már max. hozzászoktál, belekényelmesedtél.
2020. aug. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Igen, ambíció csak azokban van, aki alá nem tett lakást meg egyebeket anyu-apu."


Ez megint csak egy általánosítás...

Véleményem szerint ez csöppet sem ezen múlik. Nekem 4 gyerekem van, egyforma nevelést kaptak, anyagilag is egyformán kezeltük őket. Az egyikben van hajtóerő, a másikban nincs. Az egyik link, a másik szorgalmas, az egyik pénznyelő, a másik spórolos.

Ez a személyiségüktől, értékrendjüktől függ, nem mástól. Hasonló példamutatás ellenére is lehet más az értékrendjük. Ugyanis példát nem csak a szülőkről vesznek, hanem a nagyon is befolyásoló környezettől.



"Én érzek némi ellentmondást a kérdésben."


A kérdésben semmi ellentmondás nincs. Vedd úgy, hogy a kérdező nem írt összegeket, mert igazából a kérdés lényegén semmit nem változtatnak az összegek. Ő egyszerűen nem törtet a többért, mert nincs rá igénye. Csak annyit kérdezett, hogy más is van-e így vele.

Ha belegondolsz, van olyan, akinek az Isten pénze sem elég. 800 ezret hazavisz, de hajt a többért. Ezért lényegtelen a kérdésben az összeg.

2020. aug. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én már 200-ból is félre tudtam tenni, örököltben lakva.


Amúgy ezeknél a kérdéseknél azt nem értem, hogy itt senkinek se adtak lakást (akár vettek szülők, örökség, család által ezer éve kiadott lakás a fiatal páré pár évig, amíg összeszedik magukat), mert a baráti körömben zömmel az előzőekben felsorolt esetek vannak.

Sőt, van olyan is 2, amikor nem pesti család, de van Pesten lakás. Gondolom megvették amikor tudták és kiadták. Jelenleg a Pesten dolgozó, tanuló huszonéves gyerekek laknak benne.


Amit főleg nem értek, hogy itt mindenki szingli?

Tudom, hogy drágák az albérletek, de a legtöbb huszonéves (felnőtt életet kezdő korosztály) esetén 2 fő bérli, nem?


Vannak szinglik, én is az vagyok, egyéb okokból direkt, nem tudom, ha akarnék, lenne-e párom. De a legtöbben nem szinglik és ott nem 1 ember nyögi ki a lakbért, rezsit, nem egy fizetésből.


Ha pedig 500 ezer a 2 bevétel összege és 150-et nyögnek ki, teszem azt, ne legyen már kevés....



Amúgy nekem se a pénz az első.


Nekem az első az, hogy elviselhető, szerethető munkahelyem legyen. Én alapból az a típus vagyok, aki utál dolgozni, én a munkahelyet szoktam unni, otthon sohasem unatkozom.

Nekem fontosabb, hogy a munkahelyen legyen olyan munkám, amit esetleg még szerethetek is, ami témaköre eleve érdekel.


Nem akarok családot, utazni kifejezetten keveset tervezek, mert más dolgok vonzanak, egyéb javak meg annyit azért nem érnek, amiért a hétköznapjaimat végigszenvedjem.


Szomorú, ha valaki nem vált szakmát (pedig már unja), nem vált akár részterületet (pedig már unja), túlórázik (pedig egy szinglinek is lenne jobb dolga: sport, hobbik, barátok, elegendő alvás), mindezeket azért, mert kell a sok pénz.

Sok esetben sajnos tényleg kell, például családja van, más esetben mert csak..


Ismerek olyat, akiről lerí, hogy utálja, amit csinál és motiváció 0, imád egy totál más területet, doktorál is belőle, de nem akar váltani, mert pénz. (Nincs családja.)

Ez számomra valahol szomorú.

2020. aug. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18 A vad kapitalizmust a pénz mozgatja, mi szerint ha pénzed van elviselnek, illetve elismernek, ha nincs pénzed senki vagy. Erre a lóra a legtöbben felülnek azok közül, akiknek nincsenek családalapítási tervei. Nincs ebben semmi szomorú, mindenki a saját sorsa kovácsa. Egyébként szüleink, nagyszüleink is ezt csinálták, csak mivel ott ha hajtottál volt eredménye, és mindenki hajtott, senkit sem érdekelt hogy mennyi van. Mert elég volt. Nem szórták tele a piacot fél-egy-kettő havi fizetésbe kerülő kütyükkel, termékekkel, amikből ha nincs meg legalább 3-4 egy ember mindennapjaiban, a reklámok és a kapitalista nyomás, közhangulat miatt kevesebbnek érzi magát. Furcsa mert a környezet miatt fiatalon bennem is megvolt ez az érzés, csak mivel 16 éves korom óta dolgozom, valahol visszabillentette a munkáért kapott pénz ezt az érzést. 15-6 éves koromban egy nyár alatt összeszedtem negyed millió ft-ot, meg tudtam volna belőle venni a legújabb telefont vagy egy jó laptopot, de mikor belegondoltam hogy azért dolgoztam végig a szünidőt hogy egy tapipanelt nyomkodjak, teljesen letettem róla. Akinek a kezébe hullik vagy van pénze, az könnyen felül. Ezen alapszik napjaink fogyasztói társadalma. Az ország nagy százaléka autógyárban vagy autóipari beszállítónál dolgozik, ők minden nap azért kelnek fel hogy a leendő vásárlókat kiszolgálják új termékkel. Ha bizonyos embereknek nem lenne igénye, sokkal többnek nem lenne munkája. Nincs ezzel gond, örülj neki hogy vannak ilyen emberek.
2020. aug. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!