Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is van úgy, hogy nem...

Más is van úgy, hogy nem motiválja annyira a pénz, a fizetés? Hogy nincs igényük arra, hogy többet költsenek, mint 200-250 ezer?

Figyelt kérdés

Nekem fontos, hogy jól érezzem magam a munkahelyemen, kényelmes legyen, nem törtetek előre.

Lakáshitelt, albérletet nem kell fizetnem. Kapok 300 nettót. 50-et félreteszek, 250-ből kijövök szépen, egyszerűen nincs igényem arra, hogy többet költsek ennél.

Mások nyelik az ideget, hajtanak egész nap a jobb munkahelyért, pozícióért, lehet 600-at, 700-at keresnek, de én megengedem magamnak ezt a luxust, hogy heti 35 órázok, és azt sem pörgetem meg annyira. Olyan, mint ha ezt a színvonalat tartanám fent 300 ezerért havonta az Audi vagy a drága családi ház hitele és fenntartása helyett.


2020. aug. 1. 15:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván számít, hogy mennyi pénzért mennyit kell dolgozni, de szerintem ezzel a hozzáállásoddal te a ló túlsó oldalán vagy és nem kezeled túl előrelátóan a pénzügyeidet.
2020. aug. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Neked is lakbért kellene fizetni, ami elvinne 150e-et alapból.. akkor törnéd magad. Nincs mindenki olyan helyzetben, hogy jó helyen örököl egy lakást.
2020. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Igen, kicsit a lakással kapcsolatban számolgass, hogy mennyi lenne pluszban bérelni, vagy hitelt törleszteni. Általában ott ugrik a malac a vízbe.
2020. aug. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%
Én jelenleg 4 éve dolgozom a mostani munkahelyemen. 4 év alatt felhúztam az angoltudásomat annyira, hogy az amicsi és indiai IT-vel simán elbeszélgetek szóban+írásban, emellett ismerem az irodában lévő összes folyamatot. Jelenleg ez 20 ügyfél anyagának a feldolgozását jelenti. Vannak olyan emberek nálunk, aki már 10-12 éve ennél a cégnél vannak és ismernek 1-2 folyamatot. angol tudás 0, rendszerismeret 0.. egy hálózati nyomtatót sem képes felvenni, pedig én már megmutattam neki kb 15x a folyamatot.
2020. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Ha neked ez így jó, akkor hajrá, 250ből kényelmesen ki lehet jönni, ha nincs lakáshitel/albérlet. Sokan élnek kevesebből.


Ha lesz társad, akkor elképzelhető, hogy átértékeled a dolgokat, illetve a félrerakott 50ből (ha tényleg mindig félre van rakva) azért lehet valami nyugdíjad is.


Nem túl felelős gondolkodás, mert az gondolod, hogy mindig így lesz (mindig tudsz ennyit keresni, és elég is lesz ennyi a megélhetésre), de attól még a te életed.

2020. aug. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem akarsz saját ingatlanhoz jutni (vagy már van) akkor nyilván elég ez a pénz egy alsó-közép, közép osztálybeli élet színvonalhoz. Akinek nincs ingatlana, és még esetleg albérletet is fizet, az ~500 eft-ból engedheti meg magának azt, amit te 300-ból úgy, hogy valószínűleg a következő 15-20 évben hitelt fog fizetni. Az már majdnem dupla akkora fizetés mint a tiéd, amit nem osztogatnak csak úgy, hanem ahogy fogalmaztál törtetni kell érte valamilyen formában.

A másik meg az, hogy amíg valaki nem tudja mi a "jó" addig általában nem "sóvárog" utána. Most teljesen mindegy miről van szó, legyen az egy jól felszerelt konyha, egy új közép kategóriás autó, egy drága hobbi, évente 2-3 nagyobb volumenű egzotikus nyaralás, stb. Továbbá nem csak a saját nézőpontodtól függnek az igényeid, hanem a környezetedben élő azon emberekétől is, aki úgymond számít.

Meg ugye vannak a karrieristák. Többen vannak, mint gondolnád. Attól hogy te elvagy nagyobb volumenű fix havi kiadás nélkül negyed millió ft-ból, nem az a normális, ez csak egy "forgatókönyv" a sok közül.

2020. aug. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Vannak, akinek vannak celjai az eletben.

Lehet az sajat lakas, nem mindenki akar anyucin eloskodni orokre, aztan megvarni a halalat, hogy hozzajusson az oroksegehez.

Lehet az csalad.

Lehet az nyaralas, szeretne vilagot latni, megismerni mas orszagokat, mas kulturakat.

Lehet az altalanos fejlodesi vagy, hogy jobb/okosabb legyen valamiben.

Lehet az egy komolyabb hobbi, extrem sport.


Szoval igen, a legtobb ertelmes embernek azert van valami terve, celja, el akar valamit erni.


Es nyilvan van olyan, aki egy eloskodo herekent nem akar semmit, csak teng-leng es eloskodik a szulein, amig megteheti...

2020. aug. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

7-es: már bocsánat, de nem a szülőn élősködöm. Értelmezd már kicsit a szöveget.


Volt örökség, ez 2.5 millió 5 éves hitellel egy Bp.-i lakásra futotta. Amíg ezt fizettem nagyon meg kellett húzni magam, már visszafizetésre került teljes mértékben.

Akkor 10-et, most kb. 25-30-at ér a lakás.

2020. aug. 1. 17:08
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Már bocsika de csak ennyit teszel félre ennyi pénzből?


Hát mit ne mondjak gazdálkodásilag jó nagy nulla vagy!

2020. aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Van olyan hónap hogy félre teszek többet is, de azt azért, hogy elutazgassam még a nyáron pl.


Az 50 ilyen hosszú távú félretevés, munkanélküliségre/rokkantságra/nyugdíjas évekre.

2020. aug. 1. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!