Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van Magyarországon...

Miért van Magyarországon ilyen sok rossz munka?

Figyelt kérdés

A hirdetések tele vannak alja munkával, mindenhol operátorokat keresnek, akik robotmunkát végeznek, meg amit látok a balatoni munkáknál, hogy nagyon sok konyhai kisegítő munka van.


Soha egyetlen olyan hirdetést sem látok, ahol normális munkát kínálnának, pl. egyetemi végzettséggel rendelkező szoftverfejlesztőket keresnek egy nagy céghez egy új projecthez. Ezt azért is mondom, mert lehet, informatikát fogok tanulni, és nem látom ez mire jó, csak hallom.


2020. aug. 1. 14:22
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Van egy kevés munkatapasztalatom, és láttam, hallottam ezt-azt, pont az alapján írtam, amit. Azt elismerem, hogy értelmes ember is kerülhet operátori pozícióba egy gyárba, de ez nagyon ritka. Az említett volt osztálytársam mellett van még egy másik ember is, aki operátor volt, de pont ő intett engem a gyári munkától. Ez van, rémes, hogy milyen emberek vannak ott, meg maga a munka is az. Ha én arra szorulok hogy ezt kell csinálnom, csak átmeneti lenne, mit az iskola mellett csinálok. Az viszont kizárt, hogy hosszútávon ott maradjak, mivel tanulok, meglesz a NORMÁLIS szakmám, megfelelő nyelvismerettel.


Szóval nem, én nem vagyok oda való. Kb. 90%-ban kötekedős, tanulatlan romák, és megkeseredett magyarok dolgoznak ott. Nekem ezekhez semmi közöm.

2020. aug. 5. 11:55
 22/26 A kérdező kommentje:

"Én nem védek senkit, de kérdező, sok ember azért megy operátornak, mert a környéken, ahol lakik, nincs más jobban fizető munka. Családját gondozni kell, hát még, ha beteg szülei vannak, stb"


Nézd, mindenki úgy él, ahogy tud, meg ahogy akar. TÉNY azonban, hogy akik oda kerülnek, azok - többségében - képzetlen emberek. A szegénység nem kifogás. Vannak emberek, akik az egyetem mellett dolgoztak, de mégis megcsinálták. Egy operatornak többségében 8 általánosa van, semmilyen nyelven nem beszél. Miért nem tanult, miért elégszik meg azzal? Szóval érted, az tényleg tök jó, hogy dolgoznak, de nehogy már még tisztelnem kelljen őket. Azt a tiszteletreméltó, ha valaki ki akar onnan törni. Aki megelégszik a 90-120 000 Ft-os éhbérrel, arra mit mondjak? Mindenki úgy él ahogy akar. De én ezzel a látásmóddal nem értek egyet. Ennyi.

2020. aug. 5. 12:03
 23/26 anonim ***** válasza:

MINDENKINEK kijár az alapvető tisztelet, aki nem árt másoknak. Igen, az utolsó szalagvégi munkásnak vagy egy hajléktalannak is. Mégis mire fel nem adod ezt te meg valakinek, akiről semmit nem tudsz, csak nem tetszik, hogy alacsony beosztásban dolgozik?

Abban igazad van, hogy többnyire képzetlenek ezek az emberek, de az a lesajnáló, fikázó hangnem, amiben írsz róluk, felháborító és undorító. Nem a munkája határozza meg egy ember értékét. Szégyelld magad.

2020. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Fent kifejtettem, hogy nem minden gyári munkást nézek le, mert vannak köztük értelmesek. Kívánom is, hogy vigyék többre. A többség azonban senkiházi. Feltehetően ők voltak azok, akik diák korukban az iskola mellé jártak, zülltek, meg kötekedtek a gyengébbel, folyamatosan fegyelmezték őket a tanárok.


"Nem a munkája határozza meg egy ember értékét."


Hangzatos szöveg, mint a "Kijártam az élet iskoláját", csak értéktelen kacat.

2020. aug. 5. 14:42
 25/26 anonim ***** válasza:

Akinek van pénze csak nem akar továbblépni, igen azokkal szemben igazad van

De ha valakinek minden pénze elmegy hónap végén albérletre rezsire az, hogy vállaljon be egy fizetős tanfolyamot? főleg ha egy szegény részen lakik pl Borsod és a legközelebbi meló 50km? nem minden fekete fehér

2020. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Nem látom át mások élethelyzetét, így ebben nem tudok tanácsot adni. De pl. olvastam egy hirdetést, ahol konyhai kisegítő munkát kerestek, és egy asszony valami 15 vagy 20 éves tapasztalatról beszélt, úgy ajánlotta magát. Tehát kb. két évtizedet töltött egy szenny munkában. Vajon 20 év alatt egyetlen lehetősége sem volt, hogy pl. a félretett pénzéből képezze magát? Megelehet hogy igen, de valószínűtlennek tartom. Lehet, volt házas is, és a férje fizetéséből meg talán egy kis rokoni támogatásból tudott volna tovább tanulni. A másik: régen indultak olyan képzesek, amik támogatottak volak, még ma is vannak, de nem tudom, milyen formában. A képzés ideje alatt a tanuló havonta kapta a keresetpótlót - több mint tíz évvel ezelőtt kb. 60-70 000 Ft-ot - minden hónapban a bankkártyára. Tehát bár nem látok át minden élethelyzetet, de bizonyos esetben lehetőségek itt-ott vannak, pláne 20 év alatt...


A másik: mi a tisztelet? Mert hogy én soha senkinek nem szólok be, nem verekszem, az biztos. Szóval ilyen szempontból mások megkapják az alapvető tiszteletet. Az viszont, hogy rossz véleménnyel vagyok bizonyos embercsoportokról, akikkel nem állok szóba, az már az én dolgom. Ha egyesek ezt a tiszteletetadás hiányának veszik, hát tegyék. Nem vagyok köteles mindenkivel beszélni, ahogy ők sem.


OFF

2020. aug. 6. 07:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!