Szerintetek mi értelme van az egyetemnek?
Első kérdésem: dolgoztál már kőműves mellett? Toltál egy talicska betont? Pakoltál téglát napi 12 órán keresztül.. hónapokon át?
Szerintem nem!
Te már eldöntötted, hogy szakmunkásnak lenni jobb. Akkor minek kérdezel itt?
Én örülök, hogy végignyomtam az egyetemet és most relatíve kevés tapasztalattal is megkeresem az általad említett összegeket. Még csak a lakást sem kell elhagynom, kényelmesen, itthonról dolgozom, napi átlag 8 órát. Ráadásul még bőven van fejlődési lehetőségem, pénzben is.
0ról kezdtem, nem kell bemutatni. Kapcsolatok nélkül is ellehet indulni.
Tapasztalatlan pályakezdőként a jó fizetés és a kényelmes munka kizárja egymást. Majd amikor lesz értékelhető tudás, tapasztalat, akkor jöhet a kényelmes, jól fizető állás. Na ilyen szakmunkásként nem lesz. Sőt, fiatalon tudsz csak kemény fizikai munkát végezni, ahogy öregszel nem fogsz tudni versenyezni az ifjú titánokkal... 50 éves korodra nem leszel versenyképes. Ugyanez szellemi munkával meg pont ellenkezőleg.
Bizonygasd még magadnak, hogy miért szar tanulni, így egy emberrel kevesebbel kell majd versenyeznem, ha egy jobban fizető állásra pályázom.
És te ennyi ésszel tényleg közgazdász akarsz lenni? Menjél inkább téglát pakolni.
"Az hogy néhány embernek sikerül még nem jelenti azt hogy mind az összesnek." Nem. Nem sikerül az összesnek. De téged nem is kell, hogy érdekeljen ez. Nem az a feladatod, hogy munkát találj az összes közgazdásznak. Neked csak egy állást kell találni.
"Nem egy munkahelyről hallottam ahol elküldik pár év múlva a dolgozót mert nem akarnak fizetés emelést adni" Baromság. A dolgozó maga hagyja ott azt a céget, ahol nem kapnak emelést pár év után, és vált egy jobb helyre, több pénzért.
Nem 1 állásra jelentkeznek 1000-en, hanem mondjuk 900-ra ezren, mert egy ember sok helyre beadja.
A gazdasági szakokon pedig lehet, hogy sokan ugyanazt tanulják, de ez nem azt jelenti, hogy ugyanazt a munkát is fogják végezni. Ezek a szakok csak alap gazdasági ismereteket adnak, ami sokféle területen segít a munkában, de nem konkrétan a munkát tanulod meg, azt a munkahelyeden fogod megtanulni, és fogsz fejlődni valamilyen irányba.
Megjegyzem akár azt is csinálhatod, hogy megtanulsz szobát festeni, aztán a megszerzett gazdasági ismereteid birtokában futtatod fel a vállalkozásodat. Akkor sem veszett kárba, amit tanultál.
Egyébként ha az zavar, hogy sokan tanulják ugyanezt, miért pont ilyen szakot választottál?
Egyébként még mindig várom, hol kap kezdő szakmunkás 500-600 ezer nettót. Mert ilyenről tőled hallok először.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!