Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénzen vagyok, ki fognak...

Táppénzen vagyok, ki fognak rúgni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, nehéz fizikai munkát végzek, nagyjából másfél hete elkezdett fájni a derekam, annyira hogy dolgozni se tudtam menni, háziorvosom felvett táppénzre. Írt fel gyógyszereket, de csak ideig-óráig használ és a fájdalmam van. Így a mai nap elmentem magán ortopédiai rendelésre, ahol kiderült 30%ban a derékcsontomban szűkület van és ez nyomja az idegeket. Holnap kell visszamennem az orvoshoz?

Félek ha visszavesz további táppénzre,a munkahelyem elbocsát, mindennap hív a műszakvezetőm,hogy mikor tudok menni mert nincs emberük.

Mennék dolgozni, de fáj és ha megerőltetem magamat és jobban fog fájni? Van ambuláns lapom is,szóval nem kamuzom az egészet,de olyan mintha a főnököm el se akarná hinni. Mit tegyek? Nem akarom elveszteni a munkámat


2020. máj. 20. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg táppénzen vagy, semmit sem tehet!

Ha felgyógyulsz, visszamész dolgozni, onnantól igen, de csak rendes felmondással.

2020. máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha a munkától fáj, akkor nem fog javulni
2020. máj. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem jobban jársz, ha valami könnyebb munkát nézel, mert ez nem vicc. Egy üzemorvosin simán visszadobhatnak. Ráadásul bele is rokkanhatsz. Szóval a táppénzen töltött időt fordítsd álláskeresésre. Nem tudom mennyire gyógyítható a bajod, de ha műteni kell tuti 1-2 hónap táppénz az alap, plusz rehabra is lehet járni kell. Nem tartozik a főnöködre, hogy mi a bajod, de ha megtudja, hogy nem egy szimpla izomhúzódás, akkor tuti ki fog rúgni.
2020. máj. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Majd kirúg, ha lejárt a TP.
2020. máj. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most nem fog kirúgni. Majd táppénz után eléd tolja a közös megegyezést, ha nem fogadod el, akkor meg addig szívat, amíg el nem éri, hogy felmondj.
2020. máj. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell szívatni. Tappenz után simán kér egy rendkívüli munkaalkalmassagi orvosi vizsgálatot és ha a munka miatt van az egeszsegugyi, simán megszünteti a munkaviszonyt érre hivatkozva
2020. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ennek a melónak búcsút inthetsz. A problémád meg nem fog elmúlni egy kis kenegetéstől, meg fetrengéstől, max a tünetek enyhülnek, de amint megint dolgozni fogsz tuti ki fog jönni a bajod. Szóval járj a végére, a háziorvosnak nyugodtan mutasd be a diagnózist, hogy a megfelelő helyekre tudjon küldeni, bár szakorvosra elég sokat kell várni ha tb-re mész.

Amúgy felmondhat neked táppénz alatt, csak a felmondási idő kezdete tolódik. [link]

2020. máj. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!