Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifizettetheti velem a munkaad...

Kifizettetheti velem a munkaadőm a céges autó javittatásának költségét, ha elromlott miközben használtam?

Figyelt kérdés
Opel Astra 2018, már az első perctől nem volt tökéletes állapotban mert mondták, hogy mindig figyeljem vizet, merthogy kb 2000kilóméterenként kell bele tölteni fél litert. Valami csövön mindig elfolyt lassan, és még hátra volt 1hónap a kötelező garanciás szervizig. Azt mondták, hogy akkor majd megnézetik a hűtőt is, de addig nyugodtan járhatok vele így, csak figyeljem. Így is történt, csak nekem azt senki sem mondta, hogy fagyállót is kell bele önteni, ezért egyszercsak megfagyott benne a víz, és szétrepesztette a motort. Nő vagyok, nem értek az ilyesmihez, miért várják el tőlem hogy tudjam hogyan kell karbantartani egy autót? Most valóban nekem kell kifizessem?

2020. jan. 27. 07:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%
ezt már buktad, eleve át sem kellett volna venni az autót így...ha nem öntessz bele csapvizet, hanem simán csak felforralod a motort, akkor is rádfogták volna, hogy te nem szóltál, hogy elfolyik a hűtővíz...te meg aztán állíthatod, hogy hát ők szóltak neked...majd ők meg letagadják.
2020. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 qkker1 ***** válasza:
69%

"Lehet hogy ki kell fizetned, de általában szokott lenni Casco a céges autókra, ezért csak az önrészét kell kifizetned.


Még az is lehet hogy a cég átvállalja a Casco önrészét is, ha jó fej."


Erre biztos, hogy nem fizet a Casco, simán a karbantartás hiányából fagyott szét a motor!

2020. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 qkker1 ***** válasza:
69%

"de ezt nem lehet úgy értelmezni, hogy csak abban az esetben, ha balesetet okozok? Milyen következménye lehet, ha felmondok és nem fizetek semmit?"


1. nem az áll a szerződésben, hogy ha balesetet okozol, tehát, nem lehet úgy értelmezni!

2. beperelnek, nyernek, fizetheted kamatostul, vagy letiltják a következő munkahelyeden a fizetésedből, esetleg ráterhelik az ingatlanodra, kocsidra, vagy bármi komolyabb vagyontárgyadra!

2020. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
14. nem baj, nyugodtan, de én legalább nem írok le olyat, hogy "szégyelleném"
2020. jan. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül beszéltem ügyvéddel, igazatok volt. Mint kiderült, valóban én hibáztam, mert jogosítvány birtokában tudnom kellene az alap karbantartási ismereteket. A céggel úgy egyeztem meg, hogy másfél évig levonnak a fizetésemből havi 67ezret, és addig nem mondhatok fel.
2020. jan. 29. 09:51
 26/29 anonim ***** válasza:
78%
Nézzük a pozitív oldalát, másfél évig van fix munkád!
2020. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
89%

Plusz egy jo lecke volt.


Remelem ez a 67k azert nem vag foldhoz.

2020. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
75%

Nezd, nem tudhattad hogy a víz a hidegben megfagy, ez nagyon különleges tudást igényel, nem várhatja el tőled a főnököd.


Szerintem beszéld még vele hogy könyvelő vagy nem víz mérnök .

2020. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
73%
Olyan hülye vagy h az már faj b+ én is cegessel járok, nekem is romlott már el betelefonsltam , mondtak h jó masnap másik autot kaptam meg meg nem javítottak eszem agaba sem jutott volna töltohetni bele minden hulyeseget én sem nagyon értek hozza, de amihez nem értek nem nyúlok ennyi!
2020. ápr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!