Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifizettetheti velem a munkaad...

Kifizettetheti velem a munkaadőm a céges autó javittatásának költségét, ha elromlott miközben használtam?

Figyelt kérdés
Opel Astra 2018, már az első perctől nem volt tökéletes állapotban mert mondták, hogy mindig figyeljem vizet, merthogy kb 2000kilóméterenként kell bele tölteni fél litert. Valami csövön mindig elfolyt lassan, és még hátra volt 1hónap a kötelező garanciás szervizig. Azt mondták, hogy akkor majd megnézetik a hűtőt is, de addig nyugodtan járhatok vele így, csak figyeljem. Így is történt, csak nekem azt senki sem mondta, hogy fagyállót is kell bele önteni, ezért egyszercsak megfagyott benne a víz, és szétrepesztette a motort. Nő vagyok, nem értek az ilyesmihez, miért várják el tőlem hogy tudjam hogyan kell karbantartani egy autót? Most valóban nekem kell kifizessem?

2020. jan. 27. 07:22
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%
azt hittem a könyvelők racionálisabban gondolkoznak...nőként szégyellem magam helyetted, pedig csak egy lila bölcsész vagyok
2020. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
69%

Lehet hogy ki kell fizetned, de általában szokott lenni Casco a céges autókra, ezért csak az önrészét kell kifizetned.

Még az is lehet hogy a cég átvállalja a Casco önrészét is, ha jó fej.

2020. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
38%

Mindig a lényeget kell megragadni.


Mi a sztoriban a lényeg?

A lényeg nem az, hogy mit töltött bele, hol tanult vezetni, mit oktattak neki s mit nem.


A lényeg az kérdezö elsö mondatában van:


"már az első perctől nem volt tökéletes állapotban mert mondták, (...)"


A hangsúly a "mondták"-on van.


Tehát, tudtak róla, tudtak a meghibásodásról (nem is egyen, mert plurál- többesszám) mégis rizikóra játszottak, hogy így akár tönkre is mehet. Pech, hogy nem tartott ki a garanciális szervizig.


Kérdezö! Ha én lennék a helyedben semmit nem fizetnék

2020. jan. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
77%

#11


"azt hittem a könyvelők racionálisabban gondolkoznak...nőként szégyellem magam helyetted, pedig csak egy lila bölcsész vagyok"



Én a "bölcsészt" is szégyelleném. :-)

2020. jan. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
89%
12: a casco nem fizet gondatlansagbol bekovetkezett karokra, se muszaki hibara. Kiveve ha valami spec kiegeszito volt pl hallottam mar felretankolas miatti teritesrol, de ilyenre 99% hogy passzol a biztosito.
2020. jan. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Az eszem megáll, 1.2millóba kerül javítás egy garanciás autón. Ennél olcsóbban egész autót lehet venni. Valóban szerepel a munkaszerződésben olyan tétel, hogy felelősséggel tartozom a szolgálati jármű után, de ezt nem lehet úgy értelmezni, hogy csak abban az esetben, ha balesetet okozok? Milyen következménye lehet, ha felmondok és nem fizetek semmit?
2020. jan. 27. 14:28
 17/29 anonim ***** válasza:
89%

1,2 millió még csak nem is sok egy 2 éves autóba új motorért. Szóval még olcsón megúszod.

Felmondhatsz persze, pár év pereskedés után max behajtják rajtad a perköltséggel együtt.


Ahogy többször leírtuk, az nem mentség, hogy nem tudtál a fagyálló szükségességéről, mert jogosítványszerzésnél megtanítottak rá. Egy szalmaszálba kapaszkodhatsz, amit itt írtak egyszer, hogy az autó eleve nem volt tökéletes. De nyilván amikor átvetted az autót ez sehol nem lett rögzítve. Szóval ezzel sem tudsz kezdeni semmit.

Kívülállónak ez a tipikus gondatlanság esete. "Céges autó, nem az enyém, jó lesz az úgy is"

2020. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
12%

Kérlek frissitsd a sztorit a vegkimenetellel.


En nem itelkezem. Nyilvan meg van mindenkinek a sara a buliban.



Esetleg probalj megegyezni a ceggel egy meltanyos osszegben, aztan vonjak 5evig a fizezesedbol.

2020. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem egyezz meg a céggel. EGyébként hivatalosan törvények szerint vétlen károkozásból a munkáltató 3 havi béredet vonhatja meg, ha ezt külön szerződésben rész nem tárgyalja


Az mondjuk elég is lehet, ha egyezkedsz a céggel, az mondjuk körülbelül a kár felét térítené.

2020. jan. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
89%
Mennyire lehet vétlen aki direkt vizet tölt bele. Ez azért erősen az elvárható tudás. Vagy ha tényleg ennyire sötét akkor ne is töltsön semmit, bízza szakemberre.
2020. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!