Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkakör áthelyezést el kell...

Munkakör áthelyezést el kell fogadjam de ez semmiképp nem járhat bércsökkentéssel?

Figyelt kérdés

Jól tudom az alábbiakat?

Ha X munkakörben dolgozom és a főnököm munkakör áthelyezést hajt végre ezt nekem sajnos el kell fogadjam.

De ez semmiképp nem járhat az eddigi bérem csökkentésével.

Vagyis, ha egy magasabb keresetű irodai dolgozót (kicseszésből )betesznek a raktári melósok közé akik szarul keresnek ezt megtehetik, de a bért nem módosíthatják ?

És akkor lesz egy csomó szarul kereső raktáros (bruttó 195) közt egy bruttó 450-es raktárosa is a cégnek?

(ez kinek és miért jó azt nem értem, de biztos én vagyok a hülye)


2019. okt. 18. 08:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

"... ott nehéz belém kötni"

Azt te csak hiszed. Rajtad van a munkavédelmi cipő? Melyik fajta cipő van rajtad? Ide nem az a fajta kell. Oktatásod van róla, aláírtad, tessék. Miért nincs a fejeden sisak? Sisaknak lennie kell! Mi az, hogy nem tudtad? Aláírtad, oktatást kaptál róla.

Miért a sárga téglalapba tetted a beérkező árut? Azt a zöldbe kell! Miért a zöldbe tetted, tegnap mondtam, hogy a sárgába kell! Egyáltalán: miért ide teszed, mikor a csarnok másik végén van a beérkező áru helye?

Hol a béka emelőgépnaplója? Miért nem itt van, ahol használod? Hogy írtad be a napi vizsgálatot? Nem, nem elég a dátum, be kell írni azt is, hogy a nappalos műszak voltál. Műszakonkénti vizsgálat van, ezt sem tudtad? Az olajfolyást hogy ellenőrizted? Látom, sehogy: nézd meg, ha felfordítom, ott van két olajpötty a munkahengernél. Mi az, hogy nem fordítottad fel? Azt fel KELL fordítani, alulról is meg kell vizsgálni? Azt ugye tudod, hogy jogszabályi kötelezettség, ezért perelni is lehet akár?

Múlt héten mi volt ez a 17 másodperces késés a rakat összekészítésénél? Megengedhetetlen! Itt áll a teherautó és több, mint egynegyed percig nem tudták megkezdeni a rakodást! Ilyen ne legyen még egyszer!

A kollégákat is ellened lehet hangolni: hallod, ez a g**i itten van, csak tologassa a raklapot meg pakójja a dobozt, osztán mögkeresi a néccázötvenet? Hát a k***a annyát az ilyennek, éjn ugyan nem fogok dógozni százhúszér', csinájja ez a nyikhaj itten!

Hidd el, ha a munkáltató ki akar csinálni, ki is fog. Ha nem akar, akkor meg tényleg érthetetlen a dolog. Az pedig lehet, hogy 10 munkaügyi perből 8-at a munkavállalók nyernek, de hamis képet fest. Ugyanis 10 vitás kirúgásból vagy áthelyezésből 8-ban nem is indul per.

2019. okt. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ott vagyok egy hónapja"


Így viszont egészen más a leányzó fekvése. Felvetted az új munkakört.

2019. okt. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

" Felvetted az új munkakört."


Mivel elvették az irodai belépőmet... na ja....

És erről dokumentum is van (leadási jegyzőkönyv....) hát szar ügy hogy ezt is kezembe adták!!


Az meg még szarabb ügy írásos áthelyezés néllül engedi és tűri a munkáltató hogy más munkakörbe legyek.

Hiszen ugyebár azt nem lenne szabad én be se tehetném a lábam oda... és ez a MUNKÁLTATÓ Felelőssége mindenképpen.

Ez nem lehet kérdés.

2019. okt. 18. 18:11
 14/15 A kérdező kommentje:

"csak tologassa a raklapot meg pakójja a dobozt, osztán mögkeresi a néccázötvenet? Hát a k***a annyát az ilyennek, éjn ugyan nem fogok dógozni százhúszér', csinájja ez a nyikhaj itten!"



Nem tilos ezen hőzöngeni sőt őszintén remélem is hogy lesz ebből hőzöngés. Őszintén remélem.

Csak az a hőzöngés nem felém fog irányulni.

2019. okt. 18. 18:12
 15/15 A kérdező kommentje:

Jogi forumos munkajogi szakjogász írta nekem a munkáltató földrengető hibát követett el azzal hogy írásos és általam aláírt áthelyezés nélkül belekényszerített az új munkakörbe (=ld belépő elvétele) sőt oltári hiba hogy egyátalán engedélyezi a belépésem a raktárba az írásos módosítás nélkül. Addig én oda a lábam ne tehetném be és ez az ő felelőssége egyes egyedül hiszen tudja hogy ott vagyok-miért engedi.

Mint írtam ez önmagában minden későbbi munkaügyi vitát el is dönthet kb.

2019. okt. 18. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!