Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkakör áthelyezést el kell...

Munkakör áthelyezést el kell fogadjam de ez semmiképp nem járhat bércsökkentéssel?

Figyelt kérdés

Jól tudom az alábbiakat?

Ha X munkakörben dolgozom és a főnököm munkakör áthelyezést hajt végre ezt nekem sajnos el kell fogadjam.

De ez semmiképp nem járhat az eddigi bérem csökkentésével.

Vagyis, ha egy magasabb keresetű irodai dolgozót (kicseszésből )betesznek a raktári melósok közé akik szarul keresnek ezt megtehetik, de a bért nem módosíthatják ?

És akkor lesz egy csomó szarul kereső raktáros (bruttó 195) közt egy bruttó 450-es raktárosa is a cégnek?

(ez kinek és miért jó azt nem értem, de biztos én vagyok a hülye)


2019. okt. 18. 08:32
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ez is van itt többek között:


[link]


Munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás esetén a munkavállaló az ellátott munkakörre előírt, de legalább a munkaszerződése szerinti alapbérre jogosult.


Ha maradunk az előző példánál: a titkárnőt helyettesítő ügyintézőnek arra az időre, míg a titkárnő feladatait látja el, meg kell kapnia a titkárnő alapbérét. Ha viszont az ő munkaszerződése szerinti alapbére magasabb, akkor ezt kell megkapnia.


Vagyis én eddig irodai voltam bruttó 450-ért, most raktáros leszek sajnos ez van de akkor is maradnia kell a 450nek.

2019. okt. 18. 08:35
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elfogadnod, fel is mondhatsz.

Új munkakörhöz egyébként új szerződés lesz valószínűleg, új fizetéssel. Ebben az esetben simán lehet kevesebb, mint az előzőben.

2019. okt. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elfogadnod és felmondanod sem érdemes. Ha a munkáltató ragaszkodik a szerződésmódosításhoz, de te nem fogadod el, akkor ki kell rúgnia, vagyis kapsz végkielégítést (ha jogosult vagy rá) és felmondási időt.
2019. okt. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Így van ide jutottam én is.

Új szerződés az van de én alá nem írtam és amíg én alá nem írtam addig a régi van érvényben a régi bérrel.

Mivel én fel nem mondok, így a munkáltató a béremhez nem nyúlhat továbbra is állásban vagyok új szerződést alá nem írtam = jár a régi bér.

Ha nem tetszik neki majd kirúg (ő engem és nem én mondok fel) de ha kirúg adnia kel mindent ami szerződés szerint jár (60 napos felmentési idő + 6 havi bérnek megfelelő végkielégítés-benne van a szerződésben).


És itt el is jutottunk oda miről szól egész szekatúra. Arról hogy magamtól menjek el és ne kelljen ezt a 6 havi bért kiperkálni.

2019. okt. 18. 11:18
 5/15 A kérdező kommentje:

Undorító mocsadék egy társulat ez egyébként.

Ha meg akar tőlem válni semmi gond, mondja meg, és rúgjon ki. Persze fizesse is ami jár.

De nem, helyette megy a szarakodás hogy áttesz raktári dolgozónak hátha véletlenül kedvem támadna magamtól menni.

Ahelyett hogy összekapná azt a 6 havi bért írna egy felmondást és isten áldjon.

Nem egyszerűbb lenne?

2019. okt. 18. 11:25
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Így olcsóbb neki.
2019. okt. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem lesz olcsóbb mert ha kitartok 6 hónap + 1 napig máris nem lett olcsóbb!! És 1 hónap máris elment.


És akkor még egy egy esetleges vesztes jogi eljárás költségét be se számoltam. akkor meg a kifizetendő pénz dupláját tripláját is elbukhatja.

2019. okt. 18. 16:15
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod a választ, minek teszel fel kérdést?

A munkáltató ilyen esetekben arra játszik, hogy meg fogsz törni: vagy megunod a vegzálást és átmész a raktárba, vagy felmondasz. És hidd el, erre egészen jók az esélyek. Ha ellehetetlenítik a munkádat, ellened fordítják a kollégákat és még fentről is ott ütnek, ahol csak érnek, nem fogod fél évig húzni. A munkaügyi perekben pedig a munkáltatóknak áll a zászló: nekik van idejük és pénzük jó ügyvédet fogadni, évekig tárgyalásokra járni, szakértői véleményeket kérni, míg a munkavállaló az esetek nagy részében belefárad.

2019. okt. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"A munkaügyi perekben pedig a munkáltatóknak áll a zászló"



Khm. Most megint az lesz a duma hogy "ha ennyire jól tudod" de mondok erre valamit bíróság honlapján ott a stat : a munkaügyi perek jó 80 % át (majdnem 90) a munkavállalók nyerik.

Szintén nem hiszem nem hiszem kérdése ez: nyers számok.

10ből 8 ügyet a munkavállaló nyer.

2019. okt. 18. 16:35
 10/15 A kérdező kommentje:

"s átmész a raktárba,"


Ott vagyok egy hónapja és épp ez az ami miatt nehéz megtörni meg vegzálni engem mert a raktári meló egy tedd ide tedd oda meló ott nehéz belém kötni. Tól ig munkaidő megyek időre 5 percet tovább ott nem maradok,csinálom amit mondanak.na ebbe kössön bele bárki.

2019. okt. 18. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!