Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Köteles vagyok elfogadni az...

Köteles vagyok elfogadni az áthelyezést ha a munkáltató bezárja az üzletét ahol dolgozom?

Figyelt kérdés
2014. okt. 4. 17:07
1 2
 1/14 SullaFelix89 ***** válasza:
70%

Úristen ha bezárja az üzletét mégis mit akarsz csinálni?


Örül hogy nem rúgott ki alapból mert bezár az üzlet hanem állást ajánlott egy másik helyen. Persze azt hogy a kérdésre válaszoljak nem vagy köteles elfogadni mehetsz helyette csövelni is.

2014. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
munkanélküliként jobban éreznéd magad? ember! bezárja az üzletet, neked felajánlja hogy foglalkoztat egy másikban, és még rinyálsz? komolyan mondom, egyes dolgozóknak semmi sem tetszik.
2014. okt. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy köteles elfogadni.


Azt megteheti a munkáltató, hogy ideiglenesen a munkaszerződéstől eltérő munkahelyen foglalkoztat. Ennek tartama naptári évenként összesen a 44 beosztás szerinti munkanapot vagy 352 órát nem haladhatja meg. A várható tartamról a munkavállalót tájékoztatnia kell a munkáltatónak, és a többlet terhet neki kell állnia. Például többe kerül az odautazás, mint eddig.


Viszont abban az esetben, ha nem csak ideiglenesen kellene máshol dolgoznod, mint ami a munkaszerződésedben munkavégzési helyként meg van jelölve, és Te az új helyet nem fogadod el azért, mert például jogos érdekedet sértené, a munkáltatónak a munkaviszont (rendes) felmondással meg kell szüntetnie. Méghozzá azért, mert Ő nem tudja a munkaszerződésben rögzítetteket teljesíteni, nem pedig Te. Akkor, ha Te elfogadod az új munkavégzési helyet, munkaszerződést kéne módosítani. Azt pedig csak kölcsönösen lehet. Tehát ha Te nem mész bele, akkor a munkáltató nem tud mit csinálni, köteles a munkaszerződésben rögzített helyen foglalkoztatni. Mivel ezt nem tudja teljesíteni, ezért szerződést szegne, amivel Te akár munkaügyi bíróságra is mehetnél. Éppen ezért kénytelen (ténylegesen köteles) a munkaviszonyodat felmondani. Tehát adott esetben jár a végkielégítés és a felmondási időre járó távolléti díj is!


Fontos kérdés: Mi van a munkaszerződésben erre vonatkozóan?

2014. okt. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
A 2. Válaszolónak írnám: Nem feltétlenül azért nem fogadja el valaki a felajánlott másik lehetőséget, mert megsértődött, hanem például jogos érdekét sértené. Ha Te miskolci munkavégzési helyre szerződtél le, és idővel Kecskeméten kéne helyette dolgoznod, nem biztos, hogy elfogadnád.:)
2014. okt. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%

"A 2. Válaszolónak írnám: Nem feltétlenül azért nem fogadja el valaki a felajánlott másik lehetőséget, mert megsértődött, hanem például jogos érdekét sértené. Ha Te miskolci munkavégzési helyre szerződtél le, és idővel Kecskeméten kéne helyette dolgoznod, nem biztos, hogy elfogadnád.:)"


Így van, semmi sem kötelező! Vagy munka vagy munkanélküliség. Lehet választani. Aki dolgozni akar, az nem kifogásokat keres, hanem teszi, amit tenni kell.

2014. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom az utolso valaszolonak, hogy ilyen reszletesen kifejtette a dolgot. Elso ket kommentet nem is tudom méltassam e, annyira... és nem értik a kerdes lenyegét. Nyilván masik munkahelyre mennék nem naplopó lennék. Csupán nem gondolom, hogy mindenáron bele kellene torodnom a megvaltozott korulmenyekbe. Ugyanugy, ahogy a fonok is a sajat gazdasági erdekeit tartja szem elott, én is igyekszem a sajatomat. Nem emberségbol helyez át, hanem mert olcsobb lenne kirugni a masik helyrol egy ujabb dolgozot.


Szoval kedves 3...

A munkaszerzodes nem rogziti a munkavegzes helyet, de az sincs benne, hogy változó helyen foglalkoztathat. A munkavegzes ideje van benne, ami viszont eltérő a nyitvatartás miatt a két helyen. Azt hallottam hogy nem vagyok koteles elfogadni egy athelyezest ha az engem hatranyosan erintene.hivatkozhatok ezalatt az eltero nyitvatartasi idore, illetve ara, hogy a mosdo , etkezes stb nem lenne biztositott, mivel egyedul dolgoznék a legtobb napon es nem zarhatok be ha vasarlo van benn? Illetve hogy a masik helyen boltvezeto voltam, ott meg ez tenylegesen nem lenne megvalosithato hisz nem lenne beosztottam csak valtotarsam. Az lenne a celom, hogy ugy tudjak elmenni a cegtoo hogy megkapom a vegkielegitest.

2014. okt. 4. 19:05
 7/14 anonim ***** válasza:
#5 bla bla bla, te talán napi 6 órát akarsz utazással tölteni a 8-10 óra meló mellett. Akkor hajrá!
2014. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A munkavégzés helye kötelező eleme a munkaszerződésnek!


Olyan már nem létezik, hogy "változó". Ha ilyen volt, akkor azt az új munka törvénykönyve hatályba lépésétől kezdve módosítani kellett. Ha valaki ezt elmulasztotta, vagy a munkaszerződés nem tartalmazza a munkavégzés helyét, akkor munkavégzési helynek azt a helyet kell tekinteni, ahol a munkáját szokás szerint végzi.

Tehát ennek módosítása munkaszerződés módosítást kíván, azt pedig csak mind a két fél közös akaratával történhet meg.


A másik: Ha a munkaidő szerepel a munkaszerződésben, akkor az azon felül teljesített munkaidő túlórának számít, és aszerint jár rá a díjazás. Ilyen esetben a munkáltató nem módosíthatja másmilyen munkaidőre a szerződést, tehát nem köthet ki munkaidőkeretet. Ezt olyan esetben lehet például, ha az van a munkszerződésben, hogy heti 40 órás. Akkor ezt a 40 órát 1 hétre olyan arányban osztja be, amely neki jó, természetesen betartva a munka törvénykönyvében szereplő egyéb korlátozásokat.

De ha az szerepel a szerződésben, hogy napi 8 óra, vagy naponta 6.00 órától 14.00-ig, akkor minden más időben végzett munka túlórának számít.


A Te esetedben kedvező lenne az, ha meg tudnátok egyezni, és közös megegyezéssel szűnne meg a munkaviszonyod úgy, hogy a feltételek Neked is megfeleljenek, mind anyagilag, mind erkölcsileg.

Minden más esetben a munkáltató az, aki nem tudja a szerződésben foglaltakat teljesíteni, tehát Ő az, aki kénytelen a munkaszerződést felmondani. Ilyen esetben jár a végkielégítés, és felmondási bér is. Valószínűleg a munkáltató ezt nem fogja megtenni, pontosan azért, hogy ne kelljen fizetnie. Ebben az esetben nagy a valószínűsége, hogy bírósági per lesz belőle, mivel ő nem mond fel, és Te sem, mert a végkielégítést nem akarod veszni hagyni.


Én a helyedben felhívnám erre a munkáltató figyelmét, és írásban is átvetetnék vele egy olyan nyilatkozatot, hogy az új munkavégzési hely jogos érdekedet sérti, ezért azt elfogadni nem áll módodban. Ha a "szokásos" helyen munkát nem tud biztosítani, akkor kezdeményezze a munkaviszonyod felmondását. Tehát nem Te, hanem Ő mondjon fel Neked.


Egyébként én még azt is meglépném (biztos, ami biztos), hogy a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen utánajárnék, hogy szabályosan ilyen esetben milyen módon kell eljárni. Még ilyen ügyem nem volt a gyakorlatban, de a "többieket" is megkérdezem, hátha nekik volt részük ilyenben.

Még jelentkezem...

2014. okt. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Feldobtam a szakmában a problémát.

Mi arra az eredményre jutottunk, hogy:


Nem vagy köteles elfogadni a munkavégzés helyének megváltoztatását, még akkor sem, ha azt a munkaszerződésed nem tartalmazza, mivel ilyen esetben az számít munkavégzési helynek, ahol a munkádat szokásosan végezted.


Ilyen esetben a munkáltatónak két lehetősége van:

1./ Felmondja a munkaviszonyodat, hiszen nem tud "munkával" ellátni ott, ahol a munkavégzési helyed van/volt. Ilyen esetben jár a végkielégítés és felmondási időre járó távollét díj.

2./ Ha nem tud munkát biztosítani ott, ahol "szoktál" dolgozni, és nem fogadod el a másik munkavégzési helyet, Ő pedig nem mond fel, akkor köteles állásidőre távolléti díjat fizetni Neked. Tehát mégis kénytelen felmondani, ha ezt nem akarja fizetni.


Mindegyikünknek az a véleménye, hogy tudasd írásban a munkáltatóval, hogy nem fogadod el az új munkavégzési helyet, mivel így érdeksérelem ér, és kéred attól a naptól az állásidőre járó távolléti díj megállapítását, vagy ellenkező esetben mondja fel a munkaszerződésed, mivel nem tudja a benne foglaltakat, valamint a Munka Törvénykönyvében foglaltakat teljesíteni.

Ezzel az írással az igazolatlan távollét ellen is be lennél biztosítva.

Kénytelen valamit reagálni rá a munkáltató, addig pedig kivársz.

Minden más azon múlik, hogy mit reagál rá...


Azonnali hatállyal még csak véletlenül se mondjál fel, és természetesen "rendes" felmondással sem!!

2014. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a segitsegedet, utanajarasodat. Nagy segitseg, hogy nem kell a sok elévult meg mostani szabalyzatban keresgetnem, hogy vajon hogyan is kellene cselekednem. Teljesen értheto es logikus, ahogy leirtad. Ossze fogom ollozni a munkaszerzodesem bizonyos reszeit a vonatkozo szabalyokkal, hogy ha oda kerul a sor idegessegemben ne beszeljek mellé, minden kovetelesemet alátamasztva nyujthassam be. Remelem ha latjak, h felkeszultem, nem jutunk el perig. Szamukra nem akkora osszeg amirol beszelunk. Eddigiekbol nekem ugy tunik, ha perre kerulne a sor, nyert ügyem lenne, bizom benne, hogy belátják es egy baratibb megoldast talalunk. Nem lehúzni szeretnem oket, csak megkapni a jogos jarandosagomat.
2014. okt. 8. 00:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!